Baigėsi Rusijos "Premier" lygos sezonas © Eurofootball.lt
Savaitgalį finišavo 2006 metų Rusijos "Premier" lygos varžybos. Šeštadienį susitiko šio sezono nevykėliai "Torpedo" bei "Shinnik", o sekmadienį vyko visi likę mačai, po kurių turnyrinėje lentelėje didesnių pakitimų neįvyko, ir "Lokomotiv" minimaliu rezultatu nugalėjęs "Rostov" užsitikrino bronzos medalius,. Tuo tarpu "Zenit" savo aikštėje nesugebėjo parklupdyti "Tom", o ne stipriausios sudėties žaidęs čempionas "CSKA" pralaimėjo prieš "Dinamo".

Šeštadienį įvyko vienas mačas, kurį buvo galima pavadinti "nevykėlių" dvikova - žaidė Maskvos "Torpedo" bei Jaroslavlio "Shinnik". Atrodė, kad komandos turėtų žaisti akiai patrauklų futbolą, nes prarasti nėra ko, tačiau kėlinio pabaigoje įmušusios po įvartį jos demonstravo nuobodų įspūdį ir taip ne itin pakiliai atsisveikino su "Premier" lyga.

Pasak Rusijos futbolo apžvalgininkų, taip žaisdamos ekipo tikrai po metų negrįš į aukščiausią divizioną, o 2007 metais šias iškritusias komandas pakeis "Khimki", kuriame žaidžia lietuvis Mantas Samusiovas, bei Krasnodaro "Kuban".

Sekmadienį pagrindinė intriga buvo dėl bronzos medalių. Prieš prasidedant susitikimams "Lokomotiv" tašku lenkė "Zenit", tad Sank Peterburgo komandai reikėjo nugalėti "Tom" ir tikėtis, kad "Lokomotiv" sužais lygiosiomis arba pralaimės "Rostov".

Sankt Peterburge "Zenit" be A. Aršavino, kuris praleido rungtynes dėl geltonų kortelių, iš karto ėmėsi "Tom" vartų šturmo. "Tom" vartininkas bei gynyba turėjo dėti daug pastangų stabdydami atakas ir jei pritrūkdavo meistriškumo, tai imdavosi ir griauti šeimininkų žaidėjus.

"Zenit" buvo taip užsiėmęs "Tom" vartų šturmu, kad vos pats nepraleido svečių išpuolių, tačiau šiek tiek persigrupavę jie vis dėl to tęsė šturmą, tačiau įmuštų įvarčių nebuvo ir komandoms daugiau sekėsi tik žaisti grubiai .

Antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė, nes kiek netikėtai "Tom" pradėjo žaisti taip, kaip "Zenit" pirmajame kėlinyje. Ir praėjus kelioms minutėms Rusijos rinktinės bei "Tom" klubo puolėjas P. Pogrebniakas privertė grubiai sužaisti E. Hageną, kuris už šią pražangą buvo pašalintas iš aikštės.

"Tom" daugumoje bandė įmušti tačiau vos patys nepraleido, kai du kartus "Zenit" žaidėjas V. Radimovas gana sėkmingai atliko baudos smūgius. Tuo tarpu 69-ąją minutę komandų sudėtis susilygino, nes "Tom" žaidėjas V. Klimovas už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

Per likusį laiką komandos niekuo nepasižymėjo ir susitikimas baigėsi nuliniu rezultatu - "Zenit" užėmė ketvirtąją vietą, kuri dar negarantuoja kelialapio į UEFA taurę, nes viskas priklausys nuo to, kas taps 2007 metų Rusijos taurės savininku.

"Lokomotiv" norint užsitikrinti bronzos medalius tereikėjo nugalėti "Rostov". Reikia paminėti, kad visos sekmadienio rungtynės vyko tuo pačiu laiku, tad komandos turėjo žaisti, o ne skaičiuoti taškus.

"Lokomotiv" mačą pradėjo kiek keista taktine schema 4-5-1, nors būtent jie šiame mače buvo šeimininkai ir būtent jie kovojo dėl bronzos medalių. Nepraėjus dvidešimčiai mačo minučių "Lokomotiv" vyr. treneris supratęs, jog taip žaidžiant nieko nesikeičia pakeitė schemą ir puolime jau žaidė du žaidėjai. Visgi per likusį pirmojo kėlinio laiką "Lokomotiv" nesugebėjo kuo nors sukurti pavojingo, nes puikiai veikė "Rostov" gynyba.

Antrojo kėlinio pradžioje "Lokomotiv" pradėjo žaisti dar aktyviau ir tai davė savo vaisių. - D. Loskovui pakėlus kampinį ir nesėkmingai sužaidus "Rostov" vartininkui A. Bagi galva kamuolį į vartus pasiuntė D.Traore. Per likusį laiką pasiekti įvartį daugiau galimybių turėjo vis tas pats "Lokomotiv", tačiau rungtynių pabaigoje "Rostov" vos neišlygino rezultato, bet šeimininkų gynėjas M. Hadas geltonos kortelės kaina išgelbėjo savo komandą.

"Lokomotiv" nugalėjo rezultatu 1-0 ir antrą kartą iš eilės užsitikrino bronzos medalius, o "Rostov" galutinėje lentelėje užėmė dvyliktąją vietą.

Čempionas "CSKA" namuose, tiesa sąlyginai, nes mačas vyko "Dinamo" stadione, susitiko su Maskvos "Dinamo" komanda. "Armiečiai" jau buvo užsitikrinę čempionų vardus praėjusiame ture, tad daugiau pasireikšti gavus atsarginiams žaidėjams V.Gazajevo treniruojama komanda nusileido "milicininkams" rezultatu 1-2.

Po šio pralaimėjimo "CSKA" turnyrinėje lentelėje pasivijo Maskvos "Spartak" klubas, kuris 1-0 išvykoje po vienintelio rezultatyviausio pirmenybių žaidėjo Romano Pavliučenkso įvarčio palaužė Samaros "Krylja Sovetov". Tačiau tai jau nieko nebelėmė, nes pagal Rusijos "Premier" lygos taisykles komandoms surinkus vienodai taškų aukštesnę vietą lemia pergalių skaičius - pagal šį rodiklį su 17 laimėjimų "CSKA" savo 15 kartų nugalėjusius varžovus aplenkė.

Kitose Kazanės "Rubin" minimaliu rezultatu 1-0 namuose nugalėjo Permės "Amkar", Maskvos "Moskva" rezultatu 2-1 namuose nugalėjo Ramenskojės "Saturn", o lygoje išsaugojusių vietą naujokų Nalčiko "Spartak" bei Vladivostoko "Luch-Energia" rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

30 turo statistika

"%c00112" 1 – 1 "%c00076"
43’ [0 - 1] Marek Bakos
45’ [1 - 1] Pavel Mamajev (11 m)

"%c00073" 0 – 0 "%c00221"

E. Majus ("Zenit") rungtynėms nebuvo registruotas, o A. Skerla ("Tom") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

52’ E. Hagen ("Zenit") už grubų žaidimą pašalintas iš aikštės.
69’ V. Klimov ("Tom") pašalintas iš aikštės už antrą geltoną kortelę.

"%c00075" 1 – 0 "%c00115"
49’ [1 - 0] Dramani Traore

"%c00072" 1 – 2 "%c00110"
35’ [0 - 1] Igor Semshov
44’ [1 - 1] Ivica Olic
73’ [1 - 2] Denis Kolodin

D. Šemberas ("CSKA") bei Ž. Karčemarskas ("Dinamo") žaidė visas rungtynes, o R. Poškus ("Dinamo") rungtynėms registruotas nebuvo.

74’ D. Kolodin ("Dinamo") pašalintas iš aikštės už antrą geltoną kortelę.

"%c00074" 1 – 0 "%c00120"
72’ [1 - 0] Orlando Kalisto

"%c00113" 0 – 1 "%c00114"
20’ [0 - 1] Roman Pavliuchenko

E. Raziulis ("Krylja Sovetov") bei I. Dedura ("Spartak") rungtynėms registruoti nebuvo.

"%c00118" 2 – 1 "%c00111"
12’ [1 - 0] Sergey Semak
31’ [2 - 0] Dmitriy Kirichenko
71’ [2 - 1] Renat Sabitov

R. Džiaukštas ("Saturn") žaidė iki 59-osios minutės, o E. Česnauskis ("Saturn") dėl diskvalifikacijos nerungtyniavo.

"%c00286" 0 – 0 "%c00287"