"Arsenal" įspūdingai išsigelbėjo mače su "Barcelona" © Eurofootball.lt
Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje sužaistos likusios dvejos ketvirtfinalio rungtynės.

Viltį kovoje dėl kelialapio į pusfinalį išsaugojo Londono "Arsenal" klubas, namie atsitiesęs po dviejų įvarčių nokdauno ir išplėšęs lygiąsias 2-2 su "Barcelona".

Pirmajame kėlinyje atrodė, kad aikštėje rungtyniauja skirtingo lygio komandos - svečiai totaliai dominavo, neleisdami šeimininkams lengviau atsikvėpti.

Nepaisant to, šio pranašumo paversti apčiuopiamu rezultatu nepavyko - "Arsenal" vartininkas Manuelis Almunia įspūdingai atrėmė Lionelio Messi, Xavi, Zlatano Ibrahimovičiaus ir kitų smūgius, išsaugodamas vartus sausus iki pat didžiosios pertraukos.

Visgi tuoj po jos "Barcelona" daugiau nei pelnytai pasiekė savo - tolimo perdavimo sulaukęs Ibrahimovičius technišku smūgiu perkėlė kamuolį per neapdairiai vartus palikusį Almunią ir išvedė savo ekipą į priekį.

"Arsenal" jau netrukus galėjo atstatyti pusiausvyrą, tačiau Nicklaso Bendtnerio smūgį galva atrėmė vartų sargas Victoras Valdesas. Netrukus jis jau kėlė rankas aukštyn, mat kitoje aikštės pusėje išvengęs nuošalės spąstų Ibrahimovičius stipriu smūgiu nukreipė kamuolį į tinklą ir padvigubino pranašumą.

"Barcelona" ne tik dominavo, bet ir turėjo dviejų įvarčių pranašumą, todėl atrodė, jog šios poros likimas aiškus.

Tačiau Londono vienuolikė nenuleido rankų ir 69 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Theo Walcottas sušvelnino santykį, atkurdamas viltingas emocijas "Emirates" stadiono tribūnuose.

"Kanonieriai" ėmė rungtyniauti kur kas atkakliau ir tai davė vaisių. 84 minutę "Barcelona" gynėjas Carlesas Puyolis baudos aikštelėje mėgindamas sukliudyti kamuolio puikioje situacijoje laukusiam ir smūgiui pasirengusiam Fabregasui užkabino jo koją. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį ir, už paskutinės vilties pražangą, pašalino gynėją iš aikštės.

Standartinę situaciją Fabregasas be didesnio vargo realizavo, todėl "Barcelona" namo parsiveža ne pergalę, o tik dviejų varžovų aikštėje pelnytų įvarčių suteikiamą pranašumą.

Tuo metu Milane vietos "Inter" minimaliu rezultatu 1-0 palaužė Maskvos CSKA.

Šeimininkams, kurie didžiąją laiko dalį turėjo teritorinį pranašumą, teko gerokai pavargti dėl pergalės, kurią lėmė Diego Milito smūgis iš už baudos aikštelės ribų 65 minutę.

"Inter" futbolininkai neišnaudojo dar keleto puikių progų, CSKA taip pat gelbėjo puikiai rungtyniavęs vartininkas Igoris Akinfeevas.

Londono "Arsenal" 2 - 2 "Barcelona"
46' [0 - 1] Zlatan Ibrahimovic
59' [0 - 2] Zlatan Ibrahimovic
69' [1 - 2] Theo Walcott
85' [2 - 2] Cesc Fabregas (iš 11 metrų baudinio)

84' iš aikštės pašalintas Carles Puyol ("Barcelona")

Milano "Inter" 1 - 0 Maskvos CSKA
65' [1 - 0] Diego Milito