Čempionų lyga: "Schalke" iki stebuklo pritrūko vieno įvarčio, "Porto" triuškinančiai žengė į ketvirtfinalį (VIDEO, FOTO)

UEFA Čempionų lygoje antradienį sužaistos dvejos atsakomosios aštuntfinalio rungtynės, po kurių paaiškėjo pirmieji du ketvirtfinalio dalyviai.

"Santiago Bernabeu" stadione ginklus tarpusavyje dar kartą surėmė Madrido "Real" ir Gelzenkircheno "Schalke" klubai. Nuostabų žaidimą demonstravę Roberto Di Matteo auklėtiniai iškovojo pergalę rezultatu 4-3, tačiau iki patekimo į ketvirtfinalį jiems pritrūko vieno įvarčio ir sėkmės.

Pirmos 20 minučių priklausė "Schalke" futbolininkams. Svečiai iš Vokieitijos dominavo ir kūrė ataką po atakos, kol nepelnė pirmojo įvarčio. Puikų perdavimą sulaukęs kairiojo krašto gynėjas Christianas Fuchsas tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį.

Vis dėlto po praleisto įvarčio "baltieji" pabudo ir jau 25-ąją minutę rezultatas tapo lygus. Pusiausvyrą atstatė po Toni Krooso pakelto kampinio galva pasižymėjęs Cristiano Ronaldo. Portugalas po šio įvarčio tapo rezultatyviausiu visų laikų Europos turnyrų žaidėju.

Įvarčių lietus Madride nesustojo ir jau 40-ąją minutę Klaasas-Janas Huntelaaras dar kartą išvedė "Schalke" į priekį. Tačiau iniciatyvos "Real" gretose ir vėl ėmėsi geriausias pasaulio futbolininkas C.Ronaldo, dar kartą galva pasižymėjęs po puikaus Fabio Coentrao perdavimo.

Antrasis kėlinys sėkmingai prasidėjo Madrido ekipai. Jau 53-ąją minutę šeimininkai pirmą kartą šiose rungtynėse įsiveržė į priekį, kai puikų reidą pademonstravo Karimas Benzema.

Vis dėlto Carlo Ancelotti treniruojamai komandai pranašumo nepavyko išlaikyti ir tik per plauką Europos čempionai dar nebuvo nukarūnuoti aštuntfinalyje.

57-ąją minutę nuostabu smūgiu Ikerui Casillasui jokių vilčių nepaliko po keitimo pasirodęs Leroy'us Sane. Per likusį laiką "Schalke" spaudė savo varžovus ir galiausiai K.Huntelaaras 84-ąją minutę pelnė ketvirtąjį įvartį, kuris sukūrė didžiulę intrigą "Santiago Bernabeu" stadione.

Per likusias maždaug 10 minučių Gelzenkircheno miesto vienuolikės futbolininkai dominavo varžovų baudos aikštelėje, bet iniciatyvos ėmėsi "Real" kapitonas Ikeras Casillasas, atrėmęs bent du itin pavojingus svečių komandos smūgius. Po teisėjo švilpuko buvo paskelbta "Schalke" pergalė, tačiau bendru rezultatu 5-4 į ketvirtfinalį žengė karališkasis klubas.

Kitose rungtynėse "Porto" susigrūmė su "Basel". Portugalijos komanda šį kartą nepasigailėjo šveicarų ir iškovojusi pergalę rezultatu 4-0 žengė į ketvirtfinalį.

Nugalėtojų gretose įvarčius pelnė ir "Porto" į kitą etapą išvedė Yacine'as Brahimi, Hectoras Herrera, Casemiro bei Vincentas Aboubakaras.

"Real Madrid" 3 - 4 "Schalke"

(Pirmas mačas: 2-0, galutinis rezutatas: 5-4)

20' [0 - 1] C.Fuchs

25' [1 - 1] C.Ronaldo

40' [1 - 2] K.Huntelaar

45' [2 - 2] C.Ronaldo

53' [3 - 2] K.Benzema

57' [3 - 3] L.Sane

84' [3 - 4] K.Huntelaar

"Porto" 4 - 0 "Basel"

(Pirmas mačas: 1-1, galutinis rezultatas: 5-1)

14' [1 - 0] Y.Brahimi

47' [2 - 0] H.Herrera

56' [3 - 0] Casemiro

76' [4 - 0] V.Aboubakar

90' W.Samuel ("Basel") pašalintas iš aikštės