Anglijos milžinų dvikovoje triumfavo “Man Utd” © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaisti likę penki 9-ojo turo susitikimai. Amžinų titanų dvikovoje tarp „Man Utd“ ir „Liverpool“ šiandien triumfavo „raudonieji velniai“, eilinę nesėkmę patyrė giliam dugne esantis „West Ham“ klubas, „Middlesbrough“ minimaliu rezultatu palaužė „Newcastle“, „Blackburn“ turėjo pripažinti „Bolton“ pranašumą, o „Arsenal“ sutriuškino naujoką „Reading“.

Visas dėmesys sekmadienio vidurdienį buvo nukreiptas į Mančesteryje esantį „Old Trafford“ stadioną, kuriame susitiko du amžinai priešai: „Man Utd“ ir „Liverpool“. Mačas prasidėjo apylygiai. Kartais viena komanda pabandydavo užpulti, kartais kita. Bet atakos nesibaigė labai jau pavojingais momentais.

Vienas pirmųjų kiek pavojingesnių momentų įvyko 18-ąją minutę, kai po Michaelio Carricko pakelto kampinio „Liverpool“ gynėjai nesugebėjo išmušti kamuolio iš savo baudos aikštelės, ir kamuolys atsidūrė pas Louis Saha, kurio smūgį atrėmė „raudonųjų“ vartų sargas Pepe Reina. Dar po penkių minučių L.Saha turėjo puikų šansą, bet jo galva smūgiuotą kamuolį sugavo P.Reina.

29-ąją minutę jau išpuoliu atsakė svečiai. Vienas aktyviausių pirmojo kėlinio dalyvių „Liverpool“ ekipoje saugas Markas Gonzalezas kairiajame krašte susidorojo su Rio Ferdinando gynyba ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur kamuolys „surado“ Dirko Kuyto galvą, bet pastarojo smūgis nebuvo itin stiprus, tad vartininkui Edwinui van der Saarui tai buvo lengvas grobis. Žaidimas kiek aprimo ir žaidėjai daugiausia dėmesio skyrė aikštės viduriui.

Rungtynių lūžis įvyko 39-ąją minutę, kai Wayne`as Rooney perdavė kamuolį į kairę Ryanui Giggsui, šis atidavė jį 500-ąsias rungtynes vilkint „raudonųjų velnių“ marškinėlius žaidžiančiam Paului Scholesui, ir nors šio smūgį atmušė P.Reina, antru bandymu žaidėjas iš arti pasiuntė kamuolį į tuščių vartų tinklą.

Po įmušto įvarčio nenustojo pulti „United“ žaidėjai. 41-ąją minutę L.Saha galingai iš toli į apatinį vartų kampą lėkusį kamuolį pirštų galiukais atrėmė legionierius iš Ispanijos P.Reina. Po keturių minučių puikio šanso neišnaudojo „Liverpool“ saugas Xabi Alonso, kai jo smūgiuotas kamuolys pralėkė labai greta „devyniukės“. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi švieslentėje degant skaičiams 1-0 „Man Utd“ naudai.

Antrąjį kėlinuką vėl aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai. Sužaidus vos dvi minutes L.Saha smūgis į tolimąjį apatinį vartų kampą buvo kiek netikslus. Po to abi komandos vėl nesukūrė ypač pavojingų momentų.

Tik 60-ąją minutę sekė „Liverpool“ ataka. Po komandos kapitono Steveno Gerrardo perdavimo Luiso Garcia smūgis galva nesukėlė jokių problemų E.van der Saarui. Bet po šešių minučių ir mačas pasiekė kulminaciją.

66-ąją minutę po Ryano Giggso perdavimo iš kairiojo krašto „raudonųjų“ gynėjai vėl nesėkmingai išmušė kamuolį, jis atšoko tiesiai R.Ferdinandui po kojomis, ir šis techniškai prasimetęs kamuolį į baudos aikštelės vidurį kaire koja pasiuntė jį į kairįjį tolimąjį viršutinį P.Reinos vartų kampą. Po įvarčio įsismaginę aikštės šeimininkai sukūrė dar vieną ataką - R.Gigsas kairiajame krašte „išmaudė“ keletą „raudonųjų“ gynėjų, bet jo apgaulingas smūgis nesukėlė jokio vargo P.Reinai, nes kamuolys praskriejo virš vartų skersinio.

