Čempionų lygoje - "Rangers" staigmena © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygoje prasidėjo grupių etapo antrojo turo varžybos. Antradienį dažniau nei šeimininkai džiūgavo svečiai, kurie iškovojo keturias pergales - išvykose laimėjo favoritai "Barcelona", "Arsenal", taip pat "Sporting" bei "Rangers", kuris pateikė didžiausią staigmeną sutriuškindamas "Lyon". Namuose nugalėjo "Man Utd", "Inter" ir "Sevilla", o vienintelis susitikimas tarp "CSKA" ir "Fenerbahce" baigėsi lygiosiomis.

Maskvos "Lokomotyvo" stadione vykusiose rungtynėse tarp "CSKA" ir "Fenerbahce" jau 9 minutę po kuriozinės situacijos išsiveržė svečiai - Aleksejus Berezutskis bandydamas išmušti kamuolį pasiuntė jį tiesiai brazilui Alexui ir šis galva įmušė į vartus. Pirmajame kėlinyje "CSKA" gretose progų išlyginti rezultatą turėjo Jurijus Žirkovas ir Jo, tačiau nei vienam jų pasižymėti nepavkyo.

Vis dėlto po pertraukos per aštuonias minutes "armiečiai" sugebėjo ne tik išlyginti skirtumą, bet ir išsiveržti į priekį. 49 minutę "dovanėle" atsakė "Fenerbahce" žaidėjas Edu, po kurio perdavimo atgal Milošas Krasičius perėmė kamuolį ir įveikęs vartininką iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Dar po keturių minučių gavęs D.Šembero perdavimą Vagneris Love'as technišku judesiu suklaidino varžovą ir buvo pargriautas baudos aikštelėje. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo pats V.Love'as. Vėliau "CSKA" dar turėjo galimybių padidinti savo persvarą, tarp jų ir D.Šembero uždirbtą baudos smūgį, tačiau jomis nepasinaudojo.

Tuo tarpu "Fenerbahce" vis dažniau ėmė grasinti varžovų vartams ir ne kartą buvo arti tikslo, kol galų gale 85 minutę jį pasiekė - po pergalingo įvarčio mače su Milano "Inter" autoriaus Deivido tolimo smūgio kamuolys atšoko prieš pat vartininką Venjaminą Mandrykiną ir įskriejo į vartus. Susitikimas taip ir baigėsi lygiosiomis 2-2, kurios labiau tenkino ketvirtą tašką iškovojusį Turkijos klubą. "CSKA" gretose D.Šemberas žaidė visą susitikimą.

Antrose F grupės rungtynėse stipriausias Italijos klubas Milano "Inter", kuris pirmajame ture patyrė netikėtą nesėkmę, susirungė su Eindhoveno "PSV". Savo įspūdingą formą toliau demonstruoja ir įvarčių seriją pratęsė jau septynis kartus Italijos čempionate pasižymėjęs švedas Zlatanas Ibrahimovičius, kuris šį kartą įmušė dukart.

14 minutę Z.Ibrahimovičių baudos aikštelėje pargriovė Janas Kromkampas ir puolėjas iš Švedijos pats realizavo 11 metrų baudinį, o sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po Luišo Figo tolimo perdavimo atšokdamas iš aštraus kampo smūgiu galva aukšta trajektorija dar kartą nuginklavo "PSV" vartininką Heurelho Gomesą. Įdomu tai, kad tai buvo pirmieji švedų žvaigždės įvarčiai Čempionų lygoje vilkint "Inter" marškinėlius, nes šiame turnyre jis nebuvo įmušęs nuo 2005-ųjų gruodžio.

Vėliau "PSV" buvo pora kartų buvo arti savo pirmojo įvarčio, tačiau įmušti nesugebėjo. Tuo tarpu "Inter" futbolininkai buvo priversti mačą baigti devyniese, nes 65 minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Christianas Chivu, o jau per pridėtinį laiką už smūgį alkūnę raudoną kortelę gavo Davidas Suazo. Vis tik tai nepadarė įtakos rezultatui ir "Inter" iškovojo pirmą pergalę rezultatu 2-0.

Vieną didžiausių šio sezono Čempionų lygos netikėtumų pateikė Škotijos vicečempionas Glazgo "Rangers", kuris devynių rungtynių be pergalių išvykose turnyre seriją nutraukė įspūdingu laimėjimu 3-0 prieš stipriausią Prancūzijos klubą "Lyon".

Pirmą mačo įvartį 23 minutę po perdavimo iš krašto smūgiu galva pelnė Lee McCullochas, o "Lyon" komandoje arti tikslo buvo komandos Kapitonas Juninho, bet po jo smūgio kamuolys pataikė į skersinį. Tai leido antrojo kėlinio pradžioje svečiams iš Škotijos padvigubinti persvarą - neatremiamu smūgiu iš arti pasižymėjo Prancūzijos pilietybę turintis gabonietis Danielis Cousinas.

