A lygos anonsas: komandos grįžta į kovą dėl taškų

Marijampolės "Sūduva" - Alytaus "Dainava". Rugsėjo 11 dieną 17.30 val. Marijampolė, "Arvi" stadionas. Iki šiol čempionate - 5:0, 8:0.

"Vienintelis dalykas, kurio tikiuosi iš šių rungtynių - pergalė". Ši "Sūduvos" saugo iš Ispanijos Carloso Martinezo frazė turėtų tapti marijampoliečių leitmotyvu dvikovoje su autsaideriais. "Sūduvai" pergalė tikrai reikalinga - prieš rinktinių varžyboms skirtą pertrauką komanda nelaimėjo keturis kartus iš eilės ir paleido į priekį varžovus, su kuriais kovoja dėl medalių.

Gerų emocijų Marijampolės futbolininkams turėjo sukelti išvyka į Lenkiją, kur 0:0 sužaista su šios šalies elitinėje "Ekstraklasa" rungtyniaujančiu Lenčnos "Gornik". "Sūduva" atsilaikė, nors žaidė be į nacionalinę bei jaunimo rinktines išvykusių Karolio Chveduko, Vilmanto Bagdanavičiaus, Mindaugo Grigaravičiaus ir Tomo Snapkausko, taip pat traumas besigydančių Audriaus Broko, Povilo Kiselevskio, Mohamado Kdouh.

Alytiškiai nuotaiką skaidrino draugiškai varžydamiesi su savo miesto globos namų auklėtiniais, o treniruotėse "Dainavos" strategas Marco Ragini galėjo gludinti visų futbolininkų tarpusavio ryšius. "Sūduvai" šįkart negalės padėti kortelių prisirinkęs saugas Marius Šoblinskas, bet namie žaisiančius marijampoliečius vis tiek derėtų laikyti šios akistatos favoritais.
 
Vilniaus "Žalgiris" - "Klaipėdos granitas". Rugsėjo 12 dieną 17.30 val. Vilnius, LFF stadionas. Iki šiol čempionate - 1:1, 1:2.

Jokia kita komanda šio sezono "SMScredit.lt A lygoje" neatėmė iš "Žalgirio" tiek taškų, kiek "Klaipėdos granitas". Uostamiesčio klubas lieka vienintelis, kurio čempionai šiemet dar neįveikė. "Reikia žaisti, įmušti įvarčius nenuvertinant varžovų", - planuojamo keršto už ankstesnius nusivylimus planą bendrais bruožais nusakė vilniečių trenerio Mareko Zubo asistentas Andrius Skerla.

"Žalgiris" į šalies rinktinę delegavo keturis futbolininkus, tačiau Europos čempionato atrankos dvikovoje San Marine pirmdienį žaidė tik vienas jų - gynėjas Georgas Freidgeimas. Tai reiškia, kad fizinis "Žalgirio" lyderių nuovargis neturėtų tapti svarbiu veiksniu.

Trečiajame rate klaipėdiečių žaidimas banguoja. Per šešis turus po vasaros atostogų Roberto Poškaus treniruojama komanda iškovojo porą pergalių, bet klupinėjo žaisdama su kaimynais turnyro lentelės apatinėje dalyje - nelaimėjo prieš "Dainavą", nusileido Gargždų "Bangai".

"Trakai" - Pakruojo "Kruoja". Rugsėjo 13 dieną 12 val. Vilnius, LFF stadionas. Iki šiol čempionate - 1:4, 1:0.

Ant lėkštutės - antra vieta "SMScredit.lt A lygos" turnyro lentelėje. Pergalės atveju ją perimtų "Kruoja", visais kitais - išsaugotų "Trakai". Jeigu kalbėtume apie komandų ambicijas pabandyti vytis "Žalgirį", liktų konstatuoti, kad abi jas tenkintų tik trys taškai.

Po vasaros atostogų penkerias iš šešerių rungtynių laimėję Pakruojo futbolininkai buvusį šešių taškų deficitą, skyrusį "Kruoją" nuo "Trakų", sumažino iki minimumo. Senosios sostinės riteriai pastarąją čempionato pertrauką pasitiko po netikėto pralaimėjimo Panevėžio "Ekranui", o per atostogas galavosi dėl žaidėjų traumų - medikų rankose buvo vartininkas Tadas Kauneckas, gynėjai Nikolozas Apakidzė ir Besiki Amašukeli, saugas Vytautas Lukša. Nežinia, ar visi jie jau galės žaisti su "Kruoja".

Pakruojo komanda turi kitą bėdą - dėl nuobaudų rungtynes praleis vienas svarbiausių saugų Tautvydas Eliošius. Abiejų komandų rūpesčiu gali tapti ir vieno kito pagrindinio žaidėjo nuovargis: šalies jaunimo rinktinės gynėjas Justinas Januševskis iš  "Trakų" ir saugas Tomas Birškys iš "Kruojos" antradienio vakarą Europos čempionato atrankos rungtynėse su Velsu žaidė visas 90 minučių.

Klaipėdos "Atlantas" - Panevėžio "Ekranas". Rugsėjo 13 dieną 18 val. Klaipėda, centrinis stadionas. Iki šiol čempionate - 2:2, 1:2.

Dar viena turnyro lentelės kaimynų dvikova, dar vienos rokiruotės galimybė. Laimėjęs prieš "Atlanto" futbolininkus "Ekranas" aplenktų juos ir pakiltų į penktąją poziciją.

Savaitės viduryje - vienoje barikadų pusėje, šeštadienį - skirtingose. Iš jaunimo rinktinės į Klaipėdą grįžo penki, o į Panevėžį - trys žaidėjai. Ši aplinkybė dar kartą iliustruoja faktą, kad komandos puikiai pažįsta viena kitą, o ankstesnės šio sezono tarpusavio akistatos įrodo, kad kova ir vėl turėtų būti arši.

"Atlantui" čempionato pertrauka buvo galimybė sužaisti kontrolines rungtynes su Rygos "Daugava", o kai kuriems žaidėjams - apsigydyti traumas. Tačiau klaipėdiečiams šįsyk teks verstis be diskvalifikuoto gynėjo Kazimiero Gnedojaus.

"Šiauliai"- Gargždų "Banga". Rugsėjo 14 dieną 12 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Iki šiol čempionate - 1:2, 2:1.

"Banga" atgręžė Fortūną veidu į save. Po devynerių iš eilės nelaimėtų rungtynių "SMScredit.lt A lygoje" prieš trumpas atostogas gargždiškiai nugalėjo dukart bei pakilo į septintą turnyro lentelės vietą.

"Šiaulių" sėkmės kreivė - priešinga. Saulės miesto komanda pralaimėjo tris pastarąsias ir šešias iš septynių dvikovų.

Per pertrauką trys jauni šiauliečiai - Rokas Gedminas, Justas Raziūnas ir Modestas Vorobjovas - sulaukė geros žinios - kvietimų į šalies jaunimo rinktinę. R.Gedminas rungtynėse su Velsu ir rezultatyvų perdavimą atliko. Kita vertus, "Banga" ramiai rengėsi artėjančioms kovoms visos sudėties, o tai gali tapti pranašumu.

Nerijus Kesminas

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos