"Aston Villa" po dramatiškos kovos palaužė "Everton" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos dar dvejos XVI turo rungtynės.

Svarbią pergalę iškovojo ir keturiems favoritams atitrūkti neleido Birmingemo "Aston Villa", išvykoje 3-2 įveikusi Liverpulio "Everton".

Svečiams mačas prasidėjo itin sėkmingai - sužaidus vos kiek daugiau nei pusę minutės galingu smūgiu iš 18 metrų "Aston Villa" į priekį išvedė saugas Steve'as Sidwellas.

Po šio įvarčio "Everton" perėmė iniciatyvą ir 30 minutę pelnytai atstatė pusiausvyrą - po Leono Osmano perdavimo galva iš arti pasižymėjo gynėjas Joleonas Lescottas.

Liverpuliečiai ir toliau dominavo ir buvo arti tikslo įsiveržti į priekį, tačiau Marouane Fellaini galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Carlosas Cuellaras, o po didžiosios pertraukos dar vieną Fellaini bandymą stebuklingai atrėmė puikiai sužaidęs Bradas Friedelis.

Nepaisant viso to, grubi Philo Jagielkos klaida 54 minutę padovanojo antrą įvartį svečiams - gynėjas mėgino perduoti kamuolį vartininkui Timui Howardui, tačiau tą padarė pernelyg silpnai ir leido pasižymėti tuo pasinaudojusiam Ashley Youngui.

Po šio epizodo "Aston Villa" sėkmingai gynėsi, o "Everton" kelių varžovų vartų link ieškoti sekėsi kur kas sunkiau nei anksčiau.

Nors jau per teisėjo pridėtą laiką atrodė, kad mačas baigsis lygiosiomis - antrą įvartį nestabdydamas kamuolio pelnė gynėjas Lescottas, likus žaisti pusę minutės tiksliu smūgiu šeimininkus nokautavo Youngas.

Kitame mače "Portsmouth" varžovų aikštėje nesugebėjo palaužti absoliučios lygos autsaiderės "West Bromwich" vienuolikės. Dvikova baigėsi lygiosiomis 1-1.

Šeimininkai 41 minutę pelnytai įsiveržė į priekį, kai po Chriso Brunto baudos smūgio kamuolys atsimušė į skersinį, o pirmasis prie jo suskubęs Jonathanas Greeningas nesuklydo ir iš arti pasiuntė jį į tinklą.

Visgi antrajame kėlinyje "Portsmouth" išlygino rezultatą - įspūdingu smūgiu iš daugiau nei 20 metrų pasižymėjo puolėjas Peteris Crouchas.

"West Bromwich" 1 - 1 "Portsmouth"
41' [1 - 0] Jonathan Greening
57' [1 - 1] Peter Crouch

Liverpulio "Everton" 2 - 3 Birmingemo "Aston Villa"
1' [0 - 1] Steve Sidwell
30' [1 - 1] Joleon Lescott
54' [1 - 2] Ashley Young
90' [2 - 2] Joleon Lescott
90' [2 - 3] Ashley Young