Praėjus dar dešimčiai minučių jau po D.Cousino perdavimo varžovų vartininką nuginklavo "Rangers" legionierius iš JAV DeMarcusas Beasley. Tuo tarpu "Lyon" fortūna ir toliau atsukdavo nugarą - 70 minutę Juninho antrą kartą tolimu smūgiu sudrebino skersinį, o mačo pabaigoje į Glazgo klubo vartų konstrukciją dar pataikė Andersonas.

"Rangers" šventė pirmą pergalę Čempionų lygos mače svečiuose po 7 metų pertraukos ir grupėje dalinasi pirmąją vietą su "Barcelona" ekipa, kuri taip pat išvykoje privertė pasiduoti Vokietijos čempioną "Stuttgart" komandą.

Gottlieb-Daimler stadione nuo rungtynių pradžios žibėjo "Barcelona" žvaigždžių trejetas, tačiau nei Lioneliui Messi, nei Ronaldinho, nei Thierry Henry įmušti nesisekė - Raphaelis Schaferis du kartus sutrukdė L.Messi, o kartą po įspūdingos svečių kombinacijos atmušė ir T.Henry ataką.

"Stuttgart" taip pat nesnaudė ir du kartus buvo labai arti įvarčio, bet viename epizode vartininkas Victoras Valdesas vieną po kito atrėmė du Mario Gomezo smūgius galva, o prieš pertrauką po M.Gomezo perdavimo švedui Alexanderiui Farnerudui reikėjo tik įmušti į tuščius vartus, tačiau šeimininkų saugas neįtikėtinai sugebėjo pasiųsti kamuolį tiesiai prie kito virpsto stovėjusiam vartininkui į rankas.

Neišnaudotos progos brangiai kainavo Vokietijos klubui, nes antrajame kėlinyje sužaidus aštuonias minutes "Barcelona" ekipą į priekį išvedė pačioje mačo pradžioje traumuotą Rafaeliį Marquezą pakeitęs gynėjas Carlesas Puyolis, kuris pasinaudojo po Ronaldinho smūgio galva rikošetu atšokusiu kamuoliu ir griūdamas nukreipė kamuolį į tinklą.

Tiesa, kėlinio viduryje dėl traumos aikštę turėjo palikti ir pats C.Puyolis, bet Katalonijos klubas to nepajuto ir 67 minutę padvigubino pranašumą - T.Henry išvengęs varžovo globos atmetė kamuolį L.Messi ir argentinietis smūgiavo tiksliai tarp gynėjo ir vartininko.

Svečiai jautėsi vis laisviau ir dar galėjo įmušti daugiau įvarčių, bet po kvapą gniaužiančio "Barcos" išpuolio Fernando Meira nuo vartų linijos atmušė L.Messi smūgį, o jaunojo B.Krkičiaus ataką atrėmė vartininkas. "Barcelona" įtikinamai nugalėjo rezultatu 2-0.

Atkakliausios dvikovos vyko G grupėje. Praėjusio sezono ketvirtfinalio pakartojime italų "Roma" išvengė praėjusio sezono pažeminimo svečiuose prieš "Man Utd" ir šį kartą didžiąją rungtynių dalį nenusileido varžovams, tačiau vis tiek turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Geriausią galimybę įmušti Italijos klubas turėjo iš karto po pertraukos, kai po Ludovico Giuly perdavimo baudos aikštelėje suklaidino varžovų gynėjus, tačiau nesugebėjo įveikti "Man Utd" vartus gynusio lenko Tomaščo Kuščako ir smūgiavo virš vartų.

Pergalę minimalia persvara šeimininkams lėmė Wayne'o Rooney įvartis likus 20 minučių iki rungtynių pabaigos - gavęs Nani perdavimą Anglijos rinktinės puolėjas pasižymėjo staigiu ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nuo virpsto.

Kitame grupės susitikime antrą nesėkmė patyrė Kijevo "Dinamo" klubas, kuris namuose nusileido Lisabonos "Sporting" vienuolikei. Portugalai pirmieji įmušė įvartį 14 minutę, kai po Yannicko Djalo perdavimo iš krašto vartininkas Aleksandras Šovkovskis pataikė tiesiai į varžovų žaidėją Tonelį ir kamuolys įskriejo į vartus.

Nors 28 minutę po tikslios Maksimo Šackicho ir Diogo Rincono kombinacijos Vladislavas Vaščiukas rezultatą išlygino, dar po dešimties minučių A.Šovkovskis atmušė kamuolį tiesiai Andersonui Polgai ir šis pro būrį žmonių baudos aikštelėje sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartų kampą. Kadangi antrajame kėlinyje sėkmingai žaidė abiejų komandų vartininkai rezultatas nepasikeitė - "Sporting" laimėjo rezultatu 2-1.

