Apžvalga: Portugalija - Iranas © Eurofootball.lt
Šeštadienį įvyks antrosios D grupės antrojo rato varžybos, kuriose susikaus Portugalijos ir Irano rinktinės. Po meksikiečių lygiųjų Iranui dar yra neblogų šansų patekti į kitą etapą, tačiau nugalėti portugalus tikrai nebus lengva, kadangi pergalė Portugalijos rinktinei garantuotų vietą kitame etape.

Portugalija - Iranas
Laikas: 16:00 (Lietuvos laiku)
Vieta: Frankfurto Commerzbank Arena (52 tūkst. vt.)

Komandų naujienos, komentarai

Iškovoti pergalę gali būti tikrai sunku, jeigu komandai tektų verstis be rezultatyviausio visų laikų rinktinės žaidėjo. Puolėjas Ali Daei šeštadienį gali praleisti savo komandos antrąsias grupes D varžybas prieš Portugaliją dėl patirtos nugaros traumos.

“Ali Daei nedalyvavo komandos treniruotėje dėl nugaros skausmų ir aš galvoju, kad jam bus labai sunku atsigauti iki rungtynių prieš Portugalijos ekipą”, - žurnalistams teigė treneris B.Ivankovičius.

“Dabar mūsų laukia dar viena sunki užduotis. Turime atsigauti po pralaimėjimo ir pasiruošti mačui su Portugalija." – po pirmojo mačo kalbėjo Irano strategas.

Geresnės naujienos Portugalijos komandoje - mače prieš Iraną greičiausiai galės pasirodyti portugalų atakų organizatorius Deco, kuris pirmąjį mačą prieš Angolą praleido, nes nebuvo pilnai atsigavęs po traumos. Pasak trenerio F.Scolari, Deco nežaidė, nes buvo baiminamasi, kad trauma žaidėjui taps dar rimtesnė.

“Jo trauma galėjo sustiprėti ir išvesti jį iš rikuotės dar ilgesniam laikui. Mūsų manymu, geriausias sprendimas buvo į aikštę išleisti pilnai pasiruošusį žaidėją.” – sakė treneris.

Pirmajame mače ne itin sėkmingai pasirodęs Cristiano Ronaldo pažadėjo, jog rinktinės žaidimas gerės: “Turnyrą pradėjome sėkmingai, o sekančiame mače mūsų žaidimas bus dar geresnis.” – teigė C.Ronaldo.

Optimistiškai varžybas vertina ir rinktinės strategas F.Scolari. Trenerio nusiteikimą gerai pasirodyti simbolizuoja ir tai, jog F.Scolari pranešė, kad sutiktų pratęsti sutartį su Portugalijos futbolo federacija. Nors federacija neatskleidžia visų detalių, manoma, jog nauja sutartis brazilui bus pasiūyta tuo atveju, jeigu Portugalija sėkmingai pasirodys šiame Pasaulio čempionate. Pergalė mače prieš Iraną beveik garantuotų vietą kitame etape.

Ankstesni susitikimai

Iki šiol komandos tarpusavyje žaidė vos vieną mačą. 1972-aisiais užtikrintą pergalę 3-0 iškovojo portugalai.

Prognozuojamos sudėtys

Portugalija: Ricardo, Miguel, Carvalho, Meira, Valente, Petit, Maniche, Sabrosa, Figo, Ronaldo, Pauleta.

Iranas: Mirzapour, Kaebi, Rezaei, Golmohammadi, Nosrati, Nekonam, Teymourian, Mahdavikia, Hashemian, Karimi, Borhani.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė