Anglijos čempionate - dramatiška "Liverpool" pergalė, "Man Utd" kyla aukštyn © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos čempionate sužaistos dar penkerios VIII turo rungtynės.

Itin svarbią šeštą pergalę iškovojo ir kiek anksčiau tris taškus iškovojusią lyderę Londono "Chelsea" ekipą pavijo "Liverpool" klubas, namie po itin dramatiškos bei permainingos kovos 3-2 įveikęs "Wigan".

Dvikovos pradžioje iniciatyva netikėtai priklausė "Wigan" vienuolikei - darniai besigindami bei sėkmingai kontroliuodami kamuolį svečiai ne tik neleido varžovams pagalvoti apie pirmąjį įvartį, bet ir patys neretai pavojingai atakuodavo.

Nors šimtaprocentinių progų ilgą laiką nebuvo, 29 minutę "Wigan", ko gero, pelnytai įsiveržė į priekį - paskutiniu gynėju buvęs Danielis Aggeris baudos aikštelės prieigose nesusitvarkė su kamuoliu, kurį jam perdavė vartininkas Pepe Reina, ir prie dano suskubęs puolėjas Amras Zaki privertė varžovą suklysti bei ramiai pasiuntė kamuolį į patį vartų kampą, išvesdamas savo komandą į priekį.

Po šio šalto dušo "Liverpool" futbolininkai, suprasdami kiekvieno čempionate pelnyto taško svarbą, atsigavo ir po truputį ėmė spausti varžovus.

37 minutę Aggeris atpirko savo klaidą - sužaidęs sienele su Andrea Dossena gynėjas įsiveržė į baudos aikštelę kairiuoju kraštu, suklaidino gynėją bei perdavė kamuolį Dirkui Kuytui, kuris iš arti nukreipė į tinklą - 1-1.

"Liverpool" pasitikėjimas savo jėgomis augo ir netrukus šeimininkai galėjo būti priekyje, tačiau po galingo Kuyto šūvio iš toli kamuolį į skersinį atmušė vartininkas Chrisas Kirklandas.

Kuomet atrodė, kad ekipos išeis ilsėtis esant lygiam rezultatui, "Wigan" netikėtai antrą kartą nutildė visą "Anfield" stadioną - po perdavimo iš krašto įspūdingą įvartį per save pelnė fantastiškai rungtyniavęs egiptietis Zaki.

Antrajame kėlinyje "Liverpool" intencijos ir pranašumas nekėlė abejonių. Tuoj po kėlinio pradžią skelbiančio teisėjo švilpuko gynėjas Lee Cattermole'as paskutinę akimirką spėjo išmušti kamuolį, skriejusį link visiškai vieno prie vartų virpsto palikto puolėjo Robbie Keane'o.

Dar kiek vėliau visą savo meistriškumą pademonstravo kadaise "Liverpool" marškinėlius vilkėjęs vartininkas Kirklandas, koja atrėmęs Kuyto smūgį iš kelių metrų.

Tačiau viskas šeimininkų labui pakrypo tuomet, kai už dvi geltonas korteles per 5 minutes iš aikštės buvo išvytas "Wigan" saugas Luisas Antonio Valencia.

Iš pradžių ekvadorietis nepakluso teisėjo žodiniams įspėjimams ir "Liverpool" mušant baudos smūgį nuolatos priartėdavo prie kamuolio arčiau, nei leidžia taisyklės. Užsidirbęs geltoną kortelę saugas nenurimo ir netrukus aikštės viduryje grubiai pargriovė Xabi Alonso bei buvo priverstas palikti aikštę anksčiau laiko.

Ir 'raudonieji' tuo pasinaudojo - 80 minutę smūgiu pažeme iš 16 metrų pirmąjį įvartį "Liverpool" gretose pelnė saugas Alberto Riera, o dar po kelių akimirkų Jermaine'as Pennatas perdavė kamuolį į baudos aikštelę iš dešiniojo krašto, o jį į tinklą antrą kartą mače akrobatiniu šūviu nukreipė Kuytas.

