Čempionų lyga: "Liverpool" ir "Bayern" triuškino varžovus, "Chelsea" eliminavo "Juventus" © Eurofootball.lt
Antradienį sužaistos ketverios atsakomosios UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynės, po kurių išdalinti keturi kelialapiai į ketvirtfinalį.

Jie atiteko Miuncheno "Bayern", Londono "Chelsea", "Liverpool" bei "Villarreal" klubams.

Kur kas mažiau intrigos nei tikėtasi žiūrovai išvydo antrajame "Liverpool" bei Madrido "Real" vienuolikių mače. Savų žiūrovų palaikomi anglai nepaliko jokių vilčių Ispanijos čempionams, sutriuškindami juos gėdingu rezultatu 4-0.

Nuo pat dvikovos pradžios 'raudonųjų' pranašumas nekėlė abejonių - iš pradžių techniškai gynėją suklaidinusio Fernando Torreso smūgį atrėmė Ikeras Casillasas, o po Javiero Mascherano bandymo kamuolys atsimušė į skersinį.

Nenuostabu, kad netrukus tikslas buvo pasiektas - Torresas mikrodvikovoje įveikė Pepe, kuris griuvo prašydamas pražangos, tačiau jos nesulaukęs galėjo tik stebėti Dirko Kuyto perdavimą pačiam Torresui, kuriam teliko iš kelių metrų nukreipti jį į tinklą.

28 minutę šeimininkai padvigubino skirtumą - teisėjas skyrė abejotiną 11 metrų baudinį užfiksavęs gynėjo Gabrielio Heinzes žaidimą ranka, o nuo žymos užtikrintai mušė Stevenas Gerrardas - 2-0.

Būtent pastarasis pelnė ir trečiąjį įvartį pačioje antrojo kėlinio pradžioje, pasižymėjęs iš arti po Ryano Babelio perdavimo iš krašto.

Atsidūrę beviltiškoje padėtyje "Real" futbolininkai kiek atkuto ir perėmė iniciatyvą, suteikdami šeimininkams progų kontratakuoti. Tą jie sėkmingai darė - 80 minutę Torreso smūgį Casillasas atrėmė, bet 88 minutę jam teko ketvirtą kartą traukti kamuolį iš savų vartų tinklo, kai po Javiero Mascherano perdavimo įvartį įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Andrea Dossena.

Kur kas sunkiau namie įgytą vieno įvarčio pranašumą apgynė Londono "Chelsea" vienuolikė, išvykoje sužaidusi lygiosiomis 2-2 su Turino "Juventus".

Italai 19 minutę atstatė dvikovos lygybę, kai po puikaus Davido Trezeguet perdavimo per save vienas prieš vartininką iššokęs Vincenzo Iaquinta be vargo pasiuntė kamuolį į tinklą.

Artėjant kėlinio pabaigai Gianluigi Buffonas tik vargais negalais nuo vartų linijos atmušė Didier Drogba smūgiuotą kamuolį, bet 45 minutę net ir jis buvo bejėgis, kai atrėmęs Franko Lampardo tolimą šūvį nebespėjo sukliudyti pirmajam prie kamuolio prišokusiam Michaelui Essienui - 1-1.

"Juventus" tai reiškė būtinybę mušti tris įvarčius, o ši užduotis atrodytų tapo neįkandama, kai 70 minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvytas gynėjas Giorgio Chiellini.

Italai nepasidavė ir 74 minutę Juliano Belletti baudos aikštelėje sužaidus ranka teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo ir viltį atgaivino veteranas Alessandro Del Piero.

Visgi po dešimties minučių Belletti savo klaidą ištaisė, atlikdamas precižiškai tikslų perdavimą Didier Drogba, kuris pasiuntė kamuolį į tinklą bei užbaigė "Juventus" sezoną Čempionų lygoje.

Antrą kartą iš Lisabonos "Sporting" ekipos pasityčiojo Vokietijos čempionas Miucheno "Bayern". Išvykoje nugalėję portugalus 5-0 namie Jurgeno Klinsmanno auklėtiniai buvo dar rezultatyvesni - 7-1.

Pirmasis įvartis krito 7 minutę, kai galingu šūviu iš toli pasižymėjo Lukasas Podolski. 34 minutę vokietis smūgiu per save persvarą padvigubino, o trečiąjį įvartį į "Sporting" vartus įsimušė gynėjas Andersonas Polga.

42 minutę svečiai sušvelnino santykį, kai iš daugiau nei 20 metrų įspūdingai varžovų vartininką nuginklavo Joao Moutinho, bet jau kone kitos atakos metu trijų įvarčių pranašumą atstatė Bastianas Schweinsteigeris.

Po didžiosios pertraukos "Bayern" tęsė "Sporting" triuškinimą - Markas van Bommelis pelnė penktąjį įvartį, o Miroslavas Klose nuo 11 metrų žymos - šeštąjį.

Tikrą pažeminimą baigė iš arti pasižymėjęs 19-metis puolėjas Thomasas Mulleris.

(paryškinta komanda pateko į ketvirtfinalį)

Miuncheno "Bayern" 7 - 1 Lisabonos "Sporting"
(pirmosios rungtynės 5-0, bendras rezultatas 12-1)
7' [1 - 0] Lukas Podolski
34' [2 - 0] Lukas Podolski
39' [3 - 0] Anderson Polga (į savus vartus)
42' [3 - 1] Joao Moutinho
43' [4 - 1] Bastian Schweinsteiger
74' [5 - 1] Mark van Bommel
82' [6 - 1] Miroslav Klose (iš 11 metrų baudinio)
90' [7 - 1] Thomas Muller

Turino "Juventus" 2 - 2 Londono "Chelsea"
(pirmosios rungtynės 0-1, bendras rezultatas 2-3)
19' [1 - 0] Vincenzo Iaquinta
45' [1 - 1] Michael Essien
74' [2 - 1] Alessandro Del Piero
83' [2 - 2] Didier Drogba

70' iš aikštės pašalintas Giorgio Chiellini ("Juventus")

"Liverpool" 4 - 0 Madrido "Real"
(pirmosios rungtynės 1-0, bendras rezultatas 5-0)
16' [1 - 0] Fernando Torres
28' [2 - 0] Steven Gerrard (iš 11 metrų baudinio)
47' [3 - 0] Steven Gerrard
88' [4 - 0] Andrea Dossena

Atėnų "Panathinaikos" 1 - 2 "Villarreal"
(pirmosios rungtynės 1-1, bendras rezultatas 2-3)
49' [0 - 1] Ariel Ibagaza
55' [1 - 1] Evangelos Mantzios
70' [1 - 2] Joseba Llorente