"Arsenal" liko be didžiojo ketverto, H. Kane'as "Premier" lygos sezoną užbaigė "hat-tricku" (VIDEO)

Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje finišavo 2016-17 metų sezonas. Šiandien 17 valandą Lietuvos laiku buvo sužaistos visos dešimt 38-ojo turo rungtynių.

Neaiškumų paskutiniajame ture dar buvo likę dėl ketvirtos pozicijos. Arsene'o Wengero auklėtiniai rezultatu 3-1 pranoko Liverpulio "Everton", tačiau Londono "Arsenal" klubo kitą sezoną UEFA Čempionų lygos turnyre nebus - "kanonieriai" liko penktoje pozicijoje.

Hectoras Bellerinas išvedė šeimininkus į priekį, bet 14-ąją minutę Laurentas Koscielny uždirbo raudoną kortelę. Tačiau "kanonierių" nesustabdė ir tai - 27-ąją minutę Alexis Sanchezas padidino pranašumą iki dviejų įvarčių.

Antrajame kėlinyje Romelu Lukaku pavyko sušvelninti atsilikimą, tačiau Aaronas Ramsey rungtynių pabaigoje padėjo galutinį tašką.

"Kanonieriai" paskutiniajame ture tikėjosi sulaukti "Liverpool" nesėkmės, tačiau Jurgeno Kloppo auklėtiniai rezultatu 3-0 sutriuškino "Middlesbrough" ir liko ketvirtoje pozicijoje.

Čempionų titulą jau kiek anksčiau užsitikrinę Londono "Chelsea" futbolininkai rezultatu 5-1 sutvarkė reikalus su "Sunderland". Williano, Edeno Hazardo, Pedro ir Michy Batshuayi įvarčiai garantavo Johno Terry atsisveikinimo rungtynėse pergalę šeimininkams.

Sezoną pergalingai užbaigė ir abu Mančesterio klubai - trečioje vietoje likęs "Manchester City" nušlavė "Watford" vienuolikę, o "Man Utd" rezultatu 2-0 pranoko "Crystal Palace".

Įspūdinga pergale sezoną užbaigė Londono "Tottenham" klubas, rezultatu 7-1 pažeminęs iš lygos pasitraukusį "Hull City". Tris įvarčius "Spurs" ekipai pridėjo Harry Kane'as, tapęs rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju.

Kitos dvikovos baigėsi "Swansea", "Stoke City" ir "West Ham" klubų pergalėmis bei "Leicester" - "Bournemouth" lygiosiomis.

Pagrindinė 2016-17 metų sezono statistika:

Į Čempionų lyga pateko: "Chelsea", "Tottenham", "Man City", "Liverpool" (kvalifikacija)
Į Europos lygą pateko: "Arsenal", "Man Utd", "Everton" (kvalifikacija)
Iš pirmenybių pasitraukė: "Sunderland", "Middlesbrough", "Hull City"
Rezultatyviausi žaidėjai: Harry Kane'as ("Tottenham" | 29), Romelu Lukaku ("Everton" | 25), Alexis Sanchezas ("Arsenal" | 24)
Daugiausiai rez. perdavimų atlikę žaidėjai: Kevinas De Bruyne ("Man City" | 18), Christianas Eriksenas ("Tottenham" | 15), Gylfi Sigurdssonas ("Swansea" | 13)

"Arsenal" 3 - 1 "Everton"
8' [1 - 0] H. Bellerin
27' [2 - 0] A. Sanchez
58' [2 - 1] R. Lukaku (11 m. baudinys)
90' [3 - 1] A. Ramsey
14' L. Koscielny ("Arsenal") pašalintas iš aikštės

"Liverpool" 3 - 0 "Middlesbrough"
45' [1 - 0] G. Wijnaldum
51' [2 - 0] P. Coutinho
56' [3 - 0] A. Lallana

"Chelsea" 5 - 1 "Sunderland"
3' [0 - 1] J. Manquillo
8' [1 - 1] Willian
61' [2 - 1] E. Hazard
77' [3 - 1] Pedro
90' [4 - 1] M. Batshuayi
90+2' [5 - 1] M. Batshuayi

"Hull City" 1 - 7 "Tottenham"
11' [0 - 1] H. Kane
13' [0 - 2] H. Kane
45+2' [0 - 3] D. Alli
66' [1 - 3] S. Clucas
69' [1 - 4] V. Wanyama
72' [1 - 5] H. Kane
84' [1 - 6] B. Davies
88' [1 - 7] T. Alderweirel

"Watford" 0 - 5 "Man City"
5' [0 - 1] V. Kompany
23' [0 - 2] S. Aguero
36' [0 - 3] S. Aguero
41' [0 - 4] Fernandinho
58' [0 - 5] G. Jesus

"Man Utd" 2 - 0 "Crystal Palace"
15' [1 - 0] J. Harrop
19' [2 - 0] P. Pogba

"Burnley" 1 - 2 "West Ham"
23' [1 - 0] S. Vokes
27' [1 - 1] S. Feghouli
72' [1 - 2] A. Ayew

"Swansea" 2 - 1 "West Brom"
33' [0 - 1] J. Evans
72' [1 - 1] J. Ayew
86' [2 - 1] F. Llorente

"Southampton" 0 - 1 "Stoke City"
60' [0 - 1] P. Couch

"Leicester" 1 - 1 "Bournemouth"
1' [0 - 1] J. Stanislas
51' [1 - 1] J. Vardy