Anglijos Lygos taurės turnyre - favoritų pergalės © Eurofootball.lt
Trečiadienio vakarą Anglijos lygos taurės (“Carling cup“) turnyre buvo sužaisti paskutinieji aštuntfinalio mačai. “Chelsea“ klubas be didesnio vargo 4-0 sudorojo “Aston Villa“, minimalias pergales iškovojo “Arsenal“ ir “Liverpool“, o “Tottenham“ tik po pratęsimo palaužė trečiojo pagal pajėgumą diviziono “Port Vale“ ekipą.

Nors Londono “Chelsea“ prieš “Aston Villa“ rungtyniavo be traumuoto kapitono Johno Terry, nuo pat pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą. Pažymėtina, kad svečiai per visas rungtynes atliko vos vieną smūgį į vartus. Šeimininkų vartus jau gynė po traumos atsigavęs vartininkas Carlo Cudicini.

32 min. mėlynuosius į priekį tiksliu smūgiu galva išvedė Frankas Lampardas. 65 min. rezultatą puikiu smūgiu galva iš kairio krašto padvigubino Andrejus Ševčenka, o mačo pabaigoje “Chelsea“ persvarą vienas po kito smūgiais iš maždaug 10 metrų įtvirtino Michaelis Essienas ir Didier Drogba.

Kita sostinės komanda “Arsenal“ svečiuose 1-0 palaužė Liverpulio “Everton“. Jau 18 min. “Everton“ neteko savo puolėjo škoto Jameso McFaddeno, kuriam už kalbas teisėjas Grahamas Pollas parodė raudoną kortelę. Po šio epizodo kanonieriai perėmė iniciatyvą ir likusį laiką valdė situaciją aikštėje. Šeimininkai dažniausiai atsimušinėdavo ir kontratakuodavo. “Arsenal“ savo pranašumą įrodė tik likus žaisti 5 minutes, kai po Mathieu Flamini pakelto kampinio galva pasižymėjo Emmanuelis Adebayoras.

Tokiu pačiu rezultatu “Liverpool“ svečiuose palaužė “Birmingham City“. Apylygio pirmojo kėlinio pabaigoje krito vienintelis mačo įvartis – po kampinio kilusioje sumaištyje kamuolį iš kelių metrų į vartus įmušė gynėjas Danielis Aggeris.

Po pertraukos “Liverpool“ perėmė iniciatyvą ir galėjo įmušti dar kartą. Tačiau 64 min. Craigo Bellamy muštą 11 m. baudinį atrėmė Markas Tayloras.

Rungtynių pabaigoje “Birmingham City“ pabandė išlyginti rezultatą, tačiau jų atakas sėkmingai nutraukdavo vartininkas iš Lenkijos Jerzy Dudekas, šiame mače pakeitęs Pepę Reiną.

“Tottenham“ namuose turėjo nemažai vargo su kukliu “Port Vale“ klubu. Nepaisant didelės žaidybinės persvaros, šeimininkai antrojo kėlinio viduryje patys praleido įvartį. Vis tik likus žaisti 10 minučių rezultatą tolimu smūgiu išlygino Tomas Huddlestone‘as.

Pratęsimo metu “Tottenham“ pavyko įrodyti savo pranašumą. 99 min. įspūdingą įvartį iš maždaug 30 metrų įmušė tas pats T. Hiddlestone‘as, o antrojo kėlinuko pradžioje trečią įvartį pelnė Jermainas Defoe.