Apžvalga: Meksika - Angola © Eurofootball.lt
Birželio 16-ąją, pirmadienį, savo kovas Pasaulio Čempionato grupių varžybose pratęs dvi D grupės rinktinės – Meksika ir Angola. Meksikiečiai turnyrą pradėjo pergale - pirmosiose varžybose tik pačioje rungtynių pabaigoje, rezultatu 3-1, buvo palaužta Irano rinktinė. Tuo tarpu Angolos futbolininkai pirmąjį mačą paliko nuleidę galvas, nes įnirtingoje kovoje tik pačioje rungtynių pradžioje praleido įvartį ir 0-1 pralaimėjo favorite laikytai Portugalijos rinktinei. Angolai, norint patekti į kitą varžybų etapą, šias rungtynes būtina laimėti.

D grupė
Meksika – Angola
Vieta
: Hanoveris
Laikas: Birželio 16d., 22:00 Lietuvos laiku

Prognozės

Varžybų favoritais bukmekeriai, be abejonės, laiko Meksikos rinktinę. Jų šansai nugalėti vertinami beveik 5 kartus geriau, nei Angolos galimybės.

Kita vertus, Angola stovi ant liepto galo. Pralaimėję šias rungtynes jie turėtų keliauja namo. Todėl galime išvysti kažką panašaus į Vokietijos – Lenkijos rinktinių mačą: lenkams reikėjo laimėti, jie kiek galėdami spaudė vokiečius ir turėjo pora neblogų progų įmušti. Tačiau tuo pačiu, vokiečiai rengė greitas atakas, o galų gale ir įmušė įvartį.

Jei Meksika laimi šias rungtynes, o Portugalija įveikia Iraną, abi nugalėtojos užsitikrina vietą varžybų aštuntfinalyje.

Tarpusavio mačai

Tai bus pirmasis per visą istoriją šių rinktinių mačas.

Pirmosios varžybos

Meksika: Po atkaklios kovos įveikta Irano rinktinė. 28-ąją ir 36-ąją minutę abi rinktinės pasikeitė ivarčiais. Atkakli kova tęsėsi iki 76 minutės, kai antrą kartą pasižymėjo meksikietis Omaras Bravo. Po šio įvarčio Iranas galutinai palužo ir po trijų minučių praleido dar vieną įvartį. Nors ryškios meksikiečių persvaros rungtynėse nebuvo, Meksika šventė pergalę.

Angola: 4-ąją minutę įmuštas portugalo Pauletos įvartis buvo pirmasis ir vienintelis rungtynėse. Nors didžiąją dalį rungtynių laiko didesnę ar mažesnę persvarą turėjo Portugaliją, tačiau Angola taip pat nesnaudė ir surengė keletą itin pavojingų atakų.

Nuomonės

Meksika

Didžiausias galvos skausmas Ricardo Lavolpe, be abejo, yra puolėjo Jaredo Borgetti trauma. Tačiau rungtynėse su Iranu jį pakeitęs ir rezultatyvų perdavimą komandos draugui spėjęs atlikti Francisco Fonseca teigia, kad yra pasitikintis savimi.

„Šis sprendimas priklauso nuo trenerio, tačiau aš bet kuriuo atveju esu pasiruošęs.“ – sakė puolėjas. – „Aš pasiruošęs, kad ir ką jis nuspręstų – penkios minutės, dešimt minučių ar rungtynės ant suolo.“

„Esu patenkintas komandos startu Pasaulio Čempionate, aš patenkintas, kad mano komanda laimėjo. Ir tai, kad buvau aikštėje abiejų įvarčių metu, buvo atsitiktinumas.“ – pridūrė puolėjas.

Angola

Angolos rinktinės treneris Luis Oliveira Goncalvesas teigė, jog nori, kad jo komanda, rungtynėmis su Meksika, įrodytų, ko išties yra verta.

„Mano vyrai žaidė su pasididžiavimu, nors ir esame kukli komanda“ – didžiavosi komanda treneris. – „Žinau, kad Meksika yra stipri, tačiau mes stengsimės nebūti silpni varžovai.“

Vartininkas Joao Ricardo pridūrė, kad ganėtinai geras komandos pasirodymas prieš Portugalijos rinktinę pridėjo komandai papildomų jėgų pasiruošti mačui su meksikiečiais: „Nors ir pralaimėjome, mūsų žaidimas (su Portugalija) davė mums pasitikėjimo savimi. Manau, kad rungtynėse su Meksika, būsime ambicingi ir gerai nusiteikę.“

Tuo tarpu, vienintelis Angolos puolėjas rungtynėse su Portugalija, Fabrice'as Akwa teigė, kad jis šalia savęs puolime norėtų turėti partnerį.

„Mes turime Pedro Manuelį Matorrasą, Amado Flavio, Andre Titi Buengo, Arsenio Love‘ą, Andre Mateus. Man nesvarbu, kas jis bus.“ – tvirtino Akwa.

Traumos

Meksika: Vis dar neaiški Jaredo Borgetti ateitis. Žaidėjas patyrė kojos sausgyslės traumą rungtynėse su Iranu ir pirmajame kėlinyje buvo pakeistas į Francisko Fonsecą. Vis dėlto trauma yra sunki, todėl Borgetti veikiausiai praleis šį mačą.

Angola: Nors buvo kalbų dėl Akwe nepasirodymo rungtynėse, tačiau atrodo, kad puolėjas vis tik išbėgs į aikštę.

Numanomos startinės sudėtys

Meksika: Sanchez; Mendez, Marquez, Osorio, Salcido; Pineda, Perez, Zinha, Pardo; Franco, Bravo.

Angola: Ricardo; Loco, Jamba, Kali, Delgado; Ze Kalanga, Macanga, Figueiredo, Mateus; Mendonca, Akwa.