Atkaklus Edinburgo derbis baigėsi lygiosiomis © Eurofootball.lt
Sekmadienį vienintelėse Škotijos Premier lygos rungynėse susitiko dvi Edinburgo ekipos - "Hibernian" ir "Hearts". Įspūdingo tempo ir grožio rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1.

"Hibernian" 1 – 1 "Hearts"
18‘ [1 – 0] Christophe Berra (į savo vartus)
46‘ [1 – 1] Christian Nade

Sostinės derbyje pirmasis įvartis krito į „Hearts“ ginamus vartus. 18 minutę Filipe‘as Moraisas kėlė kampinį, tuo tarpu baudos aikštelėje vyko didelė sumaištis ir atskriejęs kamuolys atsimušė į Christophe‘ą Berra bei įlėkė į svečių vartus.

Vėliau atakuoti stengėsi ne tik "Hearts", bet ir "Hibernian".

Arčiausiai tikslo abi komandos buvo kėlinio pabaigoje - svečių vartininkas Anthony Basso sustabdė Steveno Fletcherio ataką, o kitoje aikštės pusėje po kelių akimirkų jau šeimininkų vartų sargas Yvesas Ma-Kalambay‘us atmušė Andriaus Veličkos smūgiuotą kamuolį.

Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi, 1–0 šeimininkų naudai.

Tik grįžę į aikštę svečiai puolė lyginti rezultato ir tai iškart davė vaisių. Po puikaus Andy Driverio perdavimo Audrius Kšanavičius mušė galva, ir Christianas Nade kamuolį, skriejantį į vartininką Yvesą Ma-Kalambay‘ų, pamušė kita kryptimi ir pelnė išlyginamąjį įvartį.

Išlyginę skirtumą "Hearts" futbolininkai tarsi įgavo antrąjį kvėpavimą ir vis dažniau lankėsi varžovų aikštės pusėje, bet įmušti jiems niekaip nesisekė. Arti tikslo tolimais smūgiais buvo A.Driveris ir A.Velička, kuris savo aikštės puseje taip pat apgynė vartus išmušdamas kamuolys nuo linijos po S.Fletcherio smūgio.

Abi Edinburgo ekipos stengėsi pelnyti tris taškus, tačiau nei vienai nepavyko išplėšti pergalės, o arčiau tikslo buvo keletos galimybių neišnaudojęs "Hearts" klubas. Atkaklus derbis baigėsi taikiai, rezultatu 1–1.

"Hearts" ekipoje A.Velička žaidė iki 79 minutės, o Audrius Kšanavičius - iki 85-osios. Tarp atsarginių liko Saulius Mikoliūnas, o visi kiti lietuviai rungtynėms registruoti nebuvo.

"Hibernian" po šių rungtynių leido priartėti "Dundee United" ekipai, tuo tarpu "Hearts" po dviejų pralaimėjimų pagaliau iškovojo tašką.