Ambicingi „Monaco“ mes iššūkį „Valencia“ klubui

Šįvakar bus sužaistos likusios paskutiniojo UEFA Čempionų lygos atrankos etapo pirmosios rungtynės. Ko gero įdomiausia kova vyks Valensijos „Mestalla“ stadione, kur šeimininkus nustebinti sieks jauna „Monaco“ komanda. Portalas Eurofootball.lt kviečia iš arčiau susipažinti su nykštukinės karalystės klubu.

Amerikietiškieji kalneliai

Kai 2011-aisiais „Monaco“ klubą įsigijo Rusijos milijardierius Dimitrijus Rybolovlevas, jis buvo pasiruošęs iš pamatų sudrebinti nusistovėjusią Europos futbolo hierarchiją. Tada Monako klubas išgyveno itin sunkius laikus bei rungtyniavo „Ligue 2“ pirmenybėse, tad daugeliui tokie užmojai neatrodė rimti.

Tačiau 2013-ųjų vasarą, kai „Monaco“ sugrįžo į aukščiausiąjį Prancūzijos divizioną, D. Rybolovlevas iš tikrųjų pradėjo taškyti pasakiškus pinigus už tokius žaidėjus kaip Radamelis Falcao, Jamesas Rodriguezas ar Joao Moutinho.

Jau pirmąjame sezone po sugrįžimo į „Ligue 1“, monegaskų klubas užėmė antrąją vietą. Deja, po sezono paaiškėjo, kad „Monaco“ turi bėdų su finansais. Pagrindinė to priežastis – D. Rybolovlevo skyrybos su žmona. Teismas nusprendė, jog D. Rybolovlevas žmonai turės sumokėti neįtikėtinus 4.5 milijardo JAV dolerių.

Tiesa, šią vasarą po apeliacijos ši suma buvo gerokai sumažinta, tačiau sąvininko turto praradimas, kartu su gresiančiomis „Financial Fair Play“ sankcijomis reiškė, jog „Monaco“ turėjo atsisveikinti su R. Falcao bei J. Rodriguezu.

Daugeliui klubo fanų nepatiko neištęsėti pažadai, tačiau „Monaco“ iš krizės išlipo ganėtinai sėkmingai. Galime sakyti, jog šis klubas per pastaruosius ketverius metus matė visko.

Dabar jų varomoji jėga – jauni žaidėjai.  „Monaco“ vėl tapo parduodančiu klubu, bet nepaisant to, bent kol kas išlaiko konkurencingą komandą.

Vasara – vėl permaininga

„Monaco“ paliko vienas praėjusio sezono lyderių Geoffrey Kondogbia, tačiau klubas veikė greitai ir iš „Chelsea“ išsinuomojo kroatą Mario Pašaličių. Šis staigiai užėmė G. Kondogbios paliktą vietą aikštės centre.

Tačiau per pastarasias porą savaičių „Monaco“ krečia kiek didesnės problemos. Jei G. Kondogbia išvykimas buvo lauktas ir jam pasiruošti buvo užtektinai laiko, kiek kitokia situacija yra su gynėjais Aymenu Abdennouru ir Layvinu Kurzawa.

Pirmasis neslepia noro persikelti už Prancūzijos ribų, o L. Kurzawa artimiausiu metu turėtų pereiti į „Paris Saint-Germain“. Gandai, greičiausiai, nemeluoja – abiejų nėra paraiškoje rungtynėms su „Valencia“.

Ne mažesnė bėda yra J. Moutinho trauma, dėl kurios jis komandai negalės padėti maždaug šešias savaites.

Jaunieji talentai

„Monaco“ komandoje amžiaus pasiskirstymas yra pakankamai aišku. Žemiau aikštėje paradui vadovauja seni Europos futbolo mohikanai Jeremy Toulalanas bei Ricardo Carvalho, o atakas kuria ir realizuoja jaunimas.

Čia visų pirma išsiskiria dvi pavardės. Tai dabar jau neabejotinai pagrindinis „Monaco“  puolėjas Anthony Martialis bei atakuojantis saugas Bernardo Silva.

Martialis į „Monaco“ atvyko 2013-aisiais. Vargu ar jis pats tikėjosi taip greitai prasimušti į startinę sudėtį, kai jo kelyje stovėjo R. Falcao, o vėliau ir Dimitaras Berbatovas.

Tvirtai sudėtas ir greitas 19-metis puolėjas turi puikius duomenis tam, kad taptų aukščiausios klasės puolėju. Tačiau savaime suprantama, kad būdamas 19-os, A. Martialis turi labai daug sričių, kuriose jam reikia tobulėti. Viena iš jų – atakų užbaigimas.

Tuo tarpu B. Silva pernai išdygo iš niekur. Pernai Prancūzijoje jis pagarsėjo dėl savo sugebėjimų mušti įvarčius pakilus nuo suolo, o sezono eigoje jis vis dažniau rungtynes pradėdavo startinėje sudėtyje.

Šio sezono pradžioje portugalas vėl dažniau kilo nuo suolo, bet po J. Moutinho traumos tai turėtų pasikeisti.

Bernardo Silva - 2014/15 sezono statistika

Išsidėstymas

Treneris Leonardo Jardimas turėtų išstatyti 4-2-3-1 schemą. Daugiausiai intrigos – saugų pasirinkime.

Jei ne J. Moutinho trauma, jį tikrai būtume matę startinėje sudėtyje, tačiau portugalo nebuvimas sukels naujų rūpesčių treneriui. Greičiausiai aikštėje nuo pradžių pamatysime B. Silvą, tačiau jeigu L. Jardimas nuspręstų pasirinkti atsargesnį variantą, tada aikštėje nuo pradžių galėtų būti gynybinio plano saugas Tiemoue Bakayoko.

Galima „Monaco“ sudėtis rungtynėms prieš „Valencia“: