Antrajame kėlinyje užsikūrusi Belgijos puolimo mašina nepaliko vilčių Panamai (VIDEO)

Pirmadienį savo kovas pasaulio čempionate pradėjo ir G grupės komandos, o pirmajame mače triuškinamą pergalę iškovojo Belgijos rinktinė.

Pasaulio čempionato debiutantė Panama atsilaikė pirmąjį kėlinį, tačiau antrajame kėlinyje turėjo pripažinti varžovų persvarą ir praleidusi tris įvarčius leido belgams iškovoti užtikrintą pergalę 3:0 bei pirmuosius tris taškus į savo sąskaitą.

Susitikimą belgai pradėjo aktyviai ir jau per pirmąsias šešias minutes turėjo ne vieną gerą progą įsiveržti į priekį. Visgi, tiek su Yannicko Carrasco, tiek su Drieso Mertenso smūgiais Panamos vartininkas Jaime‘as Penedo susitvarkė.

11 minutę grubiai suklydo Panamos rinktinės kapitonas Romanas Torresas, kuris netoli vartų nesėkmingai perduodamas kamuolį jį atidavė Edenui Hazardui, bet „Chelsea“ atstovas į vartus pataikyti nesugebėjo.

Po šio epizodo Belgijos žaidėjai kurį laiką neapdairiai klydo perduodami kamuolius ir nesugebėjo nieko sukurti prie varžovų vartų, o kitą pavojingą ataką jiems sukurti pavyko tik 21-ąją minutę, kai tas pats R. Torresas jau išgelbėjo savo komandą. Po aštraus Kevino De Bruyne perdavimo jis pirmas siekė kamuolį, kurio jau laukė jį į tuščius vartus norėjęs pasiųsti Romelu Lukaku.

Kėlinio pabaigoje pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė E. Hazardas, bet ir šį kartą jam nuginkluoti varžovų vartininko nepavyko. Savo šansų dar turėjo ir R. Lukaku bei D. Mertensas, tačiau jiems pritrūko tikslumo ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 0:0.

Antrąjį kėlinį belgai ir vėl pradėjo aktyviai, tačiau skirtingai nuo mačo pradžios, šį kartą tai labai greitai davė vaisių. Fantastišku smūgiu iš baudos aikštelės krašto kamuolį į tolimąjį varžovų vartų kampą įsuko ir savo rinktinę į priekį 47-ąją minutę išvedė D. Mertensas.

Vos po poros minučių savo pirmąją puikią galimybę atsidaryti įvarčių sąskaitą planetos čempionato istorijoje turėjo Panama: Michaelis Murillo gavo puikų perdavimą ir atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau šioje dvikovoje jam įveikti Thibaut Courtois nepavyko – smūgį belgas atrėmė.

Po šio epizodo belgai vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas, o galiausiai jiems pavyko pelnyti ir antrąjį įvartį. Po puikaus K. De Bruyne perdavimo iš arti galva pasižymėjo R. Lukaku, po kurio smūgio 69-ąją minutę jo rinktinė jau pirmavo 2:0.

Po antrojo įvarčio Panamos rinktinė pradėjo žaisti kiek aktyviau ir iš karto už tai buvo nubausti – greitoje kontratakoje E. Hazardas išvedė R. Lukaku vieną prieš vartininką, kuris užtikrintai antrą kartą pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Per likusį mačo laiką Panamos rinktinė siekė garbės įvarčio ir turėjo savo progų, kurių susikūrė ir belgai. Visgi, nei vieniems, nei kitiems pasižymėti nebepavyko ir pergale džiaugėsi Belgijos rinktinė.