"Celtic" Škotijoje tolsta nuo persekiotojų © Eurofootball.lt
Ketverios rungtynės šeštadienį sužaistos Škotijos "Premier" lygoje. Vis labiau nuo varžovų tolsta čempionų titulą ginantis lyderis "Celtic", kuris pasinaudojo netikėta antrą vietą užimančio "Hearts" nesėkmė namuose ir padidino savo persvarą iki 8 taškų, tuo tarpu pergales savo aikštėse taip pat iškovojo "Aberdeen" ir "Inverness".

Valdas Ivanauskas savo treniruojamo Edinburgo "Hearts" klubo startinėje vienuolikėje mačui prieš "Kilmarnock" padarė keturis pakeitimus ir ant atsarginių suolelio pasodino praėjusią savaitę Edinburgo derbyje netikėtai nuo pat pradžių žaidusius Andrių Veličką, Jamie Mole'ą ir Marių Žaliūką. Komandai taip pat negalėjo padėti diskvalifikuotas Saulius Mikoliūnas, tačiau kartu su Deividu Česnauskiu į aikštę išbėgo po traumos atsigavęs Edgaras Jankauskas.

Būtent abu lietuviai sūkūrė pirmą pavojingą "Hearts" ataką, tačiau po D.Česnauskio perdavimo E.Jankausko smūgiuotą kamuolį už galinės linijos pavyko nukreipti "Kilmarnock" gynėjui Gordonui Greerui. Svečiai atsimušė nuo pirmųjų šeimininkų išpuolių ir įpusėjus kėlinui išsiveržė į priekį - po Steveno Naismitho reido paslydus Edinburgo ekipos kapitonui Stevenui Pressley įmušė Danny Invincibile'as.

Po septynių minučių "Kilmarnock" jau pirmavo rezultatu 2-0, nes suklydus Mirsadui Bešlijai progą smūgiuoti gavo buvęs "Hearts" puolėjas Gary Walesas ir jo muštas kamuolys rikošetu atšokęs nuo Christophe'o Berra įskriejo į Craigo Gordono ginamus vartus. Tokia įvykių eiga sutrikdė šeimininkus ir pirmajame kėlinyje jie nieko sukurti nebesugebėjo.

Antrajame kėlinyje sužaidus 11 minučių E.Jankauską pakeitė Andrius Velička. Buvęs "Kauno" puolėjas suaktyvino "Hearts" puolimą ir po jo perdavimo vieną geriausių galimybių įmušti turėjo čekas Romanas Bednaras, tačiau ir jis smūgiavo visiškai šalia vartų. Visgi "Kilmarnock" kontroliavo žaidimą ir dar galejo padidinti savo persvarą, bet Peteris Levenas smūgiavo tiesiai į vartininką. "Hearts" patyrė trečią sezono nesėkmę lygoje, o "Kilmarnock" šis laimėjimas leido bent jau laikinai pakilti į trečią vietą.

"Hearts" pralaimėjimas leido atitolti lyderiui Glazgo "Celtic", kuris namuose privertė pasiduoti "Motherwell" ekipą. Įvarčius aštuonių taškų persvarą įgijusiems "keltams" skirtinguose kėliniuose pelnė puolėjas iš Lenkijos Maciejus Zurawskis, o Scotto McDonaldo įvartis 77 minutę dar kiek pagadino nervus šeimininkų sirgaliams.

Ketvirtoje vietoje atsidūrė per paskutines 20 minučių puikią pergalę prieš "Falkirk" savo aikštėje išplėšusi "Inverness" ekipa. Svečiai pirmavo rezultatu 2-0 po dviejų Anthony Stokeso įvarčių, tačiau 70 minutę šeimininkų viltis atgaivino Craigas Dargo, o pergalę "Inverness" nulėmė Johno Rankino tikslūs baudos smūgiai 82 ir 86 minutėmis.

5-6 pozicijas kartu su nesėkmingai sezoną pradėjusiu Glazgo "Rangers", kuris prieš "St.Mirren" žais sekmadienį, dalinasi namuose autsaiderį "Dundee Utd" nesunkiai įveikęs "Aberdeen" klubas. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Barry Nicholsonas, vieną įmušė Darrenas Mackie, o pralaimėjusiųjų gretose smūgiu nuo 11 metrų žymos pasižymėjo Barry Robsonas. Paskutiniame turo mače pirmadienį susitiks "Dunfermline" ir Edinburgo "Hibernian".

11 turo šeštadienio rungtynių rezultatai

"%c00219" 0 - 2 "%c00228"
28' [0 - 1] Daniel Invincibile
35' [0 - 2] Gary Wales

"%c00119" 2 - 1 "%c00230"
16' [1 - 0] Maciej Zurawski
66' [2 - 0] Maciej Zurawski
77' [2 - 1] Scott McDonald

"%c00224" 3 - 1 "%c00226"
36' [1 - 0] Darren Mackie
47' [2 - 0] Barry Nicholson
70' [2 - 1] Barry Robson (11m.)
71' [3 - 1] Barry Nicholson

"%c00227" 3 - 2 "%c00259"
41' [0 - 1] Anthony Stokes
51' [0 - 2] Anthony Stokes
70' [1 - 2] Craig Dargo
82' [2 - 2] John Rankin
86' [3 - 2] John Rankin