Čempionų lygoje iš favoritų nelaimėjo tik "Milan" © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygoje antradienį prasidėjo grupių etapo antrojo turo varžybos, kuriose pergales šventė beveik visi favoritais laikyti klubai - antras pergales iškovojo "Arsenal", "Lyon" ir "Man Utd", po pirmą kartą laimėjo "Real", "Celtic" ir "CSKA" su Deividu Šemberu, o abu H grupės susitikimai, iš kurių viename žaidė ir "Milan", baigėsi taikiai.

Pirmieji anksčiausiose rungtynėse Rusijos sostinėje Maskvoje į aikštę išbėgo vietos "CSKA" futbolininkai, kurie priemė svečius iš Vokietijos "Hamburger" ekipą. Atkakliame pirmajame kėlinyje geriausias progas įmušti turėjo kroatas Ivica Oličius, kurio smūgį atmušė Hamburgo klubo vartininkas, ir pro šalį galva smūgiavęs brazilas Dudu, tačiau po pertraukos pastarasis pasitaisė ir po kampinio pelnė vienintelį rungtynių įvartį.

Rungtynių pabaigoje "Hamburger" dar grasino išlyginti rezultatą, o "CSKA" kontratakose bandė padidinti savo pranašumą, bet svečių viltis galutinai palaužė Benjamino Lautho pašalinimas iš aikštės 85 minutę. "Armiečiai" išsaugojo persvarą ir laimėję privertė "Hamburger" patirti jau antrąją nesėkmę. Nugalėtojų gretose gynėjas D.Šemberas žaidė pirmąjį kėlinį.

Įprastu laiku vykusiose G grupės rungtynėse įtikinamą pergalę 2-0 pasiekė praėjusių metų finalininkas Londono "Arsenal". Rungtynėse su "Porto" naujame "Emirates" stadione Arsene'o Wengero treniruojamiems "kanonieriams" pirmąjį įvartį smūgiu galva po tikslaus Emmanuelio Eboue perdavimo įmušė komandos atakų lyderis Thierry Henry, o pačioje antro kėlinio pradžioje po prancūzo perdavimo pasižymėjo baltarusis Aleksandras Hlebas.

Tragiškas Čempionų lygos grupių turnyro startas tęsiasi Kijevo "Dinamo" komandai, kuri Madride turėjo pripažinti triuškinamą atsitiesusio "Real" pranašumą. Po du įvarčius pasinaudoję neapdairiu ukrainiečių žaidimu gynyboje skirtinguose kėliniuose "Karališkajam" klubui pelnė puolėjai Ruudas van Nistelrooy ir Raulis, vieną gražiu smūgiu iš eilės pridėjo Jose Reyesas, o paguodos įvartį svečių komandai įmušė Artiomas Milevskis.

Toliau galingai rungtyniauja Prancūzijos čempionas "Lyon" - šį kartą iš jo kelio buvo nušluota stipriausia Rumunijos komanda Bukarešto "Steaua". Kaip ir pirmajame ture, prancūzų komandos gretose pasižymėjo tiek po vartininko klaidos įmušęs brazilas Fredas, tiek po kampinio varžovų vartininką nuginklavęs portugalas Tiago, o mačo pabaigoje įmuštas trečiasis įvartis buvo įskaitytas Karimui Benzema.

F grupėje pergales šventė abu britų klubai. "Man Utd" po įnirtingos kovos ir tikslaus Louis Saha įvarčio sužaidus valandą išvykoje palaužė Lisabonos "Benfica" ir atsirevanšavo už praėjusį sezoną "Estadio da Luz" patirtą skaudžią nesėkmę, tuo tarpu Glazgo "Celtic" klubui tris taškus nulėmė 36 minutę realizuotas Kenny Millerio 11 metrų baudinys.

Taškų nepraradusių komandų neliko H grupėje, kurioje nei viename mače nugalėtojo užfiksuota nebuvo: "Milan" svečiuose prieš "Lille" neišnaudojo progų įmušti ir turėjo tenkintis nulinėmis lygiosiomis, o Atėnų "AEK" namų rungtynėse su Briuselio "Anderlecht" greitai atsigavo po praleisto Nicolas Frutoso įvarčio ir Julio Cesarui rezultatą išlyginus iškovojo tašką.

Antradienio rezultatai ir statistika

E grupė

"%c00003" 5 - 1 "%c00137"
20’ [1 – 0] Ruud van Nistelrooy
27’ [2 – 0] Raul Gonzalez
45’ [3 – 0] Jose Antonio Reyes
47’ [3 – 1] Artem Milevskiy
61’ [4 – 1] Raul Gonzalez
70’ [5 – 1] Ruud van Nistelrooy (11m.)

68’ Olexandr Shovkovskiy ("Dinamo") pašalintas iš aikštės

"%c00292" 0 - 3 "%c00055"
43’ [0 – 1] Fred
55’ [0 – 2] Tiago
89’ [0 – 3] Karim Benzema

(Žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, santykis, taškai)
1. Lyon 2 2 0 0 5-0 +5 6
2. Real 2 1 0 1 5-3 +2 3
3. Steaua 2 1 0 1 4-4 0 3
4. Dinamo 2 0 0 2 2-9 -7 0

F grupė

"%c00130" 0 - 1 "%c00040"
60’ [0 – 1] Louis Saha

"%c00119" 1 - 0 "%c00180"
36’ [1 – 0] Kenny Miller (11m.)

1. Man Utd 2 2 0 0 4-2 +2 6
2. Celtic 2 1 0 1 3-3 0 3
3. Benfica 2 0 1 1 0-1 -1 1
4. Kobenhavn 2 0 1 1 0-1 -1 1

G grupė

"%c00072" 1 - 0 "%c00024"
59’ [1 – 0] Dudu Cearense

85' Benjamin Lauth ("Hamburger") pašalintas iš aikštės

"%c00041" 2 - 0 "%c00109"
38’ [1 – 0] Thierry Henry
48’ [2 – 0] Aleksandr Hleb

1. Arsenal 2 2 0 0 4-1 +3 6
2. CSKA 2 1 1 0 1-0 +1 4
3. Porto 2 0 1 1 0-2 -2 1
4. Hamburger 2 0 0 2 1-3 -2 0

H grupė

"%c00135" 1 - 1 "%c00126"
25’ [0 – 1] Nicolas Frutos
28’ [1 – 1] Julio Cesar

"%c00094" 0 - 0 "%c00062"

1. Milan 2 1 1 0 3-0 +3 4
2. Anderlecht 2 0 2 0 2-2 0 2
3. Lille 2 0 2 0 1-1 0 2
4. AEK 2 0 1 1 1-4 -3 1