Aštuntajame I lygos ture – dramatiškos atomazgos ir penkmečio rekordas © V. Kuralavičiaus nuotr.

Keturi vieno žaidėjo įvarčiai, lyg automato serija, per mažiau nei pusvalandį suvarpę varžovus, nulėmė didžiausią Pirmos lygos lyderių pergalę per visą penkmetį. Tokias naujienas atnešė kovingas 8-asis turas. Į pirmaujančių komandų trejetą pirmą kartą nuo sezono starto įsiterpė ir Vilniaus „Žalgiris B“ kolektyvas, iš jo išstumdamas užsispyrusius žemaičius iš Plungės.

Paralelės. LFF Pirmos lygos lyderė „Jonava“ nė nepajuto kaip savo atakų buldozerio vikšrais pervažiavo Mažeikių „Atmosferos“ gynybą. Tačiau triuškinamas (0:7) mažeikiškių pralaimėjimas neturėtų klaidinti. Jie į Jonavą atsivežė vienos tvirčiausių pirmenybių komandos reputaciją, bet jų sudėtis nė iš tolo nepriminė kovinės. Dėl ligų ir traumų iš „Atmosferos“ rikiuotės iškrito net 16-ka! futbolininkų, todėl į aikštę teko žengti net 15-16-mečiams rezervininkams. Nenuostabu, jog „Jonavos“ atakų smaigalyje karaliaujantis Marius Ganusauskas per 24 min. (nuo 24-os iki 48 min.) surinko pokerį, ir, likus pusvalandžiui iki mačo pabaigos, plačiai šypsodamasis prisėdo ant atsarginių suolo.

Tai buvo didžiausia jonaviečių pergalė Pirmoje lygoje nuo 2015 m. spalio, kai Tauragės „Tauras“ jų buvo nušluotas net 11:0. Įdomu, kad per tą istorinį mačą taip pat pasižymėjo M. Ganusauskas, tiesa, tuomet puolėjas įmušė tik kartą. Su juo tąsyk tauragiškių gynybą draskė ir dabartinis „Jonavos“ treneris Eisvinas Utyra.

Išstūmė. Savaitgalį itin svarbią pergalę (3:2) prieš Plungės „Babrungą“ įsirašė Vilniaus „Žalgirio“ B jaunimas. Trečiojoje vietoje ilgą laiką žengę plungiškiai savajame dirbtinės dangos stadione praleido pirmieji, kai Meinardas Mikulėnas 11-ąją min. paguldė kamuolį tiksliai į vartų kampą. „Menka bėda! Žaidžiam!“, – sukomandavo „Babrungo” treneris Kęstutis Petkus ir jo auklėtiniai raginimą išgirdo. Antrojo kėlinio pradžioje Kostas Paplauskas rezultatą išlygino (1:1). Tačiau mačo pabaiga priklausė svečiams. Po vieno šūvių jiems padėjo skersinis ir plungiškių vartininkas iš Brazilijos Mayconas, nuo kurio nugaros atšokęs kamuolys įriedėjo į tinklą (1:2). 86 min. Gustas Jarusevičius įtvirtino pranašumą, todėl Maycono tėvynainio Henrique sušvelninamasis įvartis nieko iš esmės nepakeitė – tik tiek, kad priartino brazilą (9 įvarčiai) prie lygos snaiperių lyderio M. Mikulėno (12). „Babrungas“ su 16 taškų smuktelėjo į 4-ąją poziciją, o žalgiriečiai su 18 taškų jau kvėpuoja į nugarą antroje vietoje įsitvirtinusiems „Šiauliams“ (22 taškai), nes yra žaidę maču mažiau. Tiesa, iki „Jonavos“ (24 taškai) jiems dar toloka.

Tvirtovė. Šiauliečiai neturėjo vargo Garliavos A.Mitkaus aikštyne, kur 2:0 pranoko pirmą kartą šį sezoną ten prisiglaudusius „Kauno Žalgirio“ dublerius. Tuo tarpu į savo stadioną po septynių išvykų maratono sugrįžęs Kazlų Rūdos „Šilas“ vos nesugadino šventės savo sirgaliams. Suvalkijoje viešėjusi Gargždų „Banga“ B komanda jau 2-ąją min. iškišo nosį į priekį, kai pasižymėjo Edgaras Anulis. Į atletiško puolėjo išpuolį tuoj pat atsakė ne mažiau galingo stoto Ričardas Beniušis – 1:1. Po pertraukos šeimininkams teko dar kartą vytis po Pauliaus Lotužio kirčio (59 min.). Vis dėlto Audrius Brokas likus 7 min. iki finalinio švilpuko prigesino svečių euforiją – 2:2.

„Labai laukėme pasirodymo savo namuose ir, matyt, perdegėme. Pirmajame kėlinyje buvo daug jaudulio ir žaidybinio broko. Laimei, po pertraukos vaizdas pasitaisė, nors tai nebuvo geriausios mūsų rungtynės“, – pripažino „Šilo“ strategas Gedeminas Jarmalavičius.

Kazlų Rūdos komanda savo tvirtovėje priešininkus priiminės iki pat birželio pabaigos, kai jai teks keliauti į Mažeikius.

Debiutas. Po 11 taškų turinčius „Šilą“ (7 vieta) ir „Bangą B“ (8 vieta) prisivijo 10 taškų sukaupęs Klaipėdos „Neptūnas“ (9 vieta). Klaipėdiečiai susitikime Vilniuje greit pasiuntė į nokdauną „Riterius“ B, bet atgal gavo tris rezultatyvius smūgius 1:3. Per paskutinį rungtynių ketvirtį svečiai ne tik užkasė dviejų įvarčių prarają, bet ir išplėšė pergalę 4:3. 88 min. ją nukalė 18-metis gynėjas Aleksandras Fiodorovas, kuriam tai buvo debiutinis įvartis vilkint suaugusiųjų ekipos marškinėliais.

„Pirmaudami dviem įvarčiais jau pradėjom švęsti pergalę, tačiau eilinį sykį buvome pamokyti, kad reikia žaisti iki finalinio švilpuko. Taip negalima! Labai apmaudus pralaimėjimas“, – apie rungtynes kalbėjo „Riteriai B“ treneris Valdas Trakys.

Konkurentų švaistomi taškai pravertė „Panevėžys“ B ekipos jaunuoliams, Kretingoje 1:0 nušvilpusiems pergalę iš „Minijos“. Panevėžiečiai su 15 taškų šoktelėjo ant 5-ojo laiptelio. Kretingiškiai, likę su skurdžiais 4 taškais, leidosi pavejami „Sūduvos“ B ir Vilniaus BFA vienuolikių, kurios tarpusavio akistatą Marijampolėje baigė itin rezultatyviai 3:3. Šeimininkai Vytauto Žemaičio įvarčio dėka išsigelbėjo tik 5-ąją arbitro pridėto laiko minutę. Suvalkiečiams tai buvo antras „netuščias“ mačas po šešių pralaimėjimų paeiliui.