Belgijos reakcija į rinktinės pasirodymą: "Puiku? Ne, labai blogai"

Visa Belgija tikėjosi ir tikėjo, kad jos futbolo rinktinė pasaulio čempionato aštuntfinalyje be didelio vargo sudoros Japonijos komandą. Belgų futbolininkai išties iškovojo pergalę, tačiau pirmadienį vakare privertė sirgalius virpėti ilgiau nei 90 minučių. „Raudonieji velniai“ buvo atsilikę 0:2, bet išlygino rezultatą, o per teisėjo pridėtą laiką pelnė lemiamą įvartį, laimėjo 3:2 ir iškovojo teisę ketvirtfinalyje susiremti su penkiskart pasaulio čempione Brazilijos rinktine, rašoma lrytas.lt portale.

„Stebuklinga“, – išvakarėse pamatytą vaizdą antradienio viršelyje tuo pačiu žodžiu apibūdino dienraščiai „Le Soir“ ir „La Derniere Heure“. „Uf“, – tiesiog lengviau atsikv

ėpė „De Morgen“. „Koks prisikėlimas“, – vis dar negalėjo patikėti „Gazet van Antwerpen“.

„Raudonieji velniai“ sužaidė rusišką ruletę, bet prisistatys Brazilijai“, – pirmajame puslapyje rašė „L‘Echo“. „Raudonieji velniai pateko į ketvirtfinalį po japoniško trilerio“, – teigė „De Tijd“. Prieš rungtynes Belgijoje vyravusią nuotaiką atskleidė dienraščio „De Morgen“ žurnalistas: „Su kolega prieš rungtynes patikrinome, ar yra vietų Kazanės viešbučiuose. Išvykus meksikiečiams, atsisakomų kambarių padaugėjo, ir mes planavome juos užsisakyti Belgijos rinktinei pirmaujant 2:0 ar 3:0, likus bent ketvirčiui valandos iki paskutinio teisėjo švilpuko“.

Likus pusei kėlinio rezultatas tikrai buvo 2:0, bet pirmavo visai ne ta komanda, o Belgijos rinktinei teko padaryti tai, ko pasaulio čempionatuose niekas nebuvo padaręs jau beveik pusę amžiaus.

Pastarąjį kartą atkrintamosiose varžybose atsilikdama dviejų įvarčių skirtumu sveiką kailį išnešė Vokietijos rinktinė. Tai nutiko dar 1970 metais per ketvirtfinalio rungtynes, kuriose Vokietija tokiu pat rezultatu 3:2 nugalėjo Angliją. Tiesa, belgų pasiekimas buvo svaresnis. Jei prieš 48 metus vokiečiai varžovus palaužė tik per pratęsimą, tai belgai sugebėjo misiją pabaigti dar antrajame kėlinyje, tegul ir per teisėjo pridėtą laiką.

Be pratęsimo dviejų įvarčių ar didesnis atsilikimas praėjusį kartą buvo panaikintas 1966 metais. Tąkart Portugalijos futbolininkai ketvirtfinalyje atsiliko nuo Korėjos LDR rinktinės net 0:3, bet iškovojo pergalę 5:3.

„Šios rungtynės pateks į futbolo metraščius, – po saviškių žygdarbio neabejojo dienraštis „Het Laatste Nieuws“. „Mes vis dar gyvi. Bet Belgija kybojo ant plauko“.

„Braziliška svajonė vos netapo japonišku košmaru“, – pažymėjo „Le Soir“.

Nors „Raudonieji velniai“ antrame iš eilės pasaulio čempionate pateko į ketvirtfinalį, rungtynių siužetas įtikinamos pergalės laukusiems Belgijos futbolo apžvalgininkams negalėjo patikti.

„Pergalę nulėmė mūsų fizinių duomenų pranašumas, o ne žaidimas ant žolės, – pripažino „De Morgen“. – Rostovas prie Dono treneriui Roberto Martinezui vos netapo tuo pačiu, kas buvo Berezina – Napoleonui, o Stalingradas – Hitleriui. Jauna, stipri, aukšta ir gabi auksinė karta būrelį japonų palaužė tik per teisėjo pridėtą laiką. Dėl savo jėgų pervertinimo mes vos neišlėkėme namo“.

„Raudonieji velniai“ pralindo pro adatos skylutę. Puiku? Ne, labai blogai“, – straipsnio antraštėje tvirtino „De Morgen“.