Brazilijos, Argentinos ir Vokietijos pergalės draugiškuose mačuose © Eurofootball.lt
Šią savaitę pasaulio stadionuose buvo žaidžiama daugiau nei penkiolika tarptautinių draugiškų rungtynių. Tarp nugalėtojų jose buvo stipriausios Pietų Amerikos komandos Brazilija ir Argentina, Pasaulio čempionato bronzos medalių laimėtoja Vokietija, taip pat Švedija, nesėkmes patyrė būsimos Europos čempionato šeimininkės Šveicarija ir Austrija, o Lietuvos varžovė Gruzija sužaidė taikiai.

Vienas įdomiausių mačų vyko JAV mieste Bostone, kur stebint apie 65 tūkstančiams žiūrovų Brazilija susitiko su Meksika. Pirmojo kėlinio pabaigoje meksikiečius į priekį išvedė Juanas Carlosas Cacho, tačiau jau po minutės rezultatą išlygino brazilų gynėjas Kleberas.

Pirmąją brazilų pergalę prieš meksikiečius po daugiau nei trejų metų pertraukos nulėmė Kaka ir Afonso Alveso įvarčiai per paskutines 11 minučių. Beje, nors rungtynės buvo draugiškos, nervingų momentų netrūko ir brazilai baigė susitikimą ne tik be raudoną kortelę gavusio Elano, bet ir be pašalinto trenerio Dungos.

Tuo tarpu kita Pietų Amerikos milžinė Argentina Melburne įveikė Australijos vienuolikę. Pirmajame kėlinyje abi komandos sudrebino varžovų vartų konstrukciją, o pergalę argentiniečiams po Lionelio Messi baudos smūgio lėmė Martino Demichelio įvartis.

Europos čempionato atrankos turnyre nežaidusių, tačiau atitinkamai D ir G grupėse pirmaujančių Vokietijos ir Rumunijos komandų susitikimas baigėsi vokiečių pergale, kuri nutraukė rumunų 14 iš eilės nepralaimėtų mačų serija. Kiolne vykusiame mače trečią minutę Rumuniją į priekį išvedė Dorinas Goianas, bet vėliau tris įvarčius be atsako šeimininkų gretose pelnė Berndas Schneideris, Davidas Odonkoras ir Lukas Podolskis.

Lietuvos varžovė atrankos varžybose Gruzija turėjo tenkintis lygiosiomis 1-1 su Azerbaidžano komanda, kuri Europos čempionato kvalifiikaciniame turnyre savo grupėje yra paskutinė.