Čempionų lygos starte geriau sekėsi šeimininkams © Eurofootball.lt
Antradienį aštuoneriomis rungtynėmis startavo 2006/07 metų sezono UEFA Čempionų lygos pagrindinis turnyras - grupės varžybas sėkmingai pradėjo šeimininkai, kurie iškovojo penkias pergales ir patyrė tik vieną nesėkmę. Didžiausią staigmeną pateikė "Sporting" klubas, kuris minimalia persvara laimėjo prieš "Inter", triuškinančias pergales namuose šventė "Barcelona", "Bayern" ir "Roma", įtikinamu laimėjimu startavo ir vienas favoritų "Chelsea" bei svečiuose pