Anglijos "Premier" lygoje - dvivaldystė © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaisti aštuoni 10-ojo turo susitikimai. Triuškinamą pergalę iš Boltono išsivežė „Man Utd“ komanda, čempionas „Chelsea“ susitvarkė su naujoku „Sheffield United“, „Liverpool“ nugalėjo „Aston Villa“, „Wigan“ išplėšė pergalę mače su „Fulham“, „Arsenal“ prarado du taškus rungtynėse su „Everton“, „Portsmouth“ įveikė „Reading“, o „Tottenham“ ir „Watford“ bei „Newcastle“ ir „Charlton“ rungtynės baigėsi be įvarčių.

Anglijos aukščiausiojo čempionato 10-ojo turo pradžia prasidėjo rungtynėmis Šefylde, kur vietos „Sheffield United“ susitiko su čempionų titulą ginančiu „Chelsea“ klubu. Pirmoji pavojinga proga buvo sukurta 10-ąją minutę, kai „Chelsea“ saugo Franko Lampardo baudos smūgį atrėmė „Sheffield United“ vartininkas Patrickas Kenny. Bet po 6 minučių į „Cehlsea“ vartus rungtynių teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kai Didier Drogba neleistinai sustabdė Claude`ą Davisą.

Prie žymos stojo puolėjas Danny Webberis, bet jo smūgiuotą kamuolį, lėkusį į dešinįjį apatinį vartų kampą, trajektoriją atspėjo „Chelsea“ vartininkas. Vėliau abi ekipos kiek aprimo ir nei viena nesukūrė pavojingesnių išpuolių. Tik 41-ąją minutę F.Lampardo smūgį galva iš arti atrėmė P.Kenny. Po kelių akimirkų šeimininkų gynėjas Mikele Leigertwoodas prasižengė prie tą patį F.Lampardą. Už grubų žaidimą anglų saugas tiksliu ir galingu baudos smūgiu nubaudė varžovų vartininką P.Kenny.

Antroje kėlinio pradžioje svečiai šiose varžybose antrą kartą nuginklavo „Sheffield United“ vartų sargą P.Kenny. 49-ąją minutę po F.Lampardo aukšto perdavimo iš kairiojo kraštosmūgiu galva iš vos kelių metrų P.Kenny sušaudė legionierius iš Vokietijos Michaelis Ballackas. Po įmušto įvarčio svečiai dar labiau užspaudė savo priešininkus. 52-ąją minutę F.Lampardo smūgiuotas kamuolys lėkė pro šalį, o po minutės Arjeno Robbeno kamuolį atmušė P.Kenny.

Bet 56-tą minutę progą turėjo ir „Sheffield United“ saugas Keithas Gillespie, bet jo tolimas „šūvis“ lėkė virš vartų skersinio. Po dešimties minučių išpuoliu atsakė „Chelsea“, kai po Wayne`o Bridge`o kamuolio nestabdydamas kamuolio iš 10 metrų virš smūgiavo M.Ballackas. 71-ąją minutę patį geriausią šansą išlyginti iššvaistė šeimininkų puolėjas Robas Hulse`as, kuris po Alano Quinno perdavimo galva nepataikė į vartus.

Rungtynių pabaigoje „Sheffield United“ saugo A.Quinno baudos smūgis buvo netikslus ir nuaidėjęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dar vieną „Chelsea“ klubo pergalę, kuris išlieka antroje pozicijoje, tuo tarpu „Sheffield United“ taip pat lieka 17-tas.

Dar vienos įdomios rungtynės įvyko Anglijos sostinėje Londone, kur naujajame „Arsenal“ klubo „Emirates“ stadione atvyko svečiai iš Liverpulio – „Everton“. Mačą, kaip ir dera, aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, bet tai jokių vaisių nedavė. Užtat 11-ąją susitikimo minutę krito įvartis į „Arsenal“ vartus, kai po Mikaelio Artetos pakelto kampinio į kamuolį galva nesėkmingai smūgiavo Timas Cahilas, tačiau kamuolys atšoko jam prie pat kojų ir jis pasiuntė jį į viršutinį Jenso Lehmanno vartų kampą.

Po greito praleisto įvarčio „kanonieriai“ atakavo dar daugiau bei aršiau. 13-ąją minutę Tomašas Rosicky „sienele“ susižaidė su Thierry Henry, bet „šovė“ virš vartų. Po keturių minučių jaunoji komandos žvaigždė Cescas Fabregasas smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, tačiau kiek netiksliai. 20-ąją minutę po C.Fabregaso perdavimo iš toli galingai smūgiavo komandos atakų lyderis T.Henry, bet jo smūgį atmušė „Everton“ vartų sargas Timas Howardas.

Visa iniciatyva atiteko aikštės šeimininkams, tačiau jie nesugebėjo pramušti puikiai organizuotos „irisų“ gynybos. 31-ąją minutę laimę iš toli pabandė šeimininkų gynėjas Kolo Toure, bet kamuolį lengvai sugavo T.Howardas. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Arsenal“ žaidėjai skriejo virš vartų.

Antrame kėlinyje „Arsenal“ nieko nelaukdami pradėjo pulti savo varžovus. 46-ąją minutę po T.Rosicky perdavimo visų aukščiausiai iššoko T.Henry, bet jo smūgiuotą kamuolį, lėkusį į tolimąjį apatinį vartų kampą, pirštų galiukais „patraukė“ T.Howardas. Dar po minutės savo individualius sugebėjimus parodė čekas T.Rosicky, kuris susitvarkęs su „Everton“ gynėju klastingu smūgiu smūgiavo kiek virš vartų.

Nuo 56-osios minutės „Arsenal“ tiesiog užgulė priešininkus iš Liverpulio. Dvi geras progas neišnaudojo Matthieu Flamini. 59-tą minutę po Gilberto perdavimo T.Rosicky smūgiavo iš eigos, ir kamuolys pralėkė visiškai greta virpsto. Po minutės po Aleksandro Hlebo perdavimo smūgiavo galingai, bet ir vėl šį kartą vartus nepriekaištingai gynė T.Howardas. Tačiau ataka tęsėsi. Po Robino van Persie perdavimo galva pro šalį smūgiavo brazilas Gilberto. Dar po keturių minučių Williamas Gallas prasimetė kamuolį ir stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Bet vis atakavę ir atakavę aikštės šeimininkai savo pasiekė 69-ąją minutę. „Everton“ saugas Lee Carsley neleistinu būdu sustabdė įsibėgėjusį T.Rosicky. Baudos smūgio atlikti ėmęsis olandas R.van Persie smūgiu kaire koja į tolimąjį viršutinį vartų kampą pagaliau nuginklavo T.Howardą. Nors vartininkas ir atspėjo kamuolio skriejimo kryptį, jis sugebėjo tik paliesti kamuolį ir nesugebėjo sutrukdyti jam atsidurti tinkle.

„Kanonieriai“ įkvėpti, kad gali tikrai iškovoti tris taškus dar labiau grasino „irisų“ vartams. 71-ąją minutę T.Henry smūgis lėkė greta virpsto, po devynių minučių Gilberto nepataikė į vartus. Mačo pabaigoje desperatiškai norėję išplėšti pergalę „Arsenal“ žaidėjai taip to padaryti ir nesugebėjo. Visas viltis palaidojo 90-ąją minutę po R.van Persie perdavimo netikslus T.Henry smūgis galva.

Tiesa, per teisėjo pridėta laiką „Everton“ vyr. treneris Davidas Moyesas privalėjo palikti aikštę todėl, kad kopijavo teisėjo žiūrėjimą į laikrodį. Bet tai nepadėjo nei vienai ekipai, kurios šiose rungtynėse dalintis tašku. Šiuo metu „Arsenal“ nukrito į 5-ąją poziciją, tuo tarpu „Everton“ taip ir lieka šeštas.

Kitose varžybose Boltone vietos „Bolton“ priėmė pirmenybių lyderius „Man Utd“ žaidėjus. Jau 3-iąją rungtynių minutę „Man Utd“ saugas Ryanas Giggsas smūgiavo pro šalį. Dar po dviejų minučių „United“ gynėjo Patrice`o Evra smūgį atrėmė „Bolton“ vartų sargas Jussi Jaaskelainenas. Bet 10-ąją minutę krito ir pirmasis šio mačo įvartis.

Michaelis Carrickas iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį komandos puolėjui Wayne`ui Rooney, ir šis, neseniai šventęs savo 21-ąjį gimtadienį, po labai ilgos pertraukos kaire koja į kairįjį apatinį vartų kampą nuginklavo „Bolton“ vartininką. Įsisiautėję svečiai po 6 minučių dar siuntė kamuolį į „ristūnų“ vartus. Tai 16-ąją minutę pats padarė ir antrą kartą kamuolį į tinklą pasiuntė jau minėtasis Anglijos jaunoji žvaigždė W.Rooney.

22-ąją minutę išpuoliu atsakė šeimininkų veteranas saugas Gary Speedas, bet jo smūgis buvo netikslus. Po penkių minučių jau „raudonieji velniai“ terorizavo „Bolton“ gynybą ir R.Giggsas nestabdydamas kamuolio smūgiavo kiek pro šalį. Po minutės jau Louiso Saha iš toli smūgiuotas kamuolys lėkė greta virpsto. Dar po kelių akimirkų Portugalijos rinktinės saugas Cristiano Ronaldo kaire koja smūgiavo virš vartų. 33-iąją minutę „Bolton“ gynėjas Talis Ben Haimas pabadė laimę iš toli, bet į vartus nepataikė.

Po keturių minučių po „ristūnų“ puolėjo El Hadji Dioufo pakelto kampinio galva pavojingai smūgiavo Abdoulaye Faye, bet „Man Utd“ vartininko Edwino van der Saro laimei kamuolys skriejo virš vartų. Dar po kelių minučių Nicolas Anelka pagrasino olando vartams. 41-ąją minutę vikrusis „United“ saugas R.Giggsas dar kartelį smūgiavo į J.Jaaskelaineno vartus, bet ir vėl suomis gynė vartus patikimai.

Antrame kėlinyje pirmąją progą sukūrė „Bolton“ žaidėjai, kai 49-ąją minutę N.Anelka baudos smūgis lėkė virš vartų skersinio. Po šio momento komandos kiek aprimo ir visą dėmesį skyrė aikštės viduriui. Po ilgos pertraukos, 69-tą minutę po R.Giggso perdavimo galva kamuolį virš vartų siuntė L.Saha. Dar po kelių akimirkų vėl to pačio L.Saha smūgį iš maždaug 10 metrų atrėmė J.Jaaskelainenas. 75-ąją minutę vieną realiausių progų turėjo „Bolton“ klubas, kai E.van der Saras atrėmė Ivano Campo smūgį.

77-ąją minutę „Man Utd“ puolėjas W.Rooney smūgiavo tiksliai, bet tiesiai į rankas J.Jaaskelainenui.Ir po trijų krito ir trečiasis šio mačo įvartis, kurį po L.Saha perdavimo kamuolį pažeme į vartus pasiuntė C.Ronaldo. Likus žaisti vos dvi „hat-tricką“ šiose rungtynėse apformino tas pats W.Rooney, kuris po Darreno Fletcherio perdavimo iš dešiniojo krašto pasiuntė kamuolį į kairįjį apatinį vartų kampą ir taip padėjo tašką šiose varžybose.

Po šios triuškinančios pergalės „Man Utd“ išsaugo lyderio pozicijas, o „Bolton“ ir toliau žengia trečias.

Dar vienose rungtynėse, kurios įvyko Liverpulyje, „Anfield“ stadione „Liverpool“ ginklus surėmė su dar pralaimėjimo skonio nežinančiu Martino O‘Neillo treniruojamu „Aston Villa“. 5-ąją susitikimo minutę „Liverpool“ puolėjas Dirkas Kuytas iš vos kelių metrų smūgiavo virš vartų skersinio. Po keturių minučių po Luiso Garcia perkalto kampinio kamuolio nestabdydamas iš maždaug 22 metrų smūgiavo Johnas Arne Riise, bet į vartus nepataikė.

Dar po kelių akimirkų tas pats J.A.Riise pabandė laimę iš tolėliau, tačiau smūgis lėkė virš vartų. 20-ąją rungtynių minutę komandos kapitonas Stevenas Gerrardas pakėlė kampinį link tolimojo vartų virpsto, ir kamuolys „surado“ aukštaūgio Peterio Croucho galvą, bet jo smūgis buvo kiek netikslus. 27-ąją minutę tolimas L.Garcia smūgiuotas kamuolys skriejo greta virpsto. Tačiau jau po trijų minučių „Liverpool“ pasiekė savo ir pelnė įvartį.

Po „Liverpool“ gynėjo Sami Hyypia aukšto perdavimo, kamuolį nestabdydamas į apatinį vartų kampą pasiuntė puolėjas iš Olandijos Dirkas Kuytas. 37-ąją minutę krito antrasis šių rungtynių įvartis, kai po Steve`o Finnano perdavimo, kamuolį į dešinįjį apatinį vartų kampą pasiuntė P.Crouchas.

Dar po septynių minučių „raudonieji“ sugebėjo pelnyti ir trečią įvartį, kai po P.Croucho perdavimo iš kairiojo krašto iš vos kelių metrų „Aston Villa“ vartų sargą Thomasą Sorenseną „sušaudė“ L.Garcia. Pirmojo kėlinio pabaigoje iš toli „šovė“ „Aston Villa“ saugas Stilianas Petrovas, tačiau smūgis buvo netaiklus.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Villa“ gynėjas Wilfredas Bouma smūgis iš toli lėkė pro šalį. 48-ąją minutę sekė pavojingas „Liverpool“ kapitono Steveno Gerrardo smūgis, tačiau kamuolys eilinį kartą skriejo pro šalį. Po dviejų minučių S.Hyypia nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį virš vartų.

Dar po kelių akimirkų S.Gerrardo smūgis buvo kiek netaiklus, o Xabi Alonso smūgiuotą kamuolį sugavo T.Sorensenas. Bet vis dėlto „Aston Villa“ žaidėjai 55-ąją minutę įmušė prestižo įvartį, kai po naujoko Chriso Suttono perdavimo iš dešiniojo krašto smūgiu į kairįjį viršutinį vartų kampą „Liverpool“ vartų sargą Pepe Reiną nuginklavo Gabrielis Agbonlahoras.

59-ąją minutę po S.Finnano perdavimo, galva netaikliai smūgiavo D.Kuytas. Vėliau J.A.Riise ir L.Garcia smūgiai skriejo greta virpsto. 69-ąją minutę pavojingą progą sukūrė „Aston Villa“, kai po S.Petrovo perdavimo, iš vos kelių metrų galva smūgiavo C.Suttonas, tačiau komandą išgelbėjo P.Reiną, kuris pirštų galais atrėmė jo smūgį.

Rungtynių pabaigoje baudos smūgį atliko „raudonųjų“ saugas X.Alonso, bet jo smūgį sugavo T.Sorensenas. po trijų minučių išpuoliu atsakė ir svečiai, kai po Dider Agathe perdavimo komandos kapitono Garetho Barry smūgį sulaikė P.Reina. per teisėjo pridėtą laiką „Liverpool“ galėjo ir padidinti savo persvarą, bet iš kelių metrų nepataikė Robbie Fowleris, o tolimas D.Kuyot smūgis tikslo nepasiekė. Rafaelio Benitezo auklėtiniai dabar su 14 taškų pakilo į 8-ąją poziciją, o „Aston Villa“ ekipa išlieka septinta.

Dar vienose rungtynėse susikovė čempionato atradimas „Portsmouth“ ir naujokas „Reading“. Čia pirmasis įvartis krito 7-ąją minutę kai po Miguelio Pedro Mendeso pakelto kampinio galva į savus vartus kamuolį nukreipė „Reading“ gynėjas Brynjaras Gunnarssonas. 51-ąją minutę aikštės šeimininkai rezultatą padvigubino, kai 7-ąjį kartą šiose pirmenybėse po Solo Campbello perdavimo galva pasižymėjo antrąją jaunystę išgyvenantis puolėjas Nwankwo Kanu.

65-ąją minutę „Pompey“ ekipai trečiąjį įvartį pelnė saugas M.P.Mendesas, kuris nestabdydamas kamuolio iš maždaug 18 metrų pasiuntė kamuolį į dešinįjį apatinį vartų kampą. Bet „Reading“ nė nemanė taip lengvai pasiduoti ir 82-ąją minutę Kevinui Doyle`ui pavyko rezultatą sušvelninti.Po šio laimėjimo „Portsmouth“ pakilo vienu laipeliu aukštyn, o „Reading“ iš 8-osios nukrito į dešimtąją.

Kitame mače, susitiko „Fulham“ ir „Wigan“. Šiose varžybose laimėtojas paaiškėjo paskutinėmis minutėmis. 83-iąją minutę „Wigan“ puolėjas Henri Camara tikslius smūgiu į kairįjį apatinį vartų kampą nuginklavo „Fulham“ vartininką Antti Niemi.

Tiesa, „Wigan“ galėjo laimėti ir didesniu rezultatu, kai 74-ąją minutę gynėjas Zatas Knightas sužaidė ranka baudos aikštelėje. Prie žymos stojęs olandų saugas Denny Landzaatas smūgiavo galingai, bet jo nelaimei sudrebino „Fulham“ vartų skersinį. Po šios pergalės „Wigan“ iš penkioliktos vietos persikėlė į 13-ąją, o „Fulham“ taip ir liko devintas.

Dar vienas mačas tarp „Tottenham“ ir „Watford“ laimėtojo taip ir neišaiškino. Rungtynės baigėsi be įvarčių 0-0. Vakarinėse varžybose susitiko „Newcastle“ ir ne pačius geriausius laikus išgyvenantis „Charlton“. Tačiau ir čia neužteko 90 minučių įmušti įvarčio - galutinis rezultatas buvo 0-0.