"Arsenal" pirmąją vietą užleido "Man Utd" © Eurofootball.lt
Trečiadienį Anglijos „Premier“ lygos čempionate buvos sužaistos devynerios 19-ojo turo varžybos. „Aston Villa“ dramatiškoje kovoje išplėšė lygiąsias mače su „Chelsea“, „Man Utd“ lengvai susidorojo su „Sunderland“, „Liverpool“ sugebėjo palaužti „Derby“ pasipriešinimą, o „Arsenal“ mačą su „Portsmouth“ baigęs lygiosiomis prarado pirmąją poziciją.

Bene pačios įdomiausios rungtynės įvyko sostinėje Londone, „Stamford Bridge“ stadione, kuris šalies vicečempionas „Chelsea“ klubas namuose susikovė su pajėgia Martino O‘Neillo treniruojama Birmingemo „Aston Villa“ ekipa.

Mačą iš karto aktyviau pradėjo svečiai ir jau pirmąją minutę puolėjas Gabrielis Agbonlahoras „išmaudęs“ Ashley Cole`ą pažeme smūgiavo labai šalia virpsto, o jau po kelių akimirkų saugo Ashley Youngo smūgiuotas kamuolys į artimąjį vartų kampą tikslo nepasiekė.

Vis tik „Aston Villa“ ekipa sugebėjo pralaužti varžovų gynybą. G.Agbonlahoras dešiniajame krašte susidorojo su „mėlynųjų“ puolėju Salomonu Kalou, perdavė kamuolį į baudos aikštelėje, kur puolėjas Johnas Carew galva numetė jį jaunajam škotui Shaunui Maloney`ui, kuris iš kelių metrų „sušaudė“ Petrą Čechą.

Svečiai iš Birmingemo ir toliau nerimo bei spaudė savo priešininkus. Dar dvi geras progas iššvaistė Anglijos jaunimo (U-21) rinktinės puolėjas G.Agbonlahoras. Pirma jo smūgis iš aštraus kampo lėkė virš vartų, o vėliau po jo atakos kamuolys rikošetu nesuklaidino „Chelsea“ vartininko P. Čecho, kuris ir atrėmė dar vieną jo išpuolį.

Vieną iš nedaugelio šeimininkų atakų sukūrė saugas Joe Cole`as, po kurio smūgio vartininkas Scottas Carsonas sugebėjo atmušti kamuolį. Bet tik „Chelsea“ pradėjus daugiau atakuoti, netrukus krito ir antrasis įvartis.

44-ąją minutę buvęs Škotijos „Premier“ lygos čempionų Glazgo „Celtic“ klubo žaidėjas S.Maloney smūgiavo iš maždaug 18 metrų, ir Čekijos rinktinės vartų sargas P.Čechas nesėkmingai užsiėmė poziciją ir kamuolys pro jo rankas įriedėjo į vartus.

Vis tik per teisėjo pridėtinį laiką „Chelsea“ kiek pakėlė nuotaikas susirinkusiems sirgaliams. Po tolimo saugo Michaelo Essieno „šūvio“ kamuolys pataikė į po keitimo pasirodžiusį vokietį Michaelį Ballacką, ir gynėjas Zatas Knightas prieš siekdamas kamuolį prasižengė prieš jį ir teisėjas ne tik paskyrė 11 metrų baudinį, bet dar išvarė futbolininką iš aikštės. Prie žymos stojęs ukrainietis Andrejus Ševčenka pasiųsdamas S.Carsoną į visai priešingą pusę sušvelnino rezultatą.

Po pertraukos prabėgus dviem minutėm Ukrainos rinktinės žvaigždė turėjo gerą šansą išlyginti rezultatą, tačiau po jo smūgio iš už baudos aikštelės prieigų kamuolys skriejo tiesiai į vartininką S.Carsoną.

Vis dėlto dar po kelių minučių šeimininkams pavyko išlyginti pusiausvyrą. S.Kalou būdamas laisvas krašte perdavė kamuolį A.Ševčenkai, kuris šį kartą savo šanso iš savų rankų nepaleido ir vienu lietumu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Atsigavę „Chelsea“ futbolininkai kūrė vieną ataką po kitos. Legionierius iš Dramblio Kaulo Kranto S.Kalou mušė virš vartų, po to du tolimi M.Ballacko smūgiai buvo arti tikslo. Daug iniciatyvos demonstravę šeimininkai galiausiai įsiveržė į priekį 66-ąją minutę, kai gynėjas iš Brazilijos Alexas susižaidė su A.Ševčenka ir tiksliai nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Tačiau po penkių minučių rezultatas tapo lygus 3-3. Po puikiai atlikto A.Youngo baudos smūgio gynėjas iš Danijos Martinas Lauresenas nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį į vartų tinklą. Netrukus aikštėje žaidėjų skaičius išsilygino, kadangi už labai grubią „Chelsea“ gynėjo iš Portugalijos Ricardo Carvalho pražangą prieš G.Agbonlahorą jis buvo išvarytas iš aikštės.

Abidvi komandos dėl pergalės kovojo iš paskutiniųjų, ir arčiau jos buvo „Chelsea“, kai 87-ąją minutę Vokietijos rinktinės kapitonas M.Ballackas sėkmingai realizavo baudos smūgį. Vis tik tai buvo dar ne vakaras. 90-ąją minutę po G.Agbonlahoro smūgio galva gynėjas Ashley Cole`as išmušė kamuolį iš vartų linijos, tačiau teisėjas buvo paveiktas „Villa“ ekipos apeliacijų, jog anglas sužaidė ranka ir išvaręs jį iš aikštelės paskyrė 11 metrų baudinį, kurį įmušė Birmingemo komandos kapitonas Garethas Barry.

Kitose varžybose „Stadium Of Light“ tvirtovėje žaidęs šeimininkas Roy`aus Keane`o treniruojamas „Sunderland“ klubas surėmė ginklus su Sero Alekso Fergusono vadovaujama „Man Utd“ ekipa.

Iš karto Mančesterio ekipos lyderiai puolėjas Wayne`as Rooney ir saugas iš Portugalijos Cristiano Ronaldo pradėjo diktuoti ir kontroliuoti žaidimo eigą. Nepaisant to, jog startinėje sudėtyje nebuvo nei Carloso Tevezo, nei Andersono ir Ryano Giggso, svečiai ir be jų pagalbos be didesnio vargo susitvarkė su savo priešininkais.

„Sunderland“ prieš „Man Utd“ atsilaikė tik 20 minučių. Gynėjas Wesas Brownas išmetė kamuolį iš užribio, ir jį gavęs W.Rooney iš už baudos aikštelės prieigų nuginklavo Craigą Gordoną. Tai buvo pirmasis anglo įvartis nuo spalio mėnesio.

Po dešimties minučių vis tas pats W.Rooney sudalyvavo dar vienoje sėkmingoje atakoje, tik jau šį kartą atliko asistento rolę, ir atlikęs perdavimą iš kairiojo krašto puolėjas iš Prancūzijos Louisas Saha taikliu „šūviu“ dešine koja padvigubino savo ekipos pranašumą.

Aikštės šeimininkams taip ir nepavyko sukurti ko nors pavojingesnio ir verto dėmesio. Tuo tarpu 45-ąją minutę „Man Utd“ pirmavo jau 3-0, kai „United“ ekipos žvaigždė C.Ronaldo pasižymėjo tiksliu baudos smūgiu. Kiek vėliau C.Gordonas buvo priverstas kojomis atmušti Nani ataką, o gynėjas Nemanja Vidičius iš kelių metrų mušė virš vartų.

Galiausiai savo pirmąjį šansą turėjo ir „juodosios katės“, bet po saugo Rosso Wallace`o smūgio „raudonųjų velnių“ vartų sargas iš Lenkijos Tomašas Kuščakas turėjo padirbėti ir nukreipti kamuolį virš skersinio.

