Anglijos ir Italijos nesėkmės draugiškuose mačuose © Eurofootball.lt
Trečiadienio vakare sužaistos 32-ejos draugiškos tarptautinės varžybos. Pirmąją nesėkmę vadovaujama naujojo trenerio Fabio Capello patyrė Anglija, nusileidusi Prancūzijai. Olandija šiaip ne taip sugebėjo palaužti vieną iš 2008 metų Europos čempionato organizatorių Austrijos rinktinę.

Sėkminga diena buvo ir visoms trims Pabaltijo šalims, kurios šventė pergales, tuo tarpu Malta namuose aštuonių įvarčių fiestoje pasismagino su Lichtenšteinu. Rumunija sutriuškino Rusiją, o Vokietija be didesnio vargo parklupdė dar vieną turnyro organizatorę Šveicarijos ekipą.

Portugalijai nepavyko atsirevanšuoti Graikijos komandai už patirtą pralaimėjimą 2004 metų Europos pirmenybių finale, brazilai minimaliu rezultatu sugebėjo nugalėti Švediją, o Ispanija namuose įveikė Italiją.

Paryžiaus „Stade de France“ stadione Prancūzijos nacionalinė rinktinė susikovė su F.Capello vedama Anglijos komanda. Rungtynės prasidėjo ramiai, nei viena rinktinė nedarė skubotų sprendimų. Vis tik labiau iniciatyva priklausė šeimininkams.

8-ąją minutę saugas Franckas Ribery atliko baudos smūgį, ir aukštai iššokęs puolėjas Nicolas Anelka galva smūgiavo šalia vartų. Po daugiau nei 10 minučių kitoje aikštės pusėje Wesas Brownas pasiuntė kamuolį link tolimojo virpsto, bet Stevenas Gerrardas galva mušė netiksliai.

Įpusėjus pirmajam kėliniui „Les Blues“ visgi pavyko pralaužti anglų gynybą. Į baudos aikštelę įkirtusį N.Anelka pargriovė vartininkas Davidas Jamesas ir arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs F.Ribery nesuklydo, pasiųsdamas kamuolį visai į priešingą pusę negu spėjo „trijų liūtų“ vartininkas.

Po pertraukos sužaidus kelias minutes N.Anelka galingai „šovė“ iš aštraus krašto, bet pro šalį. Netrukus galėjo kristi ir antrasis įvartis, bet anglams nusišypsojo fortūna, kadangi po Florento Malouda smūgio pažeme kamuolys „prašvilpė“ labai greta virpsto.

Artėjant rungtynėms prie pabaigos dar po vieno F.Ribery bandymo kamuolys atsidūrė D.Jameso rankose, o vėliau nuo Ashley Cole`o pabėgęs po keitimo pasirodęs prancūzų puolėjas Djibrilis Cisse mušė pro šalį. Tai buvo pirmasis anglų pralaimėjimas prie vairo stojus specialistui iš Italijos F.Capello.

Tikras įvarčių lietus buvo užfiksuotas „Ernst Happel“ stadione, kur Austrijos rinktinė surėmė ginklus su Olandija ekipa. Sužaidus 6 minutes vienas austrų lyderių Andreasas Ivanschitzius apsivaręs Johny Heitingą nuginklavo vartininką Henką Timmerį.

Dar po 12 minučių šeimininkai pirmavo jau 2-0. po A.Ivanschitziaus atlikto kampinio Sebastianas Prodlas laimėjo dvikovą „antrajame aukšte“ ir pasiuntė kamuolį į tinklą. Prabėgus pusvalandžiui Olandija buvo giliame nokdaune, kadangi po dar vienos šių dviejų austrų kombinacijos gynėjas S.Prodlas atliko dublį.

Tačiau Marco van Basteno „oranžiniai“ dar nesiruošė kelti baltos vėliavos ir po kelių minučių po Wesley Sneijderio kampinio rezultatyviausias „Eredivisie“ lygos žaidėjas Klaasas Janas Huntelaaras sušvelnino atsilikimą.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. „Ajax“ klubo gynėjas J.Heitinga tiksliu smūgiu sumažino skirtumą iki minimumo. Po keitimo pasirodęs Janas Venegooras of Hasselinkas pasižymėjo po partnerio puolime J.K.Huntelaaro perdavimo.

Bet ir tai buvo dar ne viskas. Likus žaisti keturias minutes Austrija iššvaistė turėtą pranašumą ir pralaimėjo rezultatu 3-4. Finalinį akordą po Clarence Seedorfo perdavimo padėjo galva taikliai mušęs J.K.Huntelaaras.

Revanšo už pralaimėjimą 2004 metų Europos čempionato finale taip ir nepavyko paimti Portugalijos rinktinei, kuri nusileido savo skriaudikams graikams. Pirmojo kėlinio pabaigoje Europos čempionų vardus ginantys graikai išsiveržė į priekį po gražiai atlikto Georgios Karagounis baudos smūgio.

Sužaidus valandą vis tas pats žaidėjas antrą kartą sėkmingai pramušė baudos smūgį ir padidino savo rinktinės pranašumą. Vis tik 75-ąją minutę Luizo Filipe Scolari auklėtiniams pavyko sumažinti atsilikimą, ir tai po Hugo Almeida perdavimo padarė Nuno Gomesas.

Ir toliau puikią formą demonstruoja Vokietijos rinktinė. Šį karta jos auka tapo Šveicarijos komanda, kuri namuose buvo sutriuškinta rezultatu 0-4. Per pirmąsias dvi minutes prie šeimininkų vartų iškilo net du pavojaus gaisrai: pirma po Michaelio Ballacko perdavimo Miroslavas Klose nesugebėjo pasiekti kamuolio, o po to laimę iš tolėliau pabandęs Bastianas Schweinsteigeris tikslo nepasiekė.

Šveicarų siena buvo įveikta 23-iąją minutę. Po B.Schweinsteigerio perdavimo Mario Gomezo smūgį atrėmė vartininkas Diego Benagio, bet pakartotinu bandymu kamuolį į tinklą pasiuntė M.Klose.

Kitoje aikštės pusėje po ilgos pertraukos vėl Šveicarijos rinktinės marškinėlius užsivilkęs Dortmundo „Borussia“ puolėjas Alexanderos Fei`us galėjo išlyginti rezultatą, bet po Philippe`o Senderos perdavimo smūgiavo tiesiai į rankas Jensui Lehmannui, o iš karto antrame kėlinyje po jo baudos smūgio kamuolys pralėkė greta vartų.

61-ąją minutę vokiečiai padvigubino persvarą, kai po Klemenso Fritzo perdavimo pasižymėjo M.Gomezas. Dar po penkių minučių „Stuttgart“ ekipos lyderis atliko dublį ir rezultatas tapo 0-3. Savo visiškai užsitarnautą įvartį pelnė ir Lukasas Podolskis.