Čempionų lygoje krito atsarginius žaidėjus išbandę favoritai © Eurofootball.lt
Antradienį UEFA Čempionų lygoje sužaistos aštuonerios rungtynės, po kurių paaiškėjo visi į atkrintamąsias varžybas patekę A, B, C ir D grupių klubai.

Į stipriausiųjų 16-uką prasimušė Londono "Chelsea", "Roma", Atėnų "Panathinaikos", Milano "Inter", "Barcelona", Lisabonos "Sporting", "Liverpool" bei Madrido "Atletico".

Kovas UEFA taurės turnyre tęs trečiose vietose likusios "Bordeaux", Brėmeno "Werder", Donetsko "Shakhtar" ir "Marseille" ekipos.

Bene didžiausią netikėtumą pateikė Ukrainos čempionate tik 5-oje vietoje žengianti Donetsko "Shakhtar" vienuolikė, išvykoje 3-2 įveikusi "Barcelona", kurios pagrindinėje sudėtyje šansą pasireikšti gavo dauguma jaunų bei keli atsarginiai futbolininkai.

Svečiai į priekį įsiveržė 31 minutę, kai po atakos kairiuoju kraštu Willianas atmetė kamuolį Aleksandrui Gladkiy, o šis iš arti nuginklavo Albertą Jorquerą.

Nors 58 minutę "Shakhtar" padvigubino skirtumą - smūgiu galva po baudos smūgio antrąkart pasižymėjo Gladkiy - katalonų viltys išplėšti bent tašką atgimė po kelių akimirkų, kai sužaidęs sienele su Seydou Keita įvartį galingu šūviu pelnė gynėjas Sylvinho.

Nepaisant visų šeimininkų pastangų, 76 minutę Donetsko ekipa vėl pirmavo dviejų įvarčių skirtumu - po Razvano Rato perdavimo trečią kartą kamuolį iš vartų tinklo Jorquerą privertė Fernandinho.

Tiesa, prieš finalinį teisėjo švilpuką Sergio Busquetsas spėjo pelnyti antrą "Barcelona" įvartį, tačiau lygiųjų išplėšti Pepo Guardiolos auklėtiniai nebesugebėjo.

Panašus likimas ištiko jau anksčiau vietą atkrintamosiose varžybose užsitikrinusią Milano "Inter" komandą, kuri svečiose 1-2 nusileido Brėmeno "Werder".

Vokiečiai italų gynybą pralaužė 63 minutę, kai po tolimo Mesuto Ozilio smūgio vartininko Julio Cruzo atmuštas kamuolys atšoko tiesiai Claudio Pizarro po kojomis ir šiam teliko pasiųsti jį į tinklą.

81 minutę persvarą padvigubino kitas puolėjas Marcusas Rosenbergas, iš arti pasižymėjęs po Ozilio perdavimo.

Tiesa, 88 minutę "Inter" sušvelnino santykį - įspūdingu bei galingu šūviu iš 30 metrų vartų sargą Timą Wiese nuginklavo po keitimo aikštėje pasirodęs Zlatanas Ibrahimovičius, tačiau tai tebuvo paguodos įvartis.

Savo sirgalius kiek pasinervinti privertė Londono "Chelsea" klubas, gimtajame "Stamford Bridge" stadione tik po atkaklios kovos 2-1 įveikęs "Cluj".

Toli gražu ne pačias geriausias rungtynes sužaidusiems Luizo Felipe Scolari auklėtiniams pirmąjį įvartį 40 minutę pelnė Salomonas Kalou, pasižymėjęs iš kelių metrų kamuoliui sėkmingai atšokus tiesiai po kojomis.

Tai buvo pirmasis Dramblio Kaulo Kranto rinktinės puolėjo įvartis per 10 mačų.

Visgi svečiai iš Rumunijos nepasidavė ir 55 minutę išlygino santykį - po puikaus Cristiano Panino perdavimo smūgiu galva Petrą Cechą nuginklavo Yssoufas Kone.

Tačiau pakankamai ramų gyvenimą "Chelsea" komandai užtikrino po keitimo aikštėje pasirodęs ir gausybės aplodismentų sulaukęs puolėjas Didier Drogba, 71 minutę techniškai susistabdęs Joe Cole'o perduotą kamuolį bei pasiuntęs jį į vartus.

A grupė:

Londono "Chelsea" 2 - 1 "Cluj"
40' [1 - 0] Salomon Kalou
55' [1 - 1] Yssouf Kone
71' [2 - 1] Didier Drogba

"Roma" 2 - 0 "Bordeaux"
61' [1 - 0] Matteo Brighi
79' [2 - 0] Francesco Totti

B grupė:

Atėnų "Panathinaikos" 1 - 0 Famagustos "Anorthosis"
69' [1 - 0] Giorgios Karagounis

Brėmeno "Werder" 2 - 1 Milano "Inter"
63' [1 - 0] Claudio Pizarro
81' [2 - 0] Markus Rosenberg
88' [2 - 1] Zlatan Ibrahimovic

C grupė:

"Barcelona" 2 - 3 Donetsko "Shakhtar"
31' [0 - 1] Aleksandr Gladky
58' [0 - 2] Aleksandr Gladky
59' [1 - 2] Sylvinho
76' [1 - 3] Fernandinho
83' [2 - 3] Sergio Busquets Burgos

"Basel" 0 - 1 Lisabonos "Sporting"
19' [0 - 1] Yannick

D grupė:

"Marseille" 0 - 0 Madrido "Atletico"

Eindhoveno PSV 1 - 3 "Liverpool"
36' [1 - 0] Danko Lazovic
45' [1 - 1] Ryan Babel
68' [1 - 2] Alberto Riera
77' [1 - 3] David N'Gog

Visas turnyrines lenteles galite išvysti paspaudę [link="http://eurofootball.lt/index.php?page=leagues&id=9&news=1"]čia[/link] (puslapio dešinėje, apačioje)