Rungtynių pabaigoje iniciatyva atiteko „Liverpool“ žaidėjams, ir 85-ąją minutę po Jermaine`o Pennanto paduoto kamuolio į baudos aikštelę, galva pavojingai smūgiavo S.Gerrardas. Teisėjui pridėjus tris minutes nieko įspūdingo neįvyko ir nuaidėjęs finalinis švilpukas paskelbė septintąją „Man Utd“ klubo pergalę šiose pirmenybėse bei sugrįžimą į turnyrinės lentelės viršūnę. Tuo tarpu „Liverpool“ išsaugojo 11-ąją vietą.

Kitose varžybose keletą staigmenų pateikęs „Reading“ susikovė su „Arsenal“ kluubu.“. Čia įvarčio ilgai laukti susirinkusiems žiūrovams nereikėjo. Jau 1-ąją minutę jų numylėtiniai buvo priversti trauktis kamuolį iš tinklo, kai neseniai sutartį su „Arsenal“ pratęsęs saugas Cescas Fabregasas iš dešinio krašto perdavė kamuolį atakų lyderiui Thierry Henry, ir jis pasiųsdamas kamuolį į dešinįjį viršutinį vartų kampą nepaliko jokių šansų „Reading“ vartininkui Marcusui Hahnemannui.

Net ir įmušę įvartį svečiai nenustojo puolę savų varžovų. 8-ąją minutę vėl to pačio T.Henry iš maždaug 16 metrų smūgiuotas kamuolys skriejo pro šalį. Po trijų minučių vėl M.Hahnemanno vartams grasino F.Fabregasas. 21-ąją minutę progą turėjo ir naujasis „kanonierių“ gynėjas Williamas Gallas, bet jo galingą smūgį šiaip ne taip sugraibė „Reading“ sargas M.Hahnemannas.

Bet po trijų minučių pasižymėti galėjo ir aikštės šeimininkai. Seolas Ki-Hyeonas smūgiavo į vartus, bet kamuolį atmušė „Arsenal“ vartininkas Jensas Lehmannas. Dar po kelių akimirkų Robino van Persie muštas kamuolys skriejo virš vartų skersinio. 34-ąją minutę jaunasis C.Fabregasas nedavė ramybės „Reading“ vartų sargui, kuris privalėjo dar kartelį gelbėti savo komandą nuo didesnių nemalonumų. Po trijų minučių ispanas smūgiavo pavojingai ir iš baudos smūgio, bet ir tai vaisių nedavė – kamuolys lėkė virš vartų.

Tačiau 38-ąją minutę „Arsenal“ pasiekė savo. Tomašas Rosicky prasiveržė kairiuoju kraštu ir atidavė kamuolį komandos draugui Alexandrui Hlebui, ir legionierius iš Baltarusijos nieko nelaukdamas smūgiu į viršutinį vartų kampą antrą kartą šiose varžybose nuginklavo M.Hahnemanną.

Antrame kėlinyje svečiai užspaudė priešininkų vartus ir pelnė trečiąjį įvartį. 49-ąją minutę R.van Persie po A.Hlebo perdavimo iš 10 metrų pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą. Po praleisto įvarčio svečiai rankų nenuleido, ir 52-ąją minutę galėjo sušvelninti rezultatą, kai po Jameso Harperio pakelto kampinio galva smūgiavo Kevinas Doyle`as, bet jis į vartus nepataikė. Po minutės „Reading“ vartus užgulė „Arsenal“: T.Henry tolimą smūgį atlaikė M.Hahnemannas, o T.Rosicky smūgiavo virš vartų.

Žaidimui kiek aprimus, tašką šiose varžybose 69-ąją minutę padėjo Prancūzijos rinktinės puolėjas T.Henry. C.Fabregasas įsiveržė į „Reading“ baudos aikštelę, ir ten jį neleistinai sustabdė vartininkas M.Hahnemannas. Arbitras paskyrė 11 metrų baudinį, ir jo stojęs mušti T.Henry pasiuntė kamuolį į dešinįjį apatinį vartų taip nesukeldamas jokių abejonių, kas šiame mače buvo pajėgesnis.

T.Rosicky smūgį atrėmė „Reading“ vartų sargas, bet dar po kelių sekundžių ataka tęsėsi, galingai T.Henry smūgiuotą kamuolį sugavo puikiai žaidęs M.Hahnemannas. 90-ąją minutę tolimas T.Henry smūgis tikslo nepasiekė. Bet to buvo visai pakankama „kanonierių“ ekipai, kuri po šio laimėjimo sugrįžo į stipriausių Anglijoje komandų ketvertą, o „Reading“ iš 8-osios pozicijos nusirito vienu laipteliu žemyn.