H grupėjė antrą pergalę iškovojo ir toliau užtikrintai žengia Anglijos čempionato lyderis Londono "Arsenal" klubas. "Kanonieriai" išvykoje dominavo susitikime su Bukarešto "Steaua", tačiau pirmąją rungtynių dalį nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos. Geriausią progą turėjo šį sezoną įspūdingą formą demonstruojantis ispanas Cescas Fabregasas, kuriam po Aleksandro Hlebo perdavimo nepavyko pataikyti į vartus iš arti.

Antrajame kėlinyje "Steaua" turėjo šansų pakreipti mačą sau naudinga linkme, bet tolimą Nicolae Dicą smūgį nuo vartų linijos atrėmė Kolo Toure, o Victoras Iacobas atsidūręs vienas prieš vieną į vartus pasiuntė kamuolį šalia virpsto. Tokios klaidos "Arsenal" neatleido - 76 minutę Emmanuelis Adebayoras po reido kraštu atidavė perdavimą partneriui puolime Robinui van Persie ir šis galingu smūgiu pelnė vienintelį mačo įvartį.

Daugiausiai įvarčių buvo įmušta Sevilijoje, kur namuose Čempionų lygoje debiutavęs vietos klubas laimėjo prieš mažiau garsų, tačiau taip pat kitą turnyro debiutantą Prahos "Slavia". Pirmą įvartį 8 minutę įmušė vartininką suklaidinęs ir iš krašto tiksliai smūgiavęs "Sevilla" atakų lyderis malietis Freddie Kanoute, tačiau po vienuolikos minučių galingu šūviu rezultatą išlygino Danielis Pudilis.

Vis tik UEFA Taurės laimėtojas "Sevilla" įrodė savo pranašumą - kėlinio viduryje po gražaus F.Kanoute perdavimo "Slavia" vartininką įveikė Luisas Fabiano, o po pertraukos pasižymėjo gynėjas Julienas Escude ir antrą rezultatyvų F.Kanoute perdavimą gavęs saugas Arouna Kone. Paskutinį žodį mačo pabaigoje dar tarė Davidas Kalivoda, bet tai buvo tik paguodos įvartis Čekijos klubui, nes užtikrintą pergalę pasiekė "Sevilla".

Aštuonerios grupių etapo antrojo turo rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį.

Antradienio rungtynių statistika

E grupė

"%c00055" 0 - 3 Glazgo "%c00121"
23' [0 – 1] Lee McCulloch
48' [0 – 2] Daniel Cousin
53' [0 – 3] DaMarcus Beasley

"%c00027" 0 - 2 "%c00006"
53' [0 – 1] Carles Puyol
67' [0 – 2] Lionel Messi

(Pergalės, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)
1. "Barcelona" 2 2 0 0 5-0 6
2. "Rangers" 2 2 0 0 5-1 6
3. "Stuttgart" 2 0 0 2 1-4 0
4. "Lyon" 2 0 0 2 0-6 0

F grupė

Maskvos "%c00072" 2 - 2 Stambulo "%c00148"
9' [0 - 1] Alex
49' [1 - 1] Milos Krasic
53' [2 - 1] Vagner Love (11m.)
85' [2 - 2] Deivid

Milano "%c00037" 2 - 0 Eindhoveno "%c00128"
15' [1 - 0] Zlatan Ibrahimovic (11m.)
29' [2 - 0] Zlatan Ibrahimovic

65' Christian Chivu, 90' David Suazo (abu "Inter") pašalinti iš aikštės

1. "Fenerbahce" 2 1 1 0 3-2 4
2. "Inter" 2 1 0 1 2-1 3
3. "PSV" 2 1 0 1 2-3 3
4. "CSKA" 2 0 1 1 3-4 1

G grupė

"%c00040" 1 - 0 "%c00028"
71' [1 – 0] Wayne Rooney

Kijevo "%c00137" 1 - 2 Lisabonos "%c00153"
14' [0 – 1] Tonel
28' [1 – 1] Vladislav Vashchuk
38' [1 – 2] Anderson Polga

1. "Man Utd" 2 2 0 0 2-0 6
2. "Roma" 2 1 0 1 2-1 3
3. "Sporting" 2 1 0 1 2-2 3
4. "Dinamo" 2 0 0 2 1-4 0

H grupė

Bukarešto "%c00292" 0 - 1 Londono "%c00041"
76' [0 - 1] Robin van Persie

"%c00107" 4 - 2 Prahos "%c00354"
8' [1 - 0] Frederic Kanoute
19' [1 - 1] Daniel Pudil
27' [2 - 1] Luis Fabiano
58' [3 - 1] Julien Escude
69' [4 - 1] Arouna Kone
90' [4 - 2] David Kalivoda

1. "Arsenal" 2 2 0 0 4-0 6
2. "Sevilla" 2 1 0 1 4-5 3
3. "Slavia" 2 1 0 1 4-5 3
4. "Steaua" 2 0 0 2 1-3 0