Čempionų lygoje - šeimininkų pergalės © Eurofootball.lt
Trečiadienio vakarą UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos dar dvejos aštuntfinalio etapo rungtynės.

Pergalę rezultatu 2-1 namuose iškovojo "Porto" klubas, įveikęs Londono "Arsenal" ekipos futbolininkus. Šeimininkai atkyviau pradėjo mačą bei jau pirmosiomis minutėmis Falcao ir Hulkas pavojingai grasino "Arsenal" vartams.

Būtent "Porto" ekipa pirmieji ir išsiverė į priekį - 11 rungtynių minutę Varela iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau svečių vartininkas Lukaszas Fabianskis sugebėjo jį begaudydamas įsimušti sau į vartus.

Po to jau "Arsenal" ėmė rungtyniauti atkyviau bei progą išlyginti rezultatą netrukus turėjo Nicklasas Bendtneris, tačiau puolėjui pasižymėti nepavyko.

Nepaisant to, jau po kelių minučių rezultatas buvo lygus - po pakelto kampinio kamuolys atskriejo Tomašui Rosicku, kuris šį perdavė laisvam stovinčiam Solui Campbellui. Veteranas iš arti galva ir nuginklavo "Porto" vartininką Heltoną.

Netrukus Heltonas vėl turėjo darbo, kai pavojingai į šeimininkų vartus smūgiavo T.Rosicky. Smūgiu atsakė ir "Porto", bet šįsyk patikimai sužaidė L.Fabianskis. Kėlinio pabaigoje "Arsenal" dar sykį išbandė Heltono budrumą, vis dėlto rezultatas liko nepakitęs - lygu 1-1.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui "Porto" vėl pelnė gana kuriozišką įvartį - S.Campbellas perdavė kamuolį atgal L.Fabianskiui, šis neleistinai jį paėmė į rankas, tad teisėjas užfiksavo taisyklių pažeidimą "Arsenal" baudos aikštelėje. "Porto" žaidėjai greito sureagavo ir, kol "Arsenal" žaidėjai nesuprato kas vyksta, pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Per likusį mačo laiką abi komandos dar apsikeitė pavojingesniais smūgiais, tačiau rezultatas nepakito. Pergalę 2-1 šventė "Porto" ekipa.

Pergalę analogišku rezultatu namuose iškovojo ir Miuncheno "Bayern", įveikęs "Fiorentina" ekipą. Nors iki 45 mačo minutės abi komandos turėjo po kelis neblogus šansus įmušti įvartį, tačiau to padaryti nepavyko.

Vis tik dar prieš pirmojo kėlinio pabaigą šeimininkai buvo priekyje - arbitras užfiksavo neleistinus veiksmus prieš Francką Ribery baudos aikštelėje bei į "Fiorentina" vartus paskyrė 11 metrų baudinį, nors toliau tęsiantis atakai "Bayern" ir taip pelnė įvartį.

Nepaisant to, "Bayern" ir antrą sykį pasiuntė kamuolį į svečių vartus - nuo 11 metrų atžymos pasižymėjo Arjenas Robbenas. Tačiau "Fiorentina" greitai rezultatą išlygino, kai po kampinio kilus sumaiščiai, vos iš kelių metrų įvartį pelnė Peras Krøldrupas.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, F.Ribery bei A.Robbenas ir toliau grasino "Fiorentina" vartams, tačiau kelis sykius nuo šių žaidėjų smūgių gelbėjo vartininkas Sebastianas Frey'us.

Į tai svečiai atsakė pavojingu Marchionni smūgiu virš "Bayern" ekipos vartų. 73 minutę italų klubas liko dešimtyje, mat už pražangą prieš A.Robbeną raudoną kortelę prieš save išvydo Massimo Gobbi.

"Bayern" mačui besibaigiant užspaudė varžovus ir to pasekoje pelnė pergalingą įvartį - nuo A.Robbeno smūgio S.Frey'us savus vartus apgynė, bet Ivica Oličius pirmasis suskubo prie kamuolio, jį perdavė nuošalėje stovinčiam Miroslavui Klose, kuris ir pasižymėjo tiksliu smūgiu galva.

Nepaisant akivaizdžios nuošalės bei "Fiorentina" ekipos narių protestų, mačo arbitras įvartį įskaitė. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė "Bayern" pergalę, rezultatu 2-1.

"Porto" 2 - 1 Londono "Arsenal"
11' [1 - 0] Lukasz Fabianski (į savus vartus)
18' [1 - 1] Sol Campbell
51' [2 - 1] Radamel Falcao

Miuncheno "Bayern" 2 - 1 "Fiorentina"
45' [1 - 0] Arjen Robben
50' [1 - 1] Per Krøldrup
89' [2 - 1] Miroslav Klose

73' iš aikštės pašalintas Massimo Gobbi ("Fiorentina")