Azijos Taurė: Pietų Korėja sensacingai pralaimėjo Bahreinui © Eurofootball.lt
Sekmadienį Azijos Taurės (Asian Cup) turnyre buvo sužaistos likusios antrojo turo C ir D grupės varžybos. Lyderių dvikovoje tarp Irano ir Kinijos nugalėtojas taip ir nepaaiškėjo, o Pietų Korėja pateikė staigmeną nusileisdama Bahreino komandai.

Kvala Lumpūre C grupės lyderiai Kinijos futbolininkai susitiko su Irano rinktine. Iš karto perėmę iniciatyvą kinai pasiekė savo užsibrėžto tikslo jau 7-ąją minutę, kai saugas Shao Jiayi puikiu baudos smūgiu iš maždaug 30 metrų permetė kamuolį per varžovų sienelę ir pasiuntė kamuolį į tinklą. Nors Irano vartininkas Hassanas Roudbarianas lietė kamuolį, jo atmušti nesugebėjo.

33-iąją minutę Kinija padvigubino savo pranašumą. Po Zheng Zhi perdavimo iš dešinio krašto būdamas laisvas kamuolį pagavo puolėjas Mao Jianqingas. Turėdamas pakankamai lako patogiai susistabdyti kamuolį jis sėkmingai mušė į Irano vartus ir taip antrą kartą nuginklavo H.Roudbarianą.

Po praleisto įvarčio Irano žaidėjai nenuleido rankų ir jau po trijų minučių sukūrė pirmąją pavojingą savo progą. Gavęs Mehdi Mahdavikia perdavimą puolėjas Vahidas Hashemianas atliko aštrų smūgį galva, bet Kinijos vartininkas Li Leilei sugebėjo neutralizuoti pavojų.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos savo šansą iš rankų paleido ir naujasis Frankfurto „Eintracht“ klubo saugas M.Mahdavikia, po kurio smūgio iš dešimties metrų kinų vartininkas L.Leilei puikiai gynė vartus.

Vis dėlto Iranui antrajame kėlinyje pavyko pramušti geležinę "kinų sieną", kai po M.Mahdavikia perdavimo Ferydoonas Zandi iš toli nukreipė kamuolį į vartus ir nepaliko jokių šansų L.Leilei.

Kinijos fanai buvo nustebinti, nes komanda nusprendė mažinti puolimo apsukas ir į aikštę vietoje puolėjo M.Jianqingo išleido saugą Wang Dongą. Tuo puikiai pasinaudojo Irano žaidėjai, po truputį keldami pavojų kinų vartams. Arti tikslo buvo saugai Reza Enayati ir Rahmanas Rezaei.

72-ąją minutę Iranui pavyko išlyginti rezultatą, kai po M.Mahdavikia pakelto kampinio po keitimo pasirodęs Javadas Nekounamas iššokęs visų aukščiausiai galva pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą.

Po šių lygiųjų dėl geresnio įvarčio santykio pirmoje vietoj C grupėje žengia Kinija, laipteliu žemiau yra Iranas. Vilčių patekti į ketvirtfinalį nepraranda ir Uzbekistanas, o Malaizija po dviejų pralaimėjimų yra paskutinė.

D grupėje Džakartoje viena iš turnyro favoričių Pietų Korėja, kuri pirmame mače 1-1 sužaidė su Saudo Arabija, susitiko su Bahreinu, kuris pirmose rungtynėse 1-2 nusileido Indonezijai.

Pietų korėjiečiai iš karto perėmė mačo vadžias į savo rankas, ir au 3-iąją minutę Kim Do-Heonas pasiuntė kamuolį į vartus. Prieš pat pertrauką Bahreino komandai pavyko išlyginti rezultatą - gynėjų klaida pasinaudojęs Salmanas Isa Ghulloomas nukreipė kamuolį į tinklą.

Nors antrajame kėlinyje korėjiečiai ir dominavo, vis dėlto Bahreinas sugebėjo įrodyti savo pranašumą. 85-ąją minutę po gynėjo Kim Jung-Woo klaidos kamuolį perėmė Talalas Yusufas, kuris atidavė perdavimą Ismaeelui Abdullatifui ir šis antrą kartą šiame mače nuginklavo Pietų Korėjos vartų sargą Lee Woon-Jae.

Po šio netikėto pralaimėjimo Pietų Korėja turėdama savo sąskaitoje vos vieną tašką, žūtbūt privalo paskutiniame mače nugalėti Indoneziją ir tik tokiu atveju galės išsaugoti viltis dėl patekimo į Azijos Taurės ketvirtfinalį.