A lygos apžvalga: nugriauta stadiono užtvara, trenerio dublis ir be penkių minučių čempionai

Keturi. Tiek taškų "Žalgiriui" reikia iškovoti per likusias šešerias čempionato rungtynes, kad komanda taptų nepasiekiama persekiotojams. "Kova dėl titulo baigta", - jau dabar nusprendė konstatuoti "Trakų" treneris Edgaras Jankauskas.

Priartėjo. "Trakai" 0:3 pralaimėjo vilniečiams, o "Kruoją" netikėtai 2:0 Alytuje įveikė autsaiderė "Dainava". Tuo pasinaudojo pergales iškovoję Klaipėdos "Atlantas" ir Marijampolės "Sūduva". Vis labiau įsibėgėjančius klaipėdiečius bei marijampoliečius nuo "Trakų" dabar skiria septyni, o nuo "Kruojos" - šeši taškai.

Liūtis. Įvarčiais šįsyk nulijo gausiai - per penkerias rungtynes kamuolys atsidūrė tinkle 20 kartų. Tiek buvo įmušta tik 27-ajame ture. Rezultatyviausias lieka 19-asis turas, kai futbolininkai siuntė kamuolį į vartus 24 sykius, bet tąkart "Atlantas" įmušė "Dainavai" net 12 įvarčių.

Snaiperis. Nors "Šiauliai" namuose 2:4 nusileido "Sūduvai", Saulės miesto komandos puolimo lyderis Niko Tokičius padidino persvarą "SMScredit.lt A lygos" snaiperių sąrašo viršūnėje. Kroatas įmušė 15-ąjį ir 16-ąjį savo įvarčius ir dabar turi trimis daugiau nei Evaldas Razulis iš "Atlanto". E.Razulis šįsyk nežaidė, o kitiems pagrindiniams N.Tokičiaus konkurentams pasižymėti rezultatyvumu nepavyko.

Skirtingai. Dvejose rungtynėse teisėjai rodė raudonas korteles, bet komandas jos paveikė skirtingai. Be Kazimiero Gnedojaus likęs bei tuoj pat įvartį iš 11 metrų baudinio praleidęs "Atlantas" sugebėjo įmušti dukart ir įveikė Gargždų "Bangą" 2:1, o "Trakų" žaidimas subyrėjo, kai raudoną kortelę už ilgą liežuvį gavo Tadas Labukas - per keliolika kitų minučių "Žalgiris" tris sykius pasiuntė kamuolį į vartus.

Dovana. Dukart "Trakams" įmušęs bosnis gynėjas Semiras Kerla įvarčius skyrė gimtadienį rungtynių dieną šventusiam "Žalgirio" sporto direktoriui Mindaugui Nikoličiui.

Galingi. "Žalgiris" skrieja per "SMScredit.lt  lygą" lyg galingas cunamis. Po vienintelio šį sezoną pralaimėjimo "Klaipėdos granitui" birželio viduryje žaliai balti laimėjo 11 dvikovų ir dukart sužaidė lygiosiomis.

Frazės. "Toks futbolas - fortūna kartais atsisuka ir į "Dainavą", - po vos antros pergalės šio sezono "SMScredit.lt A lygoje" kalbėjo dzūkų komandos treneris Marco Ragini. "Mūsų puolimas buvo masyvus, bet kamuolys nenorėjo eiti į vartus. Būna tokių dienų", - kolegos rungtynių vertinimui netiesiogiai pritarė puikią progą aplenkti "Trakus" paleidusios "Kruojos" strategas Vladimiras Čeburinas.

Pirmyn. "Atlanto" futbolininkai "SMScredit.lt A lygoje" iškovojo trečią pergalę iš eilės. Šįsyk - nepaisant to, kad visą antrą kėlinį varžovai turėjo kiekybinę persvarą, agresyviai bei vieningai kovodami. Tuo klaipėdiečių treneris Konstantinas Sarsanija liko ypač patenkintas.

Statistika. Trečią kartą iš eilės nepralaimėjo ir "Sūduva". Įskaitant LFF taurės turnyro aštuntfinalį, marijampoliečių trenerio Audriaus Ramono statistika per ketverias rungtynes nuo tada, kai prie komandos vairo jis pakeitė atsistatydinusį Darių Gvildį, tokia - trys pergalės ir lygiosios su "Žalgiriu".

Komentaras. "Rungtynės buvo tokios: kas dažniau suklys gynyboje. Maniau, kad padaryti daugiau klaidų už mus negali niekas, bet "Šiauliai" padarė", - po pergalės Šiauliuose laime nespinduliavo A.Ramonas.

Sankcijos. "Klaipėdos granito" ir Panevėžio "Ekrano" futbolininkai tarpusavyje rungtyniavo neįprastų sudėčių. LFF pradėjus tyrimą dėl galimai sutartų rezultatų, suspenduoti uostamiečio komandos žaidėjai Michailas Zizelevas, Ernestas Veliulis bei paties klubo prie sienos priremti ir savo kaltę pripažinę ukrainiečiai Aleksandras Tarasenka bei Olegas Dmitrenka ir panevėžiečiai Lukas Žukauskas, Martynas Dūda, Elderis.

Dublis. Žaidžiantis "Klaipėdos granito" treneris Robertas Poškus pats vedė komandą į priekį - 2:4 pralaimėtose rungtynėse įmušė abu saviškių įvarčius. "Mušė žaidėjas, kuris turbūt treniruojasi tik kartą per savaitę", - stebėjosi "Ekraną" treniruojantis Marius Skinderis. R.Poškus šį sezoną jau keturis kartus siuntė kamuolį į varžovų vartus. Dažniau uostamiesčio komandoje šį sezoną tai darė tik E.Veliulis. Po keturis įvarčius "Klaipėdos granitui" taip pat pelnė komandą jau palikę gruzinas Georgijus Alaverdašvili ir Zigmantas Jesipovas.

Tvora. "Ekranas" laimėjo, nors buvo atsilikęs dviem įvarčiais. Kai Edvardas Tamulevičius išvedė panevėžiečius į priekį, futbolininkai taip audringai puolė švęsti su savo gerbėjais, kad griuvo užtvara, skyrusi "Pirmosios armados" ultras nuo aikštės ir jų garbinamos komandos.

Kraujas. Rezultatyviausias "Ekrano" žaidėjas Elivelto šįsyk neįmušė, bet aikštėje negailėjo savęs. Pirmajame kėlinyje panevėžiečiams kelias minutes teko verstis be brazilo, kuriam buvo tvarstoma prakirsta galva.

Nerijus Kesminas

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • arte

  FK EKRANAS... BEAST... ka daugiau galiu pasakyti... nuostabus ComeBack'as... super... 😃))))))))

  • +1
 • arte

  FK EKRANAS... BEAST... ka daugiau galiu pasakyti... nuostabus ComeBack'as... super... 😃))))))))

  • +1
 • arte

  FK EKRANAS... BEAST... ka daugiau galiu pasakyti... nuostabus ComeBack'as... super... 😃))))))))

  • +1

Kitos naujienos