"Aukso taurę" dramatiškame mače laimėjo JAV © Eurofootball.lt
Šiaurės ir Centrinės Amerikos bei Karibų šalių konfederacijos (CONCACAF) rengiamose "Aukso taurės" (Gold Cup) finalo rungtynėse pergalę rezultatu 2-1 šventė JAV rinktinė, kuri laimėjo šį trofėjų jau ketvirtą kartą.

Meksikos rinktinę likus žaisti iki pirmojo kėlinio pabaigos minutę į priekį išvedė Andresas Guardado, tačiau 11 metrų baudinį realizavęs Landonas Donovanas išlygino rezultatą 62 rungtynių minutę, o dar po dešimties minučių nuostabiu smūgiu vienu letimu pergalingą įvartį į Meksikos vartus įmušė Benny Feilhaberis.

Šios dvi komandos iki šiol CONCACAF Aukso taurės finale buvo susitikusios du kartus ir abu sykius pergalę šventė Meksikos rinktinė, tačiau šia pergale JAV rinktinė pratęsė nepralaimėtų rungtynių namuose prieš savo kaimynę rekordą iki devynių mačų.

Aukštu tempu vykusiose rungtynėse daugiau nei 50 tūkstančių sirgalių palaikoma Meksikos rinktinė rungtynių pradžioje žaidė geriau, tačiau 39 rungtynių minutę patyrė nemenką smūgį, kadangi aikštelę turėjo palikti traumą patyręs puolėjas Jaredas Borgetti.

Vos vieną įvartį per penkerias taurės rungtynes praleidusi Amerikos rinktinė nė sykio nebuvo besivejančios ekipos vaidmenyje, tačiau šios rungtynėse po Nery Castillo perdavimo iš dešinės kamuolį į vartus įmušė A.Guardado į priekį išvesdamas Meksikos rinktinę.

Tačiau Bobo Bradley vadovaujama komanda nepalūžo ir išlygino rezultatą po to, kai Meksikos rinktinės vartininkas baudos aikštelėje neleistinai sužaidė prieš Brianą Chingą, o L.Donovanas stojęs prie 11 metrų žymos pelnė savo 34 įvartį atstovaudamas savo šalies rinktinei bei dabar kartu su Ericu Wynalda dalinasi rezultatyviausio visų laikų JAV rinktinės žaidėjo pozicija.

Pergalingas įvartis buvo pelnytas 72 minutę - po pakelto kampinio kamuolį į tolimąjį vartų kampą stipriu smūgiu vienu lietimu nukreipė Brazilijoje gimęs B.Feilhaberis.

Dramatiškoje rungtynių pabaigoje grėsmingą po keitimo pasirodžiusio Adolfo Bautista smūgį atrėmė JAV rinktinės vartininkas Timas Howardas. Tai leido amerikiečiams surengti greitą kontrataką ir po L.Donovano perdavimo į skersinį pataikė DaMarcusas Beasley.

"Jautėme, jog jie žaidė geriau už mus pirmajame kėlinyje, bet jie turėjo tik vieno įvarčio pranašumą ir žinojome, jog įvartis galėtų pakeisti mačo eigą. Pertraukos metu mes persigrupavome, išėjome nusiraminę ir tai padarėme",- "Fox Soccer Channel" duotame interviu kalbėjo T.Howardas.

Su Jonathanu Spectoru galvomis susidūręs A.Guardado apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu buvo išgabentais neštuvais.

Dabar abi komandos kaip kviestiniai svečiai ruošis dalyvauti Pietų Amerikos taurėje (Copa America).

"Aukso taurė" yra rengiama CONCACAF federacijos, joje dalyvauja 12 šalių rinktinės iš Šiaurės ir Centrinės Amerikos bei Karibų.