Per likusį laiką šeimininkai turėjo dar keletą pusprogių padidinti pranašumą, tačiau jomis nepasinaudoję veikiausiai labai neliūdi - dramatiška pergalė leido jiems išlikti turnyrinės lentelės viršuje.

Tris taškus, leidusius pernelyg neatsilikti nuo dviejų lyderių, iškovojo ir Londono "Arsenal" vienuolikė, taip pat nelengvai namie 3-1 palaužusi Liverpulio "Everton".

Svečiai pirmavo po to, kai jau 9 minutę po Steveno Pienaaro perdavimo slysdamas kamuolį į vartus pasiuntė Leonas Osmanas.

Nepaisant to, pirmajame kėlinyje vangiai atrodę šeimininkai po didžiosios pertraukos po truputį atrado savo žaidimą ir jau 48 minutę atstatė pusiausvyrą - po kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje pasižymėjo jaunasis prancūzas Samiras Nasri.

Netrukus puikią progą turėjo Robinas van Persie, nepataikęs į vartus iš 9 metrų, bet 70 minutę olandas pasiekė savo, pelnydamas įvartį po to, kai "Everton" vartininkas Timas Howardas ne itin sėkmingai atmušė Francesco Fabregaso smūgiuotą kamuolį.

Galiausiai prieš pat finalinį teisėjo švilpuką puikų "Arsenal" 45 minučių pasirodymą užbaigė Theo Walcottas, ramiai pelnęs trečiąjį įvartį po 'sienelės' su Abou Diaby.

Į ketvirtąją vietą turnyrinėje lentelėje pakilo šalies čempiono titulą ginantis "Man Utd" klubas, namie 4-0 sutriuškinęs į aukščiausiąją lygą sugrįžusią "West Bromwich" vienuolikę.

Šeimininkai dominavo nuo pat rungtynių pradžios, tačiau pirmajame kėlinyje susikurtų progų išnaudoti jiems nepavyko. Tiesa, 21 minutę kamuolys spurdėjo svečių tinkle, bet teisėjas užfiksavo Wayne'o Rooney pražangą prieš gynėją.

Kur kas produktyviau 'raudonieji velniai' rungtyniavo po pertraukos. Jau 56 minutę tas pats Rooney žaibišku greičiu įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino gynėją ir stipriu bei tiksliu smūgiu pažeme nepaliko vilčių "West Bromwich" vartų sargui Scottui Carsonui.

Po šio epizodo įvarčiai pylėsi lyg iš gausybės rago - 69 minutę persvarą iššokęs vienas prieš Carsoną padvigubino Cristiano Ronaldo, o dar po kelių akimirkų varžovus į galutinį nokautą pasiuntė Dimitaras Berbatovas, iš kelių metrų pasižymėjęs po Nani perdavimo, kurį neatleistinai praleido kamuolį išmušti galėjęs Jonas Olssonas.

Nors prieš dvikovos pabaigą svečiai turėjo keletą progų sušvelninti skirtumą, paskutinį tašką padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs "Man Utd" saugas Nani, kuriam rezultatyviai asistavo Rooney.

Visi rezultatai:

Londono "Arsenal" 3 - 1 Liverpulio "Everton"
9' [0 - 1] Leon Osman
48' [1 - 1] Samir Nasri
70' [2 - 1] Robin van Persie
90' [3 - 1] Theo Walcott

Birmingemo "Aston Villa" 0 - 0 "Portsmouth"

82' iš aikštės pašalintas Sean Davis ("Portsmouth")

"Bolton" 0 - 0 "Blackburn"

Londono "Fulham" 0 - 0 "Sunderland"

"Liverpool" 3 - 2 "Wigan"
29' [0 - 1] Amr Zaki
37' [1 - 1] Dirk Kuyt
45' [1 - 2] Amr Zaki
80' [2 - 2] Albert Riera
85' [3 - 2] Dirk Kuyt

71' iš aikštės pašalintas Luis Antonio Valencia ("Wigan")

"Man Utd" 4 - 0 "West Bromwich Albion"
56' [1 - 0] Wayne Rooney
69' [2 - 0] Cristiano Ronaldo
71' [3 - 0] Dimitar Berbatov
90' [4 - 0] Nani