"Arsenal" ir "Liverpool" pasidalijo po tašką © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygoje sužaistos dar trejos XVIII turo rungtynės.

Centriniame mače Londono "Arsenal" savo aikštėje sužaidė lygiosiomis 1-1 su pirmenybių lydere "Liverpool" ekipa, kuriai po inkstų akmenų šalinimo operacijos atsigaunantis vyriausiasis treneris Rafaelis Benitezas galėjo vadovauti tik telefonu iš ligoninės palatos.

Pirmąją progą šiose rungtynėse sukūrė svečiai, bet sužaidus 10 minučių po Robbie Keane'o perdavimo Steveno Gerrardo smūgį iš 18 metrų atrėmė vartininkas Manuelis Almunia.

"Arsenal" į tai atsakė pavojingu Emmanuelio Adebayoro bandymu galva, o 24 minutę šeimininkai įsiveržė į priekį, kai techniškai krūtine susistabdęs Samiro Nasri perduotą kamuolį kaire koja pasižymėjo puolėjas Robinas van Persie.

Nepaisant to, "Liverpool" po šio epizodo perėmė iniciatyvą ir 42 minutę atstatė pusiausvyrą - po tolimo Alvaro Arbeloa'os perdavimo galingu smūgiu nestabdydamas kamuolio vartininkui Manueliui Almuniai vilčių nepaliko Robbie Keane'as.

Ir tai dar nebuvo visi pirmojo kėlinio įvykiai - netrukus po to Stevenas Gerrardas nesugebėjo pataikyti į vartus iš patogios padėties po Dirko Kuyto perdavimo iš dešiniojo krašto, o prieš pat pabaigą tolimą to paties Kuyto bandymą atrėmė Almunia.

Po didžiosios pertraukos "Arsenal" turėjo verstis be saugo Cesco Fabregaso, kuris patyrė kelio traumą. Vietoje jo aikštėje pasirodė Abou Diaby.

Progų komandos antrajame kėlinyje nesukūrė daug, tačiau situacija pasikeitė 62 minutę, kai už smūgį Alvaro Arbeloai iš aikštės buvo išvytas puolėjas Emmanuelis Adebayoras, 'užsidirbęs' antrą geltoną kortelę.

Tiesa, verta pažymėti, kad iki tol dominavę "Liverpool" futbolininkai atsidūrę daugumoje sunkiai rado kelius varžovų vartų link ir galimybių išplėšti pergalę praktiškai neturėjo. Arčiausiai tikslo buvo po keitimo aikštėje pasirodęs Nabilis El Zharas, kurio smūgis galva buvo kiek netikslus.

Arsene'o Wengero auklėtiniai atsilaikė ir pelnytai iškovojo lygiąsias, kurie "Liverpool" klubui gali kainuoti pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje, jei "Chelsea" pirmadienį išvykoje įveiks Liverpulio "Everton".

Kitose rungtynėse "Newcastle" savo aikštėje 2-1 įveikė Londono "Tottenham".

'Šarkos' pirmavo po to, kai jau 12 minutę po tolimo vartininko Shay'aus Giveno perdavimo gynėją Benoit Assou-Ekotto dvikovoje įveikęs Charlesas N'Zogbia pasiuntė kamuolį į Heurelho Gomeso ginamų vartų tinklą.

27 minutę N'Zogbia galėjo padvigubinti skirtumą, bet tąsyk į baudos aikštelę įsiveržusiam prancūzui Gomeso nuginkluoti jam nepavyko.

Ir svečiai tuo pasinaudojo - po kelių akimirkų nuošalės išvengęs kroatas Luka Modričius pelnė antrą įvartį šią savaitę.

Antrajame kėlinyje puikios progos neišnaudojo "Newcastle" puolėjas Michaelas Owenas, mušęs virš vartų, bet pergalę šeimininkai vis tik iškovojo - po Marko Vidukos perdavimo kulnu pasižymėjo po keitimo pasirodęs Damienas Duffas.

Londono "Arsenal" 1 - 1 "Liverpool"
24' [1 - 0] Robin van Persie
42' [1 - 1] Robbie Keane

62' iš aikštės pašalintas Emmanuel Adebayor ("Arsenal")

"West Bromwich" 2 - 1 "Man City"
69' [1 - 0] Luke Moore
84' [1 - 1] Scott Carson (į savus vartus)
90' [2 - 1] Roman Bednar

"Newcastle" 2 - 1 Londono "Tottenham"
12' [1 - 0] Charles N'Zogbia
29' [1 - 1] Luka Modric
90' [2 - 1] Damien Duff