Belgijos komanda: pasaulio čempionatas mums buvo beveik idealus

Belgijos rinktinės treneris Roberto Martinezas po pergalės pasaulio futbolo čempionato rungtynėse dėl trečiosios vietos prieš Angliją 2:0, teigė, kad jo auklėtiniai labiau norėjo bronzos medalių. Jis gyrė belgišką futbolą ir mano, kad toks firminis žaidimo stilius jau tapo savotiška Belgijos nacionalinės komandos vizitine kortele, rašo lrytas.lt.

  „Mes norėjome pergalės. Kai įveiki Braziliją ir patenki į pusfinalį, koncentruoji dėmesį tik į tai, kad laimėtum pasaulio čempionatą. Bet reikia būti realistais, kai turnyras baigiasi ir atsisuki atgal. Šie Belgijos rinktinės futbolininkai jau pateko į istoriją. Ir tai yra svarbiausia. Žaidėjai nusipelnė bronzos.

1986 metų karta, kuri dalyvavo tame pasaulio čempionate, buvo tikras įkvėpimas visiems Belgijos futbolininkams ir nupiešė jiems ateities viziją. Reikėjo 32-ejų metų, kol mes pasiekėmė trečiąją vietą. Todėl tikrai jaučiu pasitenkinimą ir tai yra tikroji mūsų sėkmė. O kokiu stiliumi mes tai pasiekėme! Toks ir yra Belgijos futbolas! Tai – mūsų vizitinė kortelė. Mūsų kietas, judrus ir taktiškai sumanus žaidimas įrodo, kad mes esame tikra futbolo tauta.

Tai tikrai buvo šauni ir sėkminga mūsų kelionė pasaulio čempionate. Bet futbole reikia visuomet žiūrėti į priekį, stengtis tobulėti ir pasinaudoti visomis galimybėmis“, – po bronzinės dvikovos kalbėjo belgų strategas.

Tuo metu Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate'as teisinosi, kad iš emociškai ir fiziškai išsekusių žaidėjų jis jau negalėjo reikalauti dar daugiau pastangų. 

„Trenerio darbas yra palaikyti savo žaidėjus, juos įkvėpti pergalėms ir rasti geriausius būdus tam, kad pasiektume sėkmę. Aš labai didžiuojuosi tuo, ką pasiekė žaidėjai. Jiems pavyko pasiekti nepaprastą rezultatą šiame turnyre. Tai yra daug geriau, negu pasiekė ankstesnės Anglijos rinktinės.

Mes žaidėme su viena geriausių komandų pasaulyje. Žinojome, kad reikės naujų jėgų. Tik tokiu atveju turėjome galimybę įveikti belgus. Johnas Stonesas ir Jordanas Pickfordas sužaidė nuostabiai. Mes didžiuojamės savo pasiekimu. Mes turnyrą baigėme tarp keturių pajėgiausiųjų komandų, nors pasaulyje tikrai nesame ketvirta geriausia rinktinė.

Tai buvo septintosios rungtynės per labai trumpą laiką. Emociškai ir fiziškai žaidėjai buvo išsekę. Aš negalėjau dar daugiau iš jų reikalauti. Jau daugelį metų Anglija negali laimėti atkrintamojo etapo rungtynių su stipriomis komandomis.

Po pralaimėjimo pusfinalyje, visi tiesiog norėjo jau važiuoti namo. Per pusę dienos mums pavyko išsikelti sau naujus tikslus. Mes norėjome iškovoti medalius. Kai kada mūsų žaidimo kokybė galėjo būti ir geresnė.

Į savo galimybes žiūrime realistiškai. Mes sulaukėme daugybės pagyrų, bet žiūrime tiesai į akis. Žinome, kur ir kaip gerinti mūsų žaidimą. Šaunu, kad mes pasiekėme pusfinalį. Tai suteikia mums pasitikėjimo šia komanda“, – tikino G.Soutgate'as.

Anglijos rinktinės vienas lyderių ir rezultatyviausias kol kas čempionato žaidėjas Harry Kane'as gailėjosi antrajame kėlinyje iššvaistytų progų.

„Antrajame kėlinyje mes žaidėme tikrai gerai. Mes juos buvome prispaudę prie ringo virvių (kaip bokse – lrytas.lt) per pirmąjį pusvalandį. Vieną kamuolį mums išmušė nuo vartų linijos, o mes toliau spaudėme varžovus. Vyrukai stengėsi iš paskutiniųjų jėgų. Tai buvo sunkus turnyras mums. Belgija, be abejo, yra gera komanda. Negaliu kaltinti nė vieno komandos draugo. Jie atidavė visas jėgas.“ 

Geriausiu susitikimo žaidėju išrinktas Edenas Hazardas, kuris įmušė antrąjį Belgijos rinktinės įvartį, mano, kad čempionatas jam ir ekipos draugams pavyko beveik idealiai.

„Mums pavyko pasiekti neįtikėtiną rezultatą. Šios rungtynės nebuvo tokios įdomios ir svarbios, kaip finalas, bet mes turime būti patenkinti savo pergale. Pasaulio čempionatas mums pavyko beveik ideliai. Dabar reikia galvoti apie ateitį.

Ar aš vertas geriausio žaidėjo titulo? Manau, kad šio titulo nusipelniau ne tik aš, bet visi Belgijos rinktinės futbolininkai. Svarbiausia, kad mūsų komanda parodė galinti tobulėti ir pasiekti tokį aukštą meistriškumo lygį. Futbolas – kolektyvinė sporto šaka. Aš niekad nekovojau dėl asmeninių apdovanojimų.“

Belgijos rinktinės saugas Kevinas de Bruyne įsitikinęs, kad anglams galėjo „įsūdyti“ 4 ar 5 įvarčius.

„Mes esame profesionalai. Jei eini žaisti rungtynių, tai visada nori jas laimėti. Mes stengėmes iš visų jėgų. Visas turnyras mums pavyko nuostabiai. Visi septyni susitikimai buvo labai sėkmingi. Mes pralaimėjome tik vienerias rungtynes. Prancūzija labai stipri komanda, mums buvo sunku su ja kovoti. Mes esame patenkinti savo pasirodymu šiame pasaulio čempionate. Daugeliui žmonių patiko tas futbolas, kokį mes žaidėme. Dvikovoje su Anglija mes nusipelnėme pergalės, įmušėme 2 įvarčius, o galėjome pelnyti 4-5 įvarčius.“

lrytas.lt

Straipsnio įvertinimas: 2 0
 • kamis0505

  Bravo Martinezui ir visai Belgijos rinktinei. Tikrai viena iš tų rinktinių ir kurias gražu žiūrėt, žaidžia kovinga, gražu futbolą ir nevaidina kaip bobos. Tikiuosi DE Bruyne, Hazardas ir kiti dar kels trofėjų ateityje nes tikrai jo nusipelne

  • +3
 • kamis0505

  Bravo Martinezui ir visai Belgijos rinktinei. Tikrai viena iš tų rinktinių ir kurias gražu žiūrėt, žaidžia kovinga, gražu futbolą ir nevaidina kaip bobos. Tikiuosi DE Bruyne, Hazardas ir kiti dar kels trofėjų ateityje nes tikrai jo nusipelne

  • +3
 • kamis0505

  Bravo Martinezui ir visai Belgijos rinktinei. Tikrai viena iš tų rinktinių ir kurias gražu žiūrėt, žaidžia kovinga, gražu futbolą ir nevaidina kaip bobos. Tikiuosi DE Bruyne, Hazardas ir kiti dar kels trofėjų ateityje nes tikrai jo nusipelne

  • +3

Kitos naujienos