Kitose varžybose Londone, vietos „Tottenham“ sužaidė su krizėje atsidūrusiu „West Ham“ klubu. Atkakliau mačą pradėjo aikštės šeimininkai, kai Jermaine`o Defoe smūgį atlaikė „West Ham“ klube debiutavęs vartininkas Robertas Greenas. Bet vienintelis rungtynių įvartis krito pirmojo kėlinio pabaigoje, kai po Edgaro Davidso pakelto kamuolio, klasiškai nestabdydamas kamuolį į viršutinį „plaktukų“ R.Greeno ginamų vartų tinklą pasiuntė Mido. Šansą turėjo ir „West Ham“ puolėjas Marlonas Harewoodas, bet jo smūgį atrėmė Anglijos rinktinės ir „Tottenham“ vartų sargas Paulas Robinsonas.

Rungtynės pasibaigė minimalia „Tottenham“ klubo pergale, kuri jiems padėjo iš keturioliktos vietos pakilti į 13-tą, o West Ham“ ir toliau išlieka turnyrinės lentelės dugne.

Kitose rungtynėse susikovė „Blackburn“ ir „Bolton“. Pirmoji pavojinga proga buvo skurta „Bolton“ žaidėjų, kai po Nicolas Anelka perdavimo El Hadji Dioufas pataikė į „Blackburn“ vartų virpstą. Po penkių minučių išpuoliu atsakė „Blackburn“ saugas Mortenas Gamstas Pedersenas, bet jo smūgį atrėmė Jussi Jaaskelainenas. 35-ąją minutę „Bolton‘ vartus užspaudė „Blackburn“ žaidėjai, tačiau Shabani Nonda ir Kerimoglu Tugay`aus smūgiai buvo netikslūs.

Antrojo kėlinio pradžioje vėl grėsmingai atakavo K.Tugay`us. 53-iąją minutę Benni McCarthy smūgį iš krašto vėl atrėmė J.Jaaskelainenas. Šį kartą ir vėl pasitivirtno auksinė futbolo taisyklė: „neįmuši tu – įmuša tau“. 62-ąją minutę po E.H.Dioufo pakelto kampinio aukščiausiai visų iššokęs veteranas Ivanas Campo pasiuntė kamuolį į apatinį Brado Friedelio vartų kampą.

Rungtynių pabaigoje į „Bolton“ vartus buvo paskirti netgi du 11 metrų baudiniai. 86-ąją minutę Jasonas Robertsas buvo pargriautas baudos aikštelėje ir teisėjas iš karto paskyrė baudinį. Prie žymos stojo rezultatyviausias „Blackburn“ žaidėjas B.McCarthy, bet jo kamuolio skriejimo kryptį puikiu šuoliu atspėjo vartininkas iš Islandijos J.Jaaskelainenas.

Po dviejų minučių tas pats J.Robertsas vėl buvo pargriautas baudos aiktelės prieigose, ir antrą kartą teisėjas suteikė „Blackburn“ ekipai šansą išlyginti rezultatą. Baudinį bandė realizuoti pats nukentėjusysis, bet šiandien vartuose tiesiog karaliavo J.Jaaskelainenas, kuris atrėmė ir antrąjį 11 metrų baudinį.

Tiesa, 90-ąją minutę „Bolton“ kapitonas Kevinas Nolanas už antrąją geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės. Bet tai nesutrukdė „Bolton“ ekipai iškovoti šeštąją pergalę ir išsaugoti trečiąją poziciją, tuo tarpu „Blackburn“ taip pat lieka 10-tas.

Paskutiniame mače susitiko „Middlesbrough“ ir „Newcastle“ ekipos. Šiose varžybose įvartis buvo įmuštas likus žaisti tik 5 minutes, kai po Stewarto Downingo pakelto kampinio kamuolį į „šarkų“ ginamų Steve`o Harperio vartus galva pasiuntė Aiyegbeni Yakubu. Šios pergalės dėka „Boro“ ekipa iš 15-tos vietos kraustosi į 12-ąją, o savo žaidimo neatrandantis „Newcastle“ užima 16-tą vietą.