Čekija nepagailėjo JAV © Eurofootball.lt
Pirmosiose E grupės rungtynėse tarp Čekijos ir JAV rinktinių, pergalę, rezultatu 3-0, šventė europiečiai. Du įvarčius įmušė čekų saugas Tomašas Rosicky. Rezultatyviose ir pakankamai atkakliose rungtynėse netrūko nei pavojingų epizodų, nei geltonų kortelių. Pergale čekai dar kartą įrodė, kad žaisdami ir be vieno lyderių Milano Barošo yra itin stirpūs ir šiame Pasaulio Čempionate gali žengti labai toli. Tuo tarpu JAV treneris Bruce'as Arena tikrai turės apie ką pašnekėti su savo auklėtiniais.

JAV 0 - 3 Čekija
5' [0 - 1] Jan Koller
36' [0 - 2] Tomas Rosicky
76' [0 - 3] Tomas Rosicky

Sudėtys

JAV
: Keller, Onyewu, Mastroeni (45' Johnson), Pope, Cherundolo (45' O'Brien), Reyna, Beasley, Convey, Lewis, McBride(77' Wolff), Donovan

Čekija: Cech, Grygera, Rozehnal, Ujfalusi, Jankulovski, Poborsky (82' Polak), Galasek, Rosicky (86' Stajner), Plasil, Nedved, Koller (45' Lokvenc)

Rungtynes čekai pradėjo kiek geriau ir atkakliau. Jau 4-ąją minutę JAV gynėjas O.Onyewu pargriovė čekų saugą Pavelą Nedvedą ir buvo įspėtas. Po minutės krito pirmasis rungtynių įvartis. Čekų gynėjas, 2-asis numeris Zdenekas Grygera, stipriu smūgiu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten, kaip ir buvo tikėtasi prieš rungtynes, karaliavo dvimetrinis Čekijos rinktinės milžinas Janas Kolleris. Jo smūgis galva maždaug iš 2 metrų nuo vartų buvo neatremiamas JAV komandos vartininkui Casey Kelleriui.

Praleidę įvartį, amerikiečiai pabandė perimti iniciatyvą. Kurį laiką JAV rinktinė buvo ganėtinai prispaudusi čekus prie jų vartų, tačiau JAV komandos atakos strigdavo, o jas užbaigdavo netikslūs perdavimai.

16 minutę greitą amerikiečių ataką pradėjusį Landoną Donovaną sustadbė 22-asis čekų rinktinės gynėjas Davidas Rozehnalis. Teisėjas Carlos Amarila į kalbas nesileido ir rungtynėse išvydome antrąją geltoną kortelę.

Pamažu žaidimas išsilygino, amerikiečiai kamuolį daugiau kontroliavo centre, tačiau surengti pavojingesnių išpuolių link Petro Čecho ginamų vartų nepavykdavo.

Tuo tarpu 28 minutę savo vertę pagaliau parodė ir JAV. Komandos kapitono Claudio Reynos smūgį iš baudos aikštelės prieigų atremė Čekijos vartų virpstas.

Po 8 minučių, 36 rungtynių minutę, čekai įmušė antrąjį rungtynių įvartį. Pozicinės čekų atakos metu, kamuolį gavo saugas Tomašas Rosicky. Nieko nelaukdamas žaidėjas smūgiavo maždaug iš 35 metrų nuo vartų. Galingas ir tikslus Čekijos žaidėjo smūgis lėkė tiesiai į dešinįjį viršutinįjį vartų kampą, taip nepalikdamas jokių šansų C.Kelleriui atremti smūgį. Reto grožio smūgiu T.Rosicky puikiai parodė, kodėl jau kitąmet jis žais viename stipriausių pasaulio klubų Londono „Arsenal“.

Kėliniui artėjant į pabaigą, puolėjas J.Kolleris gauvo traumą. Bėgdamas jis, atrodo, pasitempė raumenį. Pirmojo įvarčio autorius iš aištės buvo išneštas ant neštuvų, o Karelas Bruckneris į aištę įleido Vratislavą Lokvencą.

Antrąjį kėlinį JAV pradeda „va bank“ metodu. Gynėjas Steve‘as Cherundolo keičiamas puolėju Eddie Johnsonu, o saugas Pablo Mastroeni – kitu puolėju Johnu O‘Brienu. Pora JAV komandos bandymų pralaužti varžovų gynybą nebuvo sėkmingi. 4-ąją antrojo kėlinio minutę ranka žaidžia JAV gynėjas. Laisvas smūgis iš dešiniojo šono, kurį pakelė Karelas Poborsky. 21-ojo čekų numerio Tomašo Ujfalusi smūgis skrido visai šalia virpsto.

59 rungtynių minutę geltonas korteles prieš save išvysta čekas Vratislavas Lokvencas ir amerikietis Claudio Reyna.

60 minutę puikiai sužaidžia čekai. Baudos aikštelės prieigose suklydo Eddie Lewisas, palikęs Karelą Poborsky visiškai laisvą. Tačiau jo nerangų smūgį lengvai atrėmė JAV vartininkas. Po kelių sekundžių vartus vėl bandė atakuoti K.Poborsky, tačiau jo smūgis iš itin aštraus kampo tiklo nepasiekė. Čekai toliau rengė pavojingas atakas, o vieną pavojingą jų smūgį blokavo JAV gynėjas.

22-ąją antrojo kėlinio minutę dar kartą pasireiškė Tomašas Rosicky. Stiprus čeko smūgis iš baudos aikštelės prieigų „pabučiavo“ JAV vartų skersinio viršų taip priversdamas dar labiau sunerimti JAV komandos gerbėjus.

Pagaliau kažką nuveikė ir JAV. Stiprus Eddie Johnsono smūgis iš toli lėkė visai greta virpsto. Po kelių akimirkų į baudos aikštelę pavojingai įbėgo DeMarcusas Beasley, tačiau jo smūgį kūnu patikimai užblokavo čekų gynėjas. 74 minutę Bobby Convey`aus pavojingai skersuotą kamuolį į baudos aikštelę sugvavo čekų vartininkas.

B.Arenas įleido dar vieną puolėją į aikštę. Vietoj McBride‘o pasirodė J.Wolffas. Tačiau dar nespėjus pakeisti žaidėjų, 76 rungtynių minutę Tomašas Rosicky „įkalė“ antrąjį savo įvartį. Greitoje atakoje čekų saugas pabėgo nuo JAV gynėjo ir galingu smūgiu iš baudos aikštelės trečią kartą privertė C.Kellerį traukti kamuolį iš vartų.

80 minutę baudos smūgį atliko Eddie Johnsonas. Tačiau galingas jo smūgis skrido virš vartų. 81-ają minutę ant suolo sėdasi dviejų įvarčių autorius T.Rosicky, o po minutės ir K.Poborsky.

Per likusias minutes komandų žaidimas beveik sustojo. Amerikiečiams taip ir nepavyko įmušti įvarčio, tad čekai šventė gana nesunkią pergalę rezultatu 3-0.