"Barcelona" viltys sudužo į "Inter" gynybos sieną (3 VIDEO) © Eurofootball.lt
Karalius mirė, tegyvuoja karalius. Nors Milano "Inter" dėl stipriausio Europos klubo karūnos dar teks pakovoti, po atsakomojo Čempionų lygos pusfinalio mačo tapo aišku, kad "Barcelona" ekipai pernai iškovoto titulo apginti nepavyks.

Totalios gynybos dėka "Inter" Katalonijos sostinėje atsilaikė ir, nors pralaimėjo 1-0, pateko į finalą dėka pergalės Milane prieš savaitę 3-1.

Po finalinio teisėjo švilpuko kontraversiškasis svečių strategas Jose Mourinho, kadaise pats dirbęs "Barcelona" komandoje, išbėgo ant vejos ir rodydamas pirštu į tribūnoje susirinkusius "Inter" aistruolius dar kartą priminė, kas yra "The Special One".

Italijos čempionai į finalą, kuriame gegužės 22 dieną kausis su Miuncheno "Bayern", prasimušė pirmą kartą nuo 1972 metų. O triumfavo turnyre dar seniau - dukart iš eilės 1964 ir 1965 metais.

Mourinho ekipa šįmet padarė tai, ko reikalavo aistruoliai ir klubo vadovai - pasiekė įspūdingą rezultatą prestižiškiausiame Senojo žemyno turnyre. Eliminuoti atrodytų nepalaužiamą "Barcelona" vienuolikę Italijos komandai nesukliudė ir tai, jog jau 28 minutę aikštę palikti turėjo saugas Thiaggo Motta.

Futbolininkas neatsargiai maskatavosi rankomis ir trenkė į veidą Sergio Busquetsui. Šis griuvo lyg pakirstas, o arbitras iškart parodė raudoną kortelę. Prieš tai Motta buvo įspėtas, bet antros geltonos kortelės Frankas De Bleeckere taip ir neišsitraukė.

Nepaisant kiekybinio pranašumo, šeimininkams sunkiai sekėsi rasti spragų tankioje ir darniai it šveicariškasis laikrodis dirbusioje "Inter" gynyboje. Bene arčiausiai tikslo pirmajame kėlinyje buvo Lionelis Messi, kurio smūgį iš toli pirštų galais atrėmė Julio Cesaras, o kiek vėliau gynėjas Walteris Samuelis paskutinę akimirką blokavo Zlatano Ibrahimovičiaus bandymą smūgiuoti.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė - milaniečiai tik gynėsi, išrikiuodami dvi gynybos linijas, kurių pirmą dažniausiai sudarė keturi žaidėjai, antrą - penki. Tai suvaržė katalonus, kurie bergždžiai perdavinėjo kamuolį vieni kitiems nerasdami nei menkiausios progos sukurti kažką pavojingo.

Negelbėjo ir keitimai - vietoje Ibrahimovičiaus pasirodęs Bojanas Krkičius blaškėsi kaip ir kiti, Jeffrenas, pakeitęs Busquetsą, taip pat nežibėjo.

Tiesa, 82 minutę po Messi perdavimo Krkičius privalėjo įmušti, bet galva pasiuntė kamuolį greta virpsto, nors buvo paliktas visiškai laisvas.

"Barcelona" viltys atgimė 84 minutę, kai po Messi perdavimo nuošalės lyg ir išvengęs gynėjas Gerardas Pique atsidūrė vienas prieš vartininką, leido pračiuožti desperatiškai likviduoti pavojų bandžiusiam gynėjui bei suklupusiam vartų sargui Cesarui, ir įmušė kamuolį į neginamus vartus.

Pepo Guardiolos auklėtiniai kilo į lemiamą šturmą, ir, nors Krkičius įmušė įvartį, jis nebuvo įskaitytas, mat prieš tai Seydou Keita sužaidė ranka.

"Inter" atsilaikė ir šventė istorinę pergalę, tuo metu kai kurie "Barcelona" futbolininkai sunkiai sulaikė ašaras. Apginti titulo nepadėjo net šimtatūkstantinė "Camp Nou" susirinkusi minia, kurios tik maža dalis, atvykusi iš Milano, triumfuodama degino deglus ir sveikino saviškius su sėkme.

"Barcelona" iš viso atliko tik keturis tikslius smūgius, o svečiai nei karto nepataikė į nuobodžiavusio ir ne kartą iki aikštės vidurio išbėgusio Victoro Valdeso ginamus vartus bei apskritai smūgiavo tik kartą.

Šeimininkams nepadėjo ir tai, kad jie kamuolį kontroliavo net 75 procentus laiko.

"Barcelona" 1 - 0 Milano "Inter"
(pirmosios rungtynės 1-3, bendras rezultatas 2-3)
84' [1 - 0] Gerard Pique

28' iš aikštės pašalintas Thiaggo Motta ("Inter")