A lygos apžvalga: itin apkartęs jubiliejinis ilgamečio žalgiriečio mačas © E. Žaldario nuotr.

„Optibet A lygos“ 13-asis turas buvo išties rezultatyvus, o jame užfiksuota didžiausia sezono staigmena.

Perlaužė. Čempionato vidutiniokė Gargždų „Banga“ nutraukė slogią seriją mačuose su pirmojo penketo ekipomis. Iki tol visus pralaimėjimus patyrę gargždiškiai du kartus likvidavo įvarčio deficitą bei sužaidė lygiosiomis 2:2 su „Panevėžiu“.

Deja, dvikova gerokai apkarto Jurijui Pavlykui: vienas iš „Bangos“ gynybos ramsčių patyrė traumą ir buvo pakeistas jau 8-ąją minutę.

Pastaba. Gargždų klubo vyr. treneris Tomas Tamošauskas buvo labai nepatenkintas dėl pirmo sužaisto kėlinio – kritikos sulaukė ir per pertrauką pakeistas Ignas Venckus, šiame sezone jau pelnęs 2 įvarčius.

„Ignas momentais sužibėjo, bet matėme, kad dar rungtyniauja vaikišką futbolą – nė vienos kovos, nė vienos dvikovos, mažai agresijos. Jam dar daug ko trūksta, bet čia yra pataisomi dalykai“, – pasakojo T. Tamošauskas.

Rokiruotė. Viršutinėje turnyro lentelės dalyje įvyko pokytis: lygiosiomis sužaidęs „Panevėžys“ savo sąskaitoje turi 24 taškus ir po „Kauno Žalgirio“ pergalės nusileido į 3-iąją vietą.

Sensacija. Ilgokai pergalės skonio nepatyrusi ir sėkmės nelepinama Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda iššovė tada, kai to sunku buvo tikėtis. Andrius Skerla, kaip vyr. treneris, džiaugėsi maloniausia karjeros pergale – 2:1 buvo nugalėtas Vilniaus „Žalgiris“.

Šis laimėjimas padėjo čempionato debiutantams išvengti nusileidimo žemyn lentelėje, maža to, po 11 taškų taip pat turi „Banga“ bei Telšių „Džiugas“.

Ginklas. Antrą kartą šiame sezone pralaimėjusius čempionus baudė Yukiyoshi Karashima – japonas atliko rezultatyvų perdavimą ir įmušė įvartį. „Žalgiris“ su 21 tašku ir toliau rikiuojasi 4-oje vietoje, o nuo pirmaujančios ir maču daugiau sužaidusios Marijampolės „Sūduvos“ atsilieka 10 taškų deficitu.

Skaičius. Sostinės klubo ilgametis saugas Mantas Kuklys sužaidė 300-ąsias rungtynes „Optibet A lygoje“. M. Kuklys 190-yje mačų pasirodė su „Žalgirio“ marškinėliais ir dar 110 akistatų jo kraityje yra ginant gimtųjų „Šiaulių“ garbę.

Serija. Alytaus DFK „Dainava“ įveikė ir trečią buvusį Pirmos lygos klubą – svečiuose 3:2 buvo palaužtas „Džiugas“. Tai leido 9 taškus turintiems alytiškiams atitrūkti nuo Kėdainių „Nevėžio“ bei pasivyti net tris konkurentus, kurie turi po 11 taškų.

Įvarčiais pergalingame mače pasižymėjo trys skirtingai žaidėjai, o Paulius Golubickas atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Kovingumas. Tris kartus į nokdauną pirmame kėlinyje pasiųsti žemaičiai vėl parodė charakterį, tačiau per likusį laiką atsakė tik dviem tiksliais smūgiais.

To vyr. treneriui Mariui Šlutai nepakako: „Apmaudžiausia, kad darome nedovanotinas klaidas. Jeigu taip klysti, aišku, kad rezultatas bus toks. Kiekvienas turi pasižiūrėti į save“.

Klaidos. Vilniaus „Riteriai“ du kartus itin grubiai suklydo savo aikštės pusėje ir tuo „Kauno Žalgiris“ pasinaudojo – iškovojo pergalę 2:1 ir pakilo į 3-iąją poziciją. Tokiu pačiu rezultatu kauniečiai nugalėjo pirmame rate bei šiems varžovams yra neįveikiamas barjeras jau pusantrų metų.

Akcentai. Martynas Dapkus „Optibet A lygoje“ pelnė pirmą įvartį nuo 2017 metų, kai dar atstovavo „Jonavai“, savo ruožtu, buvęs „Riterių“ žaidėjas Michaelas Thuique'as atliko dar vieną rezultatyvų perdavimą ir jų savo sąskaitoje turi net 5.

Pagal pastarąjį rodiklį M. Thuique'as šiuo metu pirmauja Lietuvos čempionate.

Spurtas. „Sūduva“ Kėdainiuose daug nevargo ir 10-ąją pergalę užsitikrino per pirmąsias 15 minučių. Pirmą sykį Marijampolės klube pasižymėjo Xabi Auzmendi, o Kule Mbombo įvartis buvo jau aštuntasis šiame „Optibet A lygos“ sezone.

Naujienos. „Nevėžio“ stratego Vitalijaus Stankevičiaus teigimu, esminių pokyčių komandos sudėtyje artimiausiame mače nebus – lyderiai į rikiuotę dar negrįš. Nesėkmingą 11 pralaimėjimų seriją kėdainiečiai sieks nutraukti namų mačuose su „Hegelmann Litauen“ bei „Džiugo“ klubais.