Birmingemo derbyje – įtikinama "Aston Villa" pergalė © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos trejos 35-ojo turo varžybos. Triuškinančią pergalę Birmingemo derbyje iškovojo „Aston Villa“, „Newcastle“ principinėje dvikovoje palaužė „Sunderland“, o „Man City“ įveikė „Portsmouth“.

Visų dėmesį sukaustė Birmingemo derbis, kuriame „Aston Villa“ namuose susikovė su „Birmingham“. Šeimininkus į priekį galėjo išvesti puolėjas Johnas Carew, po kampinio greta smūgiavęs galva, o kapitonas Garethas Barry iš toli mušė pro šalį.

Svečiai turėjo vis daugiau problemų. Po G.Barry atlikto baudos smūgio komandą nuo įvarčio gelbėjo vartininkas Maikas Tayloras. Visgi šeimininkai savo pasiekė prabėgus beveik pusvalandžiui. Saugas Ashley Youngas smūgiu į apatinį vartų kampą nepaliko jokių vilčių M.Tayorui.

Savo žodį ir tarė „Birmingham“ saugas Mehdi Nafti, kuris suklaidinęs du varžovų žaidėjus smūgiavo kiek virš vartų. Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos „Villa“ padidino atotrūkį – po A.Youngo baudos smūgio laisvas buvęs aukštaūgis iš Norvegijos J.Carew nukreipė kamuolį į tinklą.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. 53-ąiąją minutę iš G.Barry kamuolį gavęs A.Youngas jį perdavė J.Carew, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. Po dešimties minučių rezultatas tapo nepadorus, kai A.Youngas „išmaudė“ du gynėjus, ir nors pirmąjį jo bandymą atrėmė M.Tayloras, pakartotinu jis kamuolį pasiuntė į vartus.

Steve`o Bruce`o vedamam „Birmingham“ klubui pavyko kiek sušvelninti rezultatą, kai po keitimo pasirodęs puolėjas iš Suomijos Mikaelis Forssellas nuginklavo Scottą Carsoną. Pačioje mačo pabaigoje buvęs „Villa“ gynėjas Liamas Ridgewellas nesustabdė jaunojo Gabrielio Agbonlahoro, kuris ir padėjo tašką šiame derbyje.

Kitose varžybose „Newcastle“ 2-0 įveikė „Sunderland“ ir po šios pergalės Kevino Keegano auklėtiniams negresia joks pavojus patekti į iškritimo zoną. Jau 4-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė šio sezono „šarkų“ snaiperis Michaelas Owenas, kuris po Geremi skersuoto kamuolio pabėgo nuo gynėjo Paulo McShane`o ir privertė kapituliuoti Craigą Gordoną.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Markas Viduka susižaidė su M.Owenu, ir po jo smūgio kamuolys pataikė į ranką Danny Higginbothamui ir arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs buvęs „Liverpool“ puolėjas nesuklydo ir atliko dublį.

Antrajame kėlinyje Roy`aus Keaneo treniruojamos „juodosios katės“ pagerino savo žaidimą ir po Danny Collinso mušto kamuolio galva į darbą turėjo įsijungti „Newcastle“ vartininkas Steve`as Harperis, o vėliau iš tolėliau virš skersinio smūgiavo Andy Reidas.

Šeimininkų puolėjui Obafemi Martinsui gavos M.Oweno perdavimą nepavyko įveikti C.Gordono gynybos, o kitoje aikštės pusėje S.Harperis atrėmė galingą Kenwyne`o Joneso bandymą galva. Vis dėlto rezultatas nesikeitė ir „Newcastle“ šventė svarbią pergalę.

Paskutinėse šios dienos rungtynėse „Man City“ surėmė ginklus su „Portsmouth“. Mačą geriau pradėjo svečiai. Pirma galingas tolimas Papa Bouba Diopo muštas kamuolys atsidūrė vartininko Joe Harto rankose, o po to savo šansą iššvaistė ir gynėjas Sylvainas Distinas.

11-ąją minutę Mančesterio futbolininkai pasinaudojo Solo Campbello ir vartininko Davido Jameso tarpusavio nesusipratimu ir išsiveržė į priekį. Puolėjas Benjani Mwaruwari atliko perdavimą Stephenui Irelandui, šis jį perdavė Dariusui Vassellui, kuris iš dviejų metų „įkalė“ kamuolį į vartus.

„Pompey“ pasimetė, o tai kainavo dar vieną įvartį. Bulgarijos rinktinės saugas Martinas Petrovas dešine koja smūgiavo į vartus, ir kamuolys kliudęs S.Campbellą pakeitė kryptį ir atsidūrė tinkle. Visgi Harry Redknappo auklėtiniai dar nekėlė baltos vėliavos ir 24-ąją minutę nigerietis Johnas Utaka galva nuginklavo J.Hartą.

Vėliau buvusio „Portsmouth“ klubo puolėjo B.Mwaruwari smūgį pažeme atmušė D.Jamesas. 41-ąją minutę svečiai atsidūrė keblioje situacijoje, kai už pražangą prieš D.Vassellą iš aikštės buvo pašalintas gynėjas Hermannas Hreidarssonas. Pirmais kėlinys pasibaigė nuostabiu D.Jameso pademonstruotu žaidimu, kai buvo atremta D.Vassello ataka.

Antrame kėlinyje greitai B.Mwaruwari iš rankų išleido puikų šansą padvigubinti komandos pranašumą, iš kelių metrų nepataikęs į vartus. Po kelių akimirkų laimė nusisuko nuo „Pompey“, kai Sulley Ali Muntari pataikė į virpstą, o netrukus tą patį padarė ir J.Utaka.

Likus žaisti 16 minučių vis tik Zimbabvės nacionalinės rinktinės narys B.Mwaruwari įsirašė įvartį į savo sąskaitą, kai apsivaręs S.Distiną smūgiu pažeme nepaliko jokių šansų D.Jamesui. „Pompey“ dar nesiruošė pasiduoti ir po keitimo aikštėje pasirodžiusio Milano Barošo smūgį atmušė J.Hartas, kuris vėliau pademonstravo gerą reakciją atremdamas ir Seano Daviso bandymą.