Atsipalaidavęs „Žalgiris“ vos nenudegė © zalgiris.lt nuotr.

Šivąkar Lietuvos futbolo A lygos 17-ojo turo rungtynes FK „Panevėžys“ išvykoje žaidė su Vilniaus „Žalgiriu“. Šį susitikimą panevėžiečiai po dramatiškos kovos pralaimėjo rezultatu 2:3 (0:3).

Mačo pradžioje svečiai nenusileido šeimininkams, o patys rengė pavojingas kontratakas. Vienos iš tokių metu netoli „Žalgirio“ baudos aikštelės šiurkščiai buvo pagriautas aktyviai rungtyniavęs Elivelto. Baudos smūgis, kurį atliko Rafaelis Floro, buvo netikslus.

14-ąją susitikimo minutę pavevėžiečiai savo baudos aikštelėje sužaidė ranka, už ką mačo arbitras Gediminas Mažeika paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus. „Panevėžio“ vartininkas Rafaelis Broetto atrėmė „Žalgirio“ žaidėjo Hugo Videmonto smūgiuotą kamuolį, bet teisėjas įžvelgė, kad panevėžiečiai smūgio metu pažeidė taisykles ir leido baudinį pakartoti. Antruoju smūgiu „Žalgirio“ legionierius iš Prancūzijos buvo tikslus. Šeimininkai, iki tol nesukūrę nė vieno pavojingesnio momento, išsiveržė į priekį.

Po dešimties minučių „Žalgiris“ jau pirmavo rezultatu 2:0. Įspūdingu tolimu smūgiu gražų įvartį pelnė Liviu Antalis. Po dviejų minučių R. Broetto išgelbėjo savo komandą nuo dar vieno šeimininkų įvarčio.

Panevėžiečiams prireikė šiek tiek laiko, kad atsigautų po dviejų netikėtų įvarčių. Kėlinio pabaigoje svečiai vėl aktyviai ir drąsiai atakavo vilniečių vartus.

42-ąją susitikimo minutę po Igno Kružiko perdavimo iš dėkingos padėties virš „Žalgirio“ vartų šovė Ernestas Veliulis.

Paskutinę pirmo kėlinio minutę „Žalgiris“ padidino savo persvarą iki 3:0. Į svečių baudos aikštelę įsiveržęs Andrija Kaludžerovičius meistriškai perkėlė kamuolį per R. Broetto.

Nepaisant nepalankaus rezultato, panevėžiečiai aktyviai pradėjo antrąją susitikimo pusę. Ką tik aikštėje po keitimo pasirodęs Kotaro Amemiya 60-ąją rungtynių minutę uždirbo 11 metrų baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo E. Veliulis.

Po keletos minučių panevėžiečiai pasižymėjo dar sykį, bet šį kartą dėl nuošalės taisyklės pažeidimo įvartis nebuvo įskaitytas.

Iniciatyvą perėmę panevėžiečiai 83-ąją mačo minutę sušvelnino rezultatą iki 2:3. Fantastišku tolimu smūgiu „Žalgirio“ vartininkas Martiną Berkovecą nuginklavo Chrysovalantis Kozoronis.

Per likusį laiką abiejų komandų futbolininkams daugiau pasižymėti nepavyko. „Panevėžys“ rezultatu 2:3 pralaimėjo „Žalgiriui“.

Šiose rungtynėse „Panevėžio“ ekipai dėl traumų padėti negalėjo Paulius Janušauskas, Sebastianas Vasquezas ir Tomas Salamanavičius.