A.Sanchezas – kaip čilietis įsipaišys į A.Wengero schemas?

Suprantama, jog Londono „Arsenal“ klubo strategas Arsene‘as Wengeras džiaugėsi, kai buvo pabaigtas sandoris su „Barcelona“ ir Čilės rinktinės puolėjas Alexis Sanchezas tapo „Arsenal“ nariu.

„Alexis pridės jėgos, kūrybiškumo ir daug kokybės mūsų komandai, todėl laukiam, kol jis prisijungs prie visų kelių savaičų laikotarpyje“, - sakė prancūzas.

Nedažnai futbolininką apibūdiname abiem šiais žodžiais – jėga ir kūrybiškumas. Dažniausiai fiziškai stiprūs ir kūrybingi žaidėjai yra labai skirtingi, tačiau Alexis yra visapusiška grėsmė varžovų vartams.

Geriausias jo universalumo įrodymas buvo paskutinis Čilės rinktinės mačas pasaulio čempionate, kuriame jie po 11 metrų baudinių nusileido brazilams. Šį susitikimą Alexis pradėjo kaip dešiniojo krašto puolėjas ir ieškojo progų, ardydamas varžovų gynėjų liniją savo užbėgimais jiems už nugarų. Iš būtent tokios pozicijos jis pelnė išlyginamąjį įvartį.

Tačiau po valandos strategas Jorge Sampaoli išėmė puolėją Eduardo Vargasą, žaidėją, žaidimu kiek panašų į A.Sanchezą, ir į aikštę leido senamadišką puolėją Mauricio Pinillą. Alexio rolė pasikeitė – puolėjas iš dešiniojo flango persikėlė kairiau, kamuolį pasiimdavo iš aikštės gilumos, jungė saugų ir puolėjų grandis, ieškojo galimybių išvesti komandos draugus į laisvus plotus. Jo ir M.Pinillos žaidimas „sienele“ suteikė pastarajam mačo pabaigoje išplėšti lygiąsias, tačiau kamuolys sudrebino vartų skersinį.

Alexis parodė, jog gali žaisti abejose rolėse – tiek Thierry Henry, tiek Denniso Bergkampo. Jėga ir kūrybiškumas.

A.Sanchezo sugebėjimas prisitaikyti susiformavo dėl to, kad ankstyvoje karjeros stadijoje futbolininkui buvo priskirtos įvairios funkcijos aikštėje tiek viename, tiek kitame krašte. 2010 m. pasaulio čempionate Alexis paliko gudraus, sukto krašto puolėjo įspūdį tiesmukiškoje Čilės rinktinėje, kuri mėgo spausti varžovus jų aikštės pusėje, tačiau kitą sezoną Alexis geriausiu „Serie A“ futbolininku buvo išrinktas žaisdamas visai kitokį futbolą. „Udinese“ ekipa tuomet demonstravo kontratakuojantį futbolą, kuriame čiliečiui buvo patikėta vieta Antonio Di Natalei už nugaros,  pridedant jėgos atakoms aikštės centru.

Po persikėlimo į „Barceloną“, Alexis ir vėl rungtyniavo kitaip. A.Sanchezas turėjo prisitaikyti prie aplink Lionelį Messį lipdomos komandos. Čiliečiui nurodyta daryti užbėgimus gynėjams už nugaros, o taip pat Alexis kartais buvo naudojamas kaip grynas centro puolėjas. A.Sanchezas buvo rimta grėsmė varžovų vartams, tačiau nuolat jautėsi, jog futbolininko žaidimas buvo apribotas.

A.Sanchezo universalumas reiškia, kad „Arsenal“ gretose jis gali būti išnaudojamas keliais būdais. Alexis gali rungtyniauti dešinajame krašte, ypač kai Theo Walcottas yra iškritęs iš rikiuotės dėl traumos, bet taip pat čilietis gali būti alternatyva vietoje Olivierio Giroud arba padedant jam atakų smaigalyje.

O.Giroud ir A.Sanchezas yra visiškos priešingybės. Giroud – aušktas, stiprus, gerai žaidžiantis ore ir statiškas užsiėmant poziciją, padedantis komandos draugams regzti atakas giliau aikštėje. Alexis yra mažas, vikrus, su kamuoliu bėgti mėgstantis ir ypač tiesmukiškas futbolininkas. Šie du puolėjai galėtų suformuoti neblogą tandemą, jeigu A.Wengeras naudotų schemą 4-4-2 kaip alternatyvą įprastai 4-2-3-1, kaip tai nutiko praėjusio sezono pabaigoje FA taurės pusfinalyje bei finale.

Anot pačio A.Sanchezo, jo žaidimas Čilės rinktinėje labiausiai tiktų ir jo naujame klube. „Komanda žaidžia puikų futbolą, o tai atitinka ir mano žaidimą. Todėl čia ir persikėliau. Arsene‘o Wengero futbolo stilius yra panašus į Čilės rinktinės, todėl aš prie to pripratęs“.

A.Wengeras praeityje yra keitęs žaidėjų roles aikštėje. Iš įsimintinesnių pavyzdžių – T.Henry performavimas iš krašto į centro puolėją bei Kolo Toure atitraukimas į gynybą. Prancūzui bus vienas malonumas dirbti su universaliu, visapusišku, daug puikių savybių turinčiu puolėju.

Alexis Sanchezas demonstravo skirtingą futbolą atstovaudamasi Čilei, „Udinese“ bei „Barcelona“ klubams. Kas galėtų nuspėti, kaip jis rungtyniaus „Arsenal“ gretose?

Analizę parengė M.Cox

Rokas Rudzenskas

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...