Afrikos Nacijų taurės finale - Kamerūno triumfas (VIDEO)

Sekmadienį 21 valandą Lietuvos laiku Gabone baigėsi 2017 metų Afrikos Nacijų taurės turnyras, kuriame buvo sužaistos finalinės rungtynės.

"Stade d'Angondje" stadione susigrūmė dvi stipriausios Juodojo žemyno komandos - Egiptas ir Kamerūnas. Po atkaklios ir permainingos kovos stipriausia Afrikos komanda tapo Kamerūno rinktinė.

22-ąją minutę Mohamedas Elneny po puikaus Mohamedo Salah perdavimo galingu ir tiksliu smūgiu išvedė egiptiečius į priekį, tačiau kamerūniečiai antrajame kėlinyje atrodė kur kas agresyvesni.

60-ąją minutę rezultatas tapo lygus - po standartinės situacijos galva pasižymėjo Nicolas N'Koulou. Artėjant rungtynėms į pabaigą atrodė, kad komandos greičiausiai teks žaisti pratęsimą, tačiau po keitimo aikštėje pasirodęs Vincentas Aboubakaras nusprendė rungtynes užbaigti anksčiau.

Puolėjas po aukšto perdavimo spurtavo į priekį ir klasiškai perkėlęs kamuolys per varžovą klastingu smūgiu išvedė Kamerūną į priekį. Iki rungtynių pabaigos buvo likęs žaisti pridėtas laikas, o per jį egiptiečiai neišsigelbėjo.

Kamerūnas penktą kartą šalies istorijoje tapo Afrikos čempionais. Paskutinį kartą Juodajame žemyne kamerūniečiai triumfavo 2002 metais.

Priminsime, kad vakar įvykusiame mažajame finale trečią vietą iškovojo Burkina Fasa, minimaliu skirtumu pranokusi Ganą.

Rezultatas:

Egiptas 1 - 2 Kamerūnas
22' [1 - 0] M. Elneny
60' [1 - 1] N. N'Koulou
89' [1 - 2] V. Aboubakar