Antros Lietuvos U-19 rinktinės lygiosios atrankos turnyre © Eurofootball.lt
Pirmadienį Kaune ir Marijampolėje tęsiasi UEFA Europos U-19 čempionato kvalifikacinio turnyro rungtynės. Lietuvos jaunimo rinktinė dramatiškame mače sužaidė lygiosiomis su Lenkija ir išsaugojo šansus žengti tolyn, o kitose rungtynėse Armėnija po įtemptos kovos įveikė San Mariną.

U-19 Lietuva 1 - 1 U-19 Lenkija

Lietuvos U-19 startinė sudėtis: Černiauskas; Papšys, Statkevičius, L.Klimavičius, Savickas; Krasnovskis, Eliošius, Andriuškevičius, Pašin; Matulevičius, Novikovas

Mačo pradžioje šansą turėjo Marius Papšys, kuris per kairįjį kraštą pavojingai smūgiavo link Lenkijos U-19 rinktinės ginamų vartų, tačiau kiti Lietuvos rinktinės futbolininkai nespėjo padėti nukreipti kamuolį link varžovų vartų. Lenkai atsakė pavojingu tolimu smūgiu, bet Vytautas Černiauskas ataką atrrėmė.

19 minutę po greitos kontraatakos lietuvai turėjo gerą progą, tačiau Arvydo Novikovo smūgį blokavo Lenkijos rinktinės gynėjai. Po penkių minučių Lietuvos rinktinę vėl išgelbėjo vartininkas V.Čeniauskas, sugebėjęs sustabdyti vieną prieš vieną išbėgusį lenkų puolėją.

29 minutę lenkai atliko pavojingą baudos smūgį, o kėliniui artėjant į pabaigą komandos "apsikeitė" greitomis kontraatakomis, tačiau tiek lietuvių, tiek lenkų gynėjai nepriekaištingai sužaidė savo pozicijose.

Antrajame kėlinyje Lenkijos rinktinė perėmė iniciatyvą. 50 minutę Deivydas Matulevičius iš kairiojo krašto iš 9 metrų smūgiavo į lenkų vartus, tačiau nesėkmingai, vartininkas šį smūgį atrėmė. Vėliau lenkai kėlė tris pavojingus kampinius, bet lietuviams pavyko apsiginti.

78 minutę netiksliai smūgiavo D.Matulevičius, o paskutines dešimt pagrindinio laiko minučių Lenkijos rinktinė buvo priversta žaisti dešimtyje, nes už grubų žaidimą prieš A.Novikovą teisėjas Robertas Schörgenhoferis lenkams parodė raudoną kortelę.

Abu mačo įvarčiai buvo pelnyti pačioje pabaigoje. Pirmieji pasižymėjo lietuviai - suklaidinęs lenkų gynėjus iš kairiojo krašto stipriu smūgiu į varžovų vartus sėkmingai kamuolį nukreipė Tadas Eliošius.

Tačiau netrukus lenkams smūgiu iš 9 metrų į dešinįjį lietuvių vartų kampą pavyko rezultatą išlyginti. Susitikimas baigėsi dramatiškomis lygiosiomis 1-1.

Marijampolėje tarpusavyje žaidė Armėnijos ir San Marino rinktinės. Po įtemptų rungtynių, kurių metu iš aikštės buvo pašalinti net du Armėnijos rinktinės futbolininkai, pergalę minimalia persvara 1-0 iškovojo armėnai.

Ketvirtadienį 14 valandą. Lenkija ir Armėnija susitiks Marijampolės sporto centro "Sūduva" stadione, o tuo pačiu laiku Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione Lietuvos rinktinė susitiks su bendraamžiais iš San Marino.

Prieš paskutinį mačą grupėje susidarė gana paini situacija. Lietuviams norint patekti į kitą etapą reikia būtinai laimėti paskutiniąsias rungtynes, o visa kita lems Lenkijos ir Armėnijos dvikovos rezultatas.

Lygiųjų pastarajame mače atveju grupėje trys komandos turėtų po vienodai taškų, ir tada pirmiausia lemtų įvarčių skaičius tarpusavio rungtynėse. Rezultatas 0-0 leistų lietuviams užimti pirmą vietą grupėje, 1-1 bent antrą poziciją, 3-3 ir daugiau tenkintų abu varžovus, o rezultato 2-2 atveju lemtų bendras įvarčių santykis.

Pastaruoju atveju armėnai užimtu pirmąją vietą, o Lietuvos rinktinei norint aplenkti Lenkiją reikėtų įveikti San Mariną ne mažesniu nei penkių įvarčių skirtumu.