Antrame kėlinyje „Sunderland“ kaip ir susitaikė su tuo, kad Mančesterio ekipa vis tik neišbarstys trijų įvarčių pranašumo ir iškovos tris taškus, ir šeimininkams beliko tik garbingai užbaigti rungtynes bei pasistengti nepraleisti daugiau įvarčių.

Vis tik „juodųjų kačių“ puolėjas Kenwyne`as Jonesas dar kartą privertė į darbą įsijungti T.Kuščaką, o kitoje aikštės pusėje jaunasis portugalas Nani galėjo geriau pasinaudoti savo turėta proga. Vėliau po dar vienos „United“ atakos W.Rooney slysdamas mušė virš vartų.

Kai rodėsi, jog rezultatas daugiau nebepasikeis, 86-ąją minutę Nani baudos aikštelėje buvo pargriautas ne be Danny Collinso pagalbos ir L.Saha sėkmingai realizavęs skirtą 11 metrų baudinį atliko dublį.

Dar vienose varžybose absoliutus lygos autsaideris „Derby“ klubas namuose priėmė praėjusių metų „Premier“ lygos bronzos medalių laimėtojus „Liverpool“. Prabėgus 12 minučių „raudonieji“ išsiveržė į priekį dėką ispano Fernando Torreso įvarčio, kuris atsikratęs dviejų gynėjų globos tiksliai smūgiavo į vartus.

Savo progų turėjo ir aikštės šeimininkai, bet jomis nepasinaudojo „West Ham“ ekipos dėmesį traukiantis Ginesas Barnseas. Ir 67-ąją minutę jiems pavyko išlyginti rezultatą, kai po amerikiečio Eddie Lewiso atlikto baudos smūgio Jamesas McEveley iš krašto sugebėjo nuginkluoti Pepe Reina.

Svečiai iš Liverpulio nebuvo rankų sudėję ir „avinų“ vartininkas Lewisas Price`as atrėmė gynėjo Fabio Aurelio ir saugo Xabi Alonso atakas. Po to iš arti tikslo nepasiekė šeimininkų saugas G.Barnesas, o „Liverpool“ kapitonas Stevenas Gerrardas sudrebino vartų skersinį.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis Rafaelio Benitzo auklėtiniams pavyko išplėšti labai svarbius tris taškus. L.Price`as sugebėjo atremti F.Torreso smūgį, bet J.McEveley bandydamas išmušti kamuolį pataikė tiesiai į S.Gerrardo krūtinę ir kamuolys atsidūrė vartuose.

Paskutinėse antrosios Šv.Kalėdų dienos išvakarėse „Fratton Park“ stadione vietos „Portsmouth“ susitiko su „Premier“ lygos lyderiu sostinės Londono „Arsenal“ klubu. Pirmame kėlinyje „kanonierius“ į priekį galėjo išvesti čekų saugas Tomašas Rosicky, bet jo smūgį atmušė Davidas Jamesas.

„Arsenal“ ekipos vartininkas šiame mače neturėjo itin daug vargo, bet vis tik turėjo greitai sureaguoti į saugo iš Kroatijos Niko Kranjčaro ataką ir neutralizuoti pavojų. Be to, puolėjo Benjani Mwaruwari bandymas nuginkluoti M.Almunia buvo nesėkmingas, o „Arsenal“ ekipoje arti tikslo buvo T.Rosicky ir kapitonas Williamas Gallas.

Po šių nulinių lygiųjų Arsene`o Wengero treniruojamas Londono klubas bent iki šeštadienio prarado pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje, kurią užleido aršiausiems priešams „Man Utd“ futbolininkams.

Londono „%c00042“ 4 – 4 Birmingemo „%c00049“
14‘ [0 – 1] Shaun Maloney
44‘ [0 – 2] Shaun Maloney
45‘ [1 – 2] Andriy Shevchenko (11 m.)
50‘ [2 – 2] Andriy Shevchenko
66‘ [3 – 2] Alex
72‘ [3 – 3] Martin Laursen
88‘ [4 – 3] Michael Ballack