Azijos Taurė: Tailandas iškovojo pirmąją pergalę © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį Azijos Taurės (Asian Cup) turnyre buvo sužaistos antrojo turo vienerios A ir B grupės varžybos. Tailandas rezultatu 2-0 įtikinamai nugalėjo Omano vienuolikę, o Vietnamas paskutinėmis minutėmis paleido pergalę iš rankų mače su Kataru.

A grupėje vienas iš turnyro organizatorių Tailandas, kuris pirmose rungtynėse su Iraku sužaidė lygiosiomis, Bangoke susitiko su Omano vienuolike, kuri pateikė staigmeną mače su Australija. Šeimininkai pirmieji sukūrė progą pasižymėti, kai 19-ąją minutę po Sutee Suksomkito perdavimo komandos draugas Kiatisakas Senamuangas mušė pro šalį.

Po šešių minučių po atakų organizatoriaus Datsakorno Thonglao perdavimo galva kiek netiksliai smūgiavo Therdsakas Chaimanas. Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos T.Chaimanas gavęs Nattaporno Phanrito perdavimą iš aštraus kampo smūgiavo šalia vartų. Tuo tarpu Omanas taip pat turėjo keletą galimybių pasižymėti pirmajame kėlinyje, tačiau Fawzi Bashiro bandymai jokių vaisių neatnešė.

Iš karto po pertraukos Tailando futbolininkai iš rankų paleido fantastišką šansą įmušti, kai po K.Senamuango perdavimo Tawanas Sripanas smūgiavo greta vartų. Visų žiūrovų širdys užmirė, kai po Ahmado Halido atlikto baduos smūgio Omano vartų sargas Kosinas Haithairrattanakoolas pirštų galais nukreipė kamuolį virš skersinio.

Aikštėje po keitimo pasirodę Pipatas Tongkanya ir Teerathepas Winothai`us ir sukūrė du komandos įvarčius. 70-ąją minutę į trumpą T.Winothai`us perdavimą iš krašto atsiliepė P.Tongkanya, kuris iš penkių metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po aštuonių minučių Tailandui pavyko padvigubinti rezultatą, kai po T.Sripano perdavimo galvą kamuolį P.Tongkanya atmetė T.Winothai`us, ir šis be gailesčio pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą. Po šios pergalės Tailandas su 4 taškais šoktelėjo į 1-ąją vietą, bet rytoj juos iš ten gali nustumti Australijos ir Irako poros nugalėtojas.

B grupės varžybose Hanojuje šeimininkai Vietnamo futbolininkai, kurie pirmame mače 2-0 buvo įveikę Jungtinių Arabų Emyratų komandą, susitiko su Kataro vienuolike, kuri mače su Japonija sugebėjo išsigelbėti pačioje pabaigoje.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį krito ir pirmasis susitikimo įvartis. 32-ąją minutę po tolimo Phano Thanho Binho smūgio Kataro vartų sargas Mohamedas Saqras padarė grubią klaidą ir kamuolys įskriejo į vartus.

Bet Urugvajuje gimęs Sebastianas Quintana pelnydamas jau antrąjį savo įvartį šiose pirmenybėse dar kartą išgelbėjo savo komandą rungtynių pabaigoje, kai 79-ąją minutę jis
iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą. Likus penkioms minutėms Kataras galėjo išplėšti pergalę, bet Ali Hassanas pataikė į skersinį.

Po šių lygiųjų B grupėje su 4 taškais kol kas pirmauja Vietnamas, antroje vietoje su 2 taškais žengia Kataras, trečiąją užima Japonija, kuri rytoj galės tapti grupės lydere jeigu įveiks autsaiderę Jungtinių Arabų Emyratų rinktinę.