A lygos lyderių dvikovoje - "Žalgirio" triumfas (VIDEO)

Vilniaus „Žalgiris" sustiprino savo pozicijas „SMScredit.lt A lygos" čempionate. Lyderių dvikovoje sostinės komanda rezultatu 2:0 (1:0) nugalėjo turnyro lentelės kaimynę „Trakų" vienuolikę ir padidino atotrūkį iki septynių taškų. Pirmajį savo įvartį pirmenybėse pelnęs legionierius iš Brazilijos Adi Rocha patyrė traumą ir buvo išgabentas į ligoninę.

Po energingos rungtynių pradžios, kai porą minučių abi komandos skubėjo į priekį, pamažu iniciatyvą perėmė „Žalgiris", tačiau pavojaus prie nominalių aikštės šeimininkų vartų sukurti čempionams nesisekė.

Pirmasis aštrus momentas kilo prie vilniečių vartų. Jurijaus Mamajevo aukštą perdavimą  13-ąją minutę smūgiu į virpstą iš labai aštraus kampo užbaigė Dzmitrijus Koubas. Po keturių minučių į žaidimą teko įsijungti Tadui Kauneckui. „Trakų" vartininkas pirštų galais į kampinį nukreipė labai pavojingą Manto Kuklio baudos smūgį iš maždaug 20 metrų.

Puikus Egidijaus Vaitkūno žaidimas išgelbėjo „Žalgirį" nuo labai didelių nemalonumų 19-ąją minutę. Žaibiška trakiškių ataka galėjo virsti įvarčiu, bet slysdamas kojomis sostinės komandos gynėjas paskutiniu momentu nutraukė aštrų perdavimą į baudos aikštelę, neleisdamas pasižymėti už jo buvusiam D.Koubui.

Vilniečių atsako ilgai laukti nereikėjo. Čempionato lyderiai surengė žaibišką ataką, kurią tolimu smūgiu pažeme į virpstą užbaigė Jakubas Wilkas. T.Kaunecko šuolis komandos nebūtų išgelbėjęs.

Kėliniui baigiantis, „Žalgiris" surengė keletą pavojingų išpuolių. Aktyviai žaidęs Serge Nyuiadzis parideno kamuolį M.Kukliui, kuris vienu lietimu stipriai smūgiavo tiesiai į aikštės šeimininkų vartininką, vėliau legionierius iš Prancūzijos pats individualiu reidu įsiveržė į baudos aikštelę, bet į vartus nepataikė.

43-ąją minutę į „Trakai" praleido labai apmaudų įvartį. Po perdavimo iš dešinės A.Rocha galva smūgiavo tiesiai į T.Kaunecką. Smūgis nebuvo pavojingas, tačiau vartininkas kamuolio rankose neišlaikė.

Sužaidus 10 minučių antrajame kėlinyje, M.Kuklys tiksliu perdavimu vieną prieš vartus išvedė S.Nyuiadzį, tačiau puikiai sužaidė laiku vartus palikęs ir varžovui po kojomis kritęs  „Trakų" vartų sargas.

68-ąją minutę T.Kauneckas buvo bejėgis po labai tikslaus Egidijaus Vaitkūno smūgio į tolimą vartų kampą. Paulius Janušauskas tiksliu perdavimu iš gilumos surado komandos draugą baudos aikštelės kairėje pusėje ir šis pasinaudojo erdvės suteikusių varžovų gynėjų dovana.

„Trakai" metėsi į priekį. Labai efektingai smūgiu per save kamuolį šalia vartų pasiuntė Darius Miceika, kitos atakos metu po gaisro svečių baudos aikštelėje kamuolys nukrito visiškai laisvam Vytautui Lukšai, bet kapitono smūgis skriejo virš vartų.

86-ąją minutę po S.Nyuadzio perdavimo prie „Trakų" vartų kilo gaisras. Bandydamas išmušti kamuolį iš po Lino Pilibaičio kojų prasižengė T.Kauneckas. M.Kuklys galėjo įtvirtinti vilniečių pergalę, tačiau nerealizavo skirto 11 m. baudinio, kurį atrėmė puikią reakciją pademonstravęs vartininkas.

Dar viena auksinė proga linko neišnaudota per arbitro pridėtą laiką. Kontratakos metu E.Vaitkūno perdavimo baudos aikštelėje sulaukė be priežiūros paliktas L.Pilibaitis. Saugui liko tik griebtis už galvos, kai kažkokiu būdu kamuolys nuskriejo virš vartų.

Trakų „Trakai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:1)

„Trakai“: T.Kauneckas, B.Amašukelis (49 min. D.Zachaževskis), N.Apakidze, J.Januševskis, L.Klimavičius, J.Kendyšas, P.Krasnovskis, V.Lukša, J.Mamajevas, D.Miceika, D.Koubas (78 min. P.Malinauskas).

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, G.Freidgeimas, S.Kerla, E.Vaitkūnas, M.Kuklys, D.Šemberas (56 min. P.Janušauskas), A.Švrljuga, J.Wilkas, A.Žulpa, S.Nyuiadzis (86 min. V.Šilėnas), A.Rocha (64 min. L.Pillibaitis).

Įvarčiai: A.Rocha (43), E.Vaitkūnas (68).

Geltonos kortelės: V.Lukša (33), N.Apakidze (83), T.Kauneckas (86); A.Žulpa (14), S.Kerla (50), G.Freidgeimas (90+2).