Čempionų lygą komentuosiantis R. Vyšniauskas: "Premier" lygos klubai nebėra Europos elite (interviu)

Šiandien startuoja ilgai lauktas 2016-17 metų UEFA Čempionų lygos sezonas. Iš viso šiame turnyre dėl didžiojo titulo varžysis 32 komandos, suskirstytos po keturias į aštuonias grupes.

Lankomiausias šalies futbolo naujienų portalas EuroFootball.lt prieš būsimą futbolo šventę pakalbino šiam žaidimui neabejingą ir šiame sezone Čempionų lygos kovas per „Viasat Sport Baltic“ komentuosiantį Rytį Vyšniauską.


– Ryti, sulaukėme tikros futbolo šventės – į žydruosius ekranus grįžta UEFA Čempionų lyga. Jums tai yra itin laukiamas turnyras?

– UEFA Čempionų lygos laukia visas pasaulis. Labai laukiu ir aš. Šių metų Čempionų lyga man bus ypatinga, nes pirmą kartą būsiu ne tik žiūrovas, bet ir komentatorius.

– Jau antradienį laukia tikras futbolo desertas – Paryžiaus „Saint-Germain“ ir Londono „Arsenal“ susitikimas. Kokių rungtynių tikiesi ir ką laikai favoritais?

– PSG kol kas buksuoja, „Arsenal“ irgi dar nerodo geriausio žaidimo. Komandos tikrai nėra pasiekusios optimalios formos, tad stebuklingų rungtynių nesitikiu. Paryžiečiai žais namuose ir juos galima laikyti favoritais. „Ligue 1“ varžybos PSG jau gerokai pabodusios, pagrindinis šio klubo tikslas yra Čempionų lyga. Užimti pirmąją vietą grupėje yra labai svarbu, taigi kovos su „Arsenal“ bus kertinės A grupėje. Manau, kad išvykos rungtynėse „kanonierius“ patenkintų ir lygiosios.

– UEFA Čempionų lygos turnyras yra laikomas pajėgiausiu ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Kaip tau pačiam skamba mintis, kad šiame turnyre turi žaisti tik pajėgiausi klubai. Norėtum šį sezoną Čempionų lygoje matyti „Chelsea“ ar „Man Utd“, o ne „Legia“ ar „Ludogorets“?

– Tai būtų neteisinga. Dabartinis modelis, kurio dėka šansą patekti į Čempionų lygą turi mažesnių čempionatų klubai yra optimalus. Juk atėmus teisę Lenkijos, Bulgarijos ir kitų šalių čempionams patekti į elitinį turnyrą mažiesiems klubams dingtų stimulas tobulėti, stiprintis. Jeigu „Chelsea“ ar „Man Utd“ nesugebėjo patekti tarp keturių stipriausių komandų Anglijoje, tai yra jų problemos. Dėl to neturi nukentėti kitų šalių klubai. Juk lyga vadinasi Čempionų, o ne šiaip Europos elito.

– Prisiminkime grupių etapo burtus. Į vieną grupę yra suvestos tokios komandos kaip „Barcelona“ – „Man City“, Madrido „Real“ – „Borussia“ ar „Bayern“ – „Atletico“. Galbūt galėtum įvardinti vieną ar dvi grupes, kuriose turėtume sulaukti daugiausiai intrigos ir atkaklios kovos?

– Man atrodo, kad stipriausia yra C grupė. „Man City“ ir „Barcelona“ pagrįstai laikomi jos favoritais, tačiau tiek Mionchengladbacho „Borussia“, tiek Glazgo „Celtic“ yra ambicingi klubai ir tikrai ne patys silpniausi varžovai kokie galėjo atsidurti šioje grupėje. Dar galiu išskirti E grupę. Ne dėl to, kad ji išskirtinai stipri, o tiesiog labai apylygė. „Bayer“, „Tottenham“, CSKA, „Monaco“. Šios grupės baigtį labai sunku prognozuoti. Labai įvairūs scenarijai įmanomi ir B bei G grupėse.

– Ar sutiktum su nuomone, kad šį sezoną daugiausiai šansų triumfuoti Čempionų lygoje ir vėl turi Ispanijos klubai?

– Neįmanoma nesutikti, bet tame pačiame lygyje kaip „Real“ bei „Barcelona“ yra ir Miuncheno „Bayern“, negalime pamiršti ir apie Turino „Juventus“.

– Ryti, gal turi paaiškinimą, kodėl pastaraisiais metais Anglijos „Premier“ lygos klubai nuveikti kažką rimto Europoje taip ir nesugeba. Anglijos lyga yra turtingiausia pasaulyje, kiekvieną transferų langą yra išleidžiamos įspūdingos sumos, tačiau rezultatų nėra. Kodėl taip?

– Iškelsiu klausimą, kiek „Premier“ lygos futbolininkų atitinka „Bayern“, „Barcos“, „Real“ lygį? Aguero, Hazardas, De Bruyne, Pogba, Kompany. Gal dar kelis žaidėjus praleidau, bet jų nėra tiek jau ir daug. Jei kalbėsime apie pačios Anglijos futbolininkus, tai tokių ryškių žvaigždžių apskritai nėra. Dauguma vietinių futbolininkų gerokai pervertinti. O žvelgiant iš kitos pusės, bet kuris „Bayern“, „Barcos“ arba „Real“ pagrindo žaidėjas sustiprintų bet kurį Anglijos klubą. Taip, sumos „Premier“ lygoje išleidžiamos tikrai įspūdingos, bet dažniausiai į Angliją atvyksta tie futbolininkai, kurie yra arba jau per prasti mano minėtam elitui, arba dar nėra tinkami šioms ekipoms. Aš nesakau, kad Anglijos komandos nėra stiprios ir negali gerai pasirodyti Čempionų lygoje. Tiesiog šiuo metu futbolo madas diktuoja ne jos. Dar ne taip seniai prie ispanų gigantų ir „Bayern“ galima buvo priskirti „Man Utd“. Dabar situacija kitokia. Nepaskutinį vaidmenį suvaidina ir labai įtemptas „Premier“ lygos tvarkaraštis. Gal kartais Anglijos grandams pristinga ir jėgų Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose.

– Kas šį sezoną yra tavo favoritai? Madrido „Real“ apgins titulą? Galbūt pagaliau išauš „Atletico“ valanda, o gal pamatysime ir to pačio Anglijos klubo triumfą?

– Carlo Ancelotti yra tikras Čempionų lygos turnyro ekspertas. Manau, kad išaušo „Bayern“ šlovės valanda. Aišku, kad išankstinės prognozės yra slidus dalykas ir jos retai kada pasiteisina, tačiau mano favoritai yra Vokietijos čempionai. Tiek „Real“, tiek „Barcelona“ šansus irgi vertinu labai palankiai. Apie „Atletico“ kalbėčiau gerokai atsargiau. Taip, Diego Simeones komanda yra labai neparankus varžovas favoritams, bet „Atletico“ laisvai gali suklupti žaisdami su silpnesnėmis komandomis. Prisiminkime praėjusį sezoną. Jie žaidė nykiai prieš PSV ir laimėjo tik 11 m. baudinių serijoje. Tikiu, kad mažiausiai pusfinalį pasieks „Juventus“. Guardiola su „Man City“ gali nuveikti kažką ypatingo. Dar turiu paminėti Dortmundo „Borussia“. Man labai patiko Vokietijos vicečempionų vasaros darbai ir negaliu nuslėpti simpatijų šiai ekipai.

Aivaras Katutis, eurofootball.lt