Atrankos turnyre - favoritų pergalės © Eurofootball.lt
2010 metų pasaulio čempionato Europos zonos atrankos turnyre trečiadienį sužaistos dar 23-ejos rungtynės.

Antrą pralaimėjimą iš eilės tokiu pat rezultatu 0-1 patyrė Lietuvos rinktinė, ir išvykoje nusileido planetos vicečempionei Prancūzijai.

Dvikovos scenarijus buvo panašus kaip ir prieš keletą dienų Kaune - prancūzai dominavo aikštėje bei turėjo teritorinį pranašumą, tačiau ilgą laiką svečiai sėkmingai gynėsi, nors patys pavojingiau kontratakuoti nesugebėjo.

Visgi vienintelė klaida 75 minutę palaidojo viltis išsivežti iš Paryžiaus bent tašką - po greitos kontratakos Thierry Henry permėtė kamuolį į dešinįjį kraštą Andre-Pierre'ui Gignacui, o šis jį lygiagrečiai vartų linijai pasiuntė centro link. Ten jo jau laukė Frankas Ribery, iš kelių metrų pasiuntęs kamuolį į vartus.

Verta pažymėti, kad Miuncheno "Bayern" ekipos lyderis Ribery pergalingą įvartį įmušė ir šeštadienį.

Didelį žingsnį finalinio pasaulio čempionato etapo link žengė Anglijos rinktinė, namie 2-1 palaužusi Ukrainą.

Šeimininkai pirmavo po to, kai po kampinio akrobatiniu smūgiu pasižymėjo puolėjas Peteris Crouchas, bet 79 minutę ukrainiečiai atstatė pusiausvyrą - po gynėjo klaidos įmušė Andrejus Ševčenka.

Tačiau tai nesutrukdė anglams iškovoti pergalės, kurią atnešė 85 minutę po Steveno Gerrardo perdavimo atnešė gynėjas Johnas Terry.

Tris taškus į savo sąskaitą įsirašė ir Europos čempionai ispanai, išvykoje po atkaklios kovos 2-1 nugalėję turkus.

Šeimininkai 26 minutę įsiveržė į priekį, kai po ilgo Arda Turano perdavimo Tuncay'us atmetė kamuolį Semihui Senturkui, o šis pasiuntė kamuolį į tinklą.

62 minutę Ispanija atstatė pusiausvyrą - Ibrahimui Uzulmezui baudos aikštelėje sužaidus ranka teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Xabi Alonso, o 90 minutę pergalė išplėšė dar vienas "Liverpool" futbolininkas Albertas Riera, pasižymėjęs po Danielio Guizos perdavimo iš krašto.

1 grupė:

Vengrija 3 - 0 Malta
6' [1 - 0] Tamas Hajnal
80' [2 - 0] Zoltan Gera
90' [3 - 0] Roland Juhasz

Danija 3 - 0 Albanija
31' [1 - 0] Leon Andreasen
37' [2 - 0] Soren Larsen
80' [3 - 0] Christian Poulsen

2 grupė:

Latvija 2 - 0 Liuksemburgas
44' [1 - 0] Jurijs Zigajevs
75' [2 - 0] Maris Verpakovskis

Graikija 2 - 1 Izraelis
33' [1 - 0] Dimitrios Salpingidis
59' [1 - 1] Elianiv Barda
67' [2 - 1] Georgios Samaras (iš 11 metrų baudinio)

Šveicarija 2 - 0 Moldova
20' [1 - 0] Blaise NKufo
53' [2 - 0] Alexander Frey

3 grupė:

Čekija 1 - 2 Slovakija
22' [0 - 1] Stanislav Sestak
30' [1 - 1] Zdenek Grygera
83' [1 - 2] Erik Jendrisek

Lenkija 10 - 0 San Marinas
1' [1 - 0] Rafal Boguski
18' [2 - 0] Euzebiusz Smolarek
27' [3 - 0] Rafal Boguski
43' [4 - 0] Robert Lewandowski
51' [5 - 0] Ireneusz Jelen
60' [6 - 0] Euzebiusz Smolarek
62' [7 - 0] Mariusz Lewandowski
72' [8 - 0] Euzebiusz Smolarek
81' [9 - 0] Euzebiusz Smolarek
88' [10 - 0] Marek Saganowski

Šiaurės Airija 1 - 0 Slovėnija
73' [1 - 0] Warren Feene

4 grupė:

Lichtenšteinas 0 - 1 Rusija
38' [0 - 1] Konstantin Zyrianov

Velsas 0 - 2 Vokietija
11' [0 - 1] Michael Ballack
48' [0 - 2] Ashley Williams

5 grupė:

Estija 1 - 0 Armėnija
83' [1 - 0] Sander Puri

Turkija 1 - 2 Ispanija
26' [1 - 0] Semih Senturk
63' [1 - 1] Xabi Alonso (iš 11 metrų baudinio)
90' [1 - 2] Albert Riera

Bosnija ir Hercegovina 2 - 1 Belgija
12' [1 - 0] Edin Dzeko
15' [2 - 0] Edin Dzeko
89' [2 - 1] Gill Swerts

60' iš aikštės pašalintas Axel Witsel (Belgija)

6 grupė:

Kazachstanas 1 - 5 Baltarusija
10' [1 - 0] Renat Abdulin
48' [1 - 1] Aleksandr Hleb
54' [1 - 2] Timofei Kalachev
57' [1 - 3] Igor Stasevich
64' [1 - 4] Timofei Kalachev
88' [1 - 5] Vitali Rodionov

Andora 0 - 2 Kroatija
17' [0 - 1] Ivan Klasnic
35' [0 - 2] Eduardo

Anglija 2 - 1 Ukraina
29' [1 - 0] Peter Crouch
79' [1 - 1] Andrei Shevchenko
85' [2 - 1] John Terry

7 grupė:

Austrija 2 - 1 Rumunija
24' [0 - 1] Cristian Tanase
25' [1 - 1] Erwin Hoffer
44' [2 - 1] Erwin Hoffer

Prancūzija 1 - 0 Lietuva
75' [1 - 0] Frank Ribery

8 grupė:

Bulgarija 2 - 0 Kipras
8' [1 - 0] Ivelin Popov
90' [2 - 0] Dimitar Ivanov Makriev

Gruzija 0 - 0 Juodkalnija

Italija 1 - 1 Airija
10' [1 - 0] Vincenzo Iaquinta
87' [1 - 1] Robbie Keane

4' iš aikštės pašalintas Giampaolo Pazzini (Italija)

9 grupė:

Olandija 4 - 0 Makedonija
16' [1 - 0] Dirk Kuyt
25' [2 - 0] Klaas Jan Huntelaar
41' [3 - 0] Dirk Kuyt
88' [4 - 0] Rafael van der Vaart

Škotija 2 - 1 Islandija
39' [1 - 0] Ross Mccormack
54' [1 - 1] Indridi Sigurdsson
65' [2 - 1] Steven Fletcher