Atrankos varžybose - staigmenų ir įvarčių virtinė © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo sužaistos 22-ejos 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybos, kuriose netrūko įvarčių ir netikėtų rezultatų. Nevienodai sekėsi britų salų komandoms – Anglija namuose nepalaužė aršios Makedonijos gynybos ir prarado taškus namuose, triuškinamas nesėkmes patyrė Velsas ir Airija, tačiau Škotiją pasiekė istorinę pergalę prieš prancūzus, o Šiaurės Airija nustebino nenusileisdama Danijai. Iš favoritų įtikinamai laimėjo Portugalija, Čekija, Kroatija, Rumunija ir Slovėnija, minimalias pergales šventė Serbija, Lenkija, Graikija, Turkija ir Lietuva, lygiosiomis turėjo tenkintis Rusija ir Olandija, Latvija triuškinančiai įveikė Islandiją, o planetos čempionė Italija atsitiesė pakartodama Pasaulio čempionato ketvirtfinalio scenarijų ir nugalėdama Ukrainą.

A grupėje svarbią pergalę iškovojo Lenkijos ekipa, svečiuose rezultatu 1-0 nugalėję debiutantus Kazachstano futbolininkus. Pergalę Leo Beenhakkerio auklėtiniams padovanojo 52-ąją minutę „Borussia“ klubo saugo Ebi Smolareko taiklus smūgis.

Kitame mače Serbija minimaliu rezultatu nugalėjo pajėgią Belgijos rinktinę 1-0. įvarčiu 55-ąją susitikimo minutę pasižymėjo aukštaūgis puolėjas Nikola Žigičius.

Portugalija rezultatu 3-0 įveikė grupės autsaiderę Azerbaidžano vienuolikę. 25-ąją minutę įvartį pelnė „Man Utd“ krašto Cristiano Ronaldo, po šešių minučių taikliu smūgiu atsakė gynėjas Ricardo Carvalho, o Azerbaidžano triuškinimą 63-iąją minutę užbaigė po kol kas puikią formą demonstruojantis minėtasis C.Ronaldo.

Armėnijos ir Suomijos mačas baigėsi taikiai 0-0.

B grupėje Lietuvos rinktinė svečiuose, Toršaune paskutinėmis rungtynių minutėmis išplėšė pergalę mače su Farerų salomis, o nemažą intrigos keliančiose rungtynėse Glazge susitiko Prancūzijos ir Škotijos vienuolikės. „Les Blues“ komanda dominavo pirmąsias 45-ias varžybų minutes, kai Škotijos vartų sargas Craigas Gordonas turėjo gelbėti savo ekipą po Florento Malouda tolimo smūgio. Įpusėjus pirmam kėliniui po Gary Caldwello smūgio turėjo pasidarbuoti ir Gregory Coupet. Po kelių akimirkų Prancūzijos atakų lyderis Thiery Henry pataikė į virpstą.

Antrame kėlinyje labiau atakavo aikštės šeimininkai, o tai svečiams kainavo įvartį. 67-ąją varžybų minutę po Paulo Hartley pakelto kampinio, įvartį griūdamas iš vos kelių metrų pelnė G.Caldwellas. Likus žaisti tris minutes šansą turėjo T.Henry, tačiau jo galva smūgiuotą kamuolį nesunkiai sugavo C.Gordonas. Ši pergalė Škotijai atnešė dar tris taškus ir ji tapo vienvaldžiu „mirtininkų“ grupės lyderiu.

Pasaulio čempionato ketvirtfinalio pakartotiniame mače Romos Olimpiniame stadione susikovė Pasaulio čempionė Italija ir Ukraina. Versdamiesi be savo aiškaus lyderio Andrejaus Ševčenkos, ukrainiečiai sugebėjo priešintis čempionams iki 70-osios minutės, kai baudos aikštelėje neleistinai buvo sustabdytas puolėjas Luca Toni. 11 metrų baudinio stojo mušti Massimo Oddo, ir smūgiavęs taikliai nepaliko jokių šansų Aleksandrui Šovkovskiui. Po 8 minučių buvo pelnytas ir lemiamas šių varžybų įvartis, kurį po Antonio Di Natale perdavimo iš už baudos aikštelės prieigų į tolimąjį vartų kampą kamuolį pasiuntė L.Toni.

C grupėje pergales iškovojo Turkijos ir Graikijos ekipos, o rungtynės tarp Moldovos ir Bosnijos ir Hercegovinos baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2-2.

Turkija svečiuose sunkiose varžybose šiaip ne taip palaužė Vengriją. Įvartis buvo įmuštas pirmojo kėlinio pabaigoje, kai po Cetinu Servatu atmesto perdavimo galva fantastiška trajektorija kamuolį per Gaborą Kiraly permetė „Fenerbahce“ ekipos lyderis Sanli Tuncay`us. Rezultatą dar galėjo išlyginti Vengrijos žaidėjas Zoltanas Gera, bet po baudos smūgio kamuolys sudrebino turkų vartų skersinį.

Kitose varžybose Moldovoje buvo užfiksuotos lygiosios su Bosnijos ir Hercegovinos ekipa. Aikštės šeimininkai pirmavo po dviejų Sergejaus Rogačiovo įvarčių, įmuštų 13-tą ir 32-ąją minutėmis (abu iš 11 metrų žymos). Antrame kėlinyje iniciatyvą perėmė svečiai ir 62-ąją minutę rezultatą sušvelnino Zvezdanas Misimovičius. Po 6 minučių persvarą atstatė tikslus Ivicos Grličiaus smūgis.

Europos čempionų laurus ginanti Graikija namuose po atkaklios kovos palaužė Norvegija, o vienintelį įvartį 32-ą minutė įmušė Konstantinos Katsouranis.

D grupėje šeštadienį buvo įmušta daugiausia įvarčių. Čekija namuose pasismagino su San Marinu ir sutriuškino juos net 7-0 – „hat-tricką“ pelnė Janas Kolleris, tuo tarpu Velsas patyrė skaudų pralaimėjimą savo sirgalių akivaizdoje turėdami pripažinti Slovakijos persvarą rezultatu 1-5, o Kipro ekipa netikėtai 5-2 nugalėjo Airijos vienuolikę.

E grupėje Anglijos rinktinė nenugalėjo Makedonijos komandos. Mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis nepaisant anglų turėtos iniciatyvos, o igeriausių progų neišnaudojo Peteris Crouchas ir Frankas Lampardas.

Rusijos rinktinė vedama į priekį Guuso Hiddinko namuose pirmaudami nesugebėjo išlaikyti turėtos persvaros ir mače su Izraeliu turėjo tenkintis lygiosiomis. Įvartis buvo pasiektas jau susitikimo pradžioje, kai 5-ąją minutę pasižymėjo Andrejus Aršavinas. Tačiau Izraelis parodė charakterį ir 84-tą minutę sugebėjo rezultatą išlyginti ir taip atimti iš rusų dar du taškus - pasižymėjo Benas Šušanas.

Kitame septynių įvarčių trileryje Kroatija nepagailėjo Andoros ir ją „sutrypė“ sausai rezultatu 7-0. Net keturis įvarčius šiose varžybose pelnė Mladenas Petričius, po vieną pridėjo Ivanas Klasničius, Boško Balabanas ir Luka Modričius.

F grupėje mačas prieš Islandijos rinktinę puikiai susiklostė Latvijai, kuri nugalėjo varžovus net 4-0. 14-ąją minutę latvių ekipą į priekį išvedė Girtas Karlsonas, po minutės rezultatą padvigubino Latvijos žvaigždė Maris Verpakovskis, dar po dešimties minučių tas pats M.Verpakovskis trečią kartą nuginklavo Islandijos vartininką Arni Arasoną, o antrojo kėlinio pradžioje vinį į islandų „karstą“ „įkalė“ Aleksejus Višnakovas.

Daug įdomumo keliančiame mače ginklus surėmė Švedijos ir Ispanijos nacionalinių ekipų žaidėjai. Jau 10-ąją minutę po greitos išpuolio išbėgęs vienas prieš vieną Johanas Elmanderis išvedė šeimininkus į priekį, o rungtynių pabaigoje švedams neįtikėtinai atmušus kamuolį nuo savo vartų linijos ir surengus staigią kontrataką Marcusas Allbackas po Christiano Wilhelmssono perdavimo suklaidino Ispanijos gynėją Carlesą Puyolį bei vartų sargą Ikerą Casillasą ir antrą kartą privertė pastarąjį traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

Danija rungtynėse su Šiaurės Airija buvo priversta pasidalinti po tašką - mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Paskutinėje G grupėje Bulgarija paleido pergalę iš rankų varžybose su Olandija. 12-tą minutę šeimininkus į priekį išvedė Martinas Petrovas, bet įpusėjus antrajam kėliniui Olandija rezultatą išlygino. Tai 62-ąją minutę padarė Robinas van Persie.

Rumunija netekusi vieno komandos veterano Dorinelio Munteanu rungtynėse su Baltarusija nepasimetė ir nugalėjo užtikrintai 3-1. 7-ąją minutę Adrianas Mutu pelnė pirmąjį šių varžybų įvartį, o po trijų minučių Ciprianas Marica padidino komandos pranašumą. Tiesa, dar po dešimties minučių Sergejus Kornilenka sušvelnino rezultatą, o tašką mače padėjo 76-ąją minutę taikliai smūgiavęs Dorinas Goianas.

Pirmąją peraglę iškovojo Slovėnija, kuri namuose 2-0 nugalėjo Liuksemburgą. Nugalėtojų gretose 33-iąją minutę pasižymėjo Milivoje Novakovičius, 44-ąją – Robertas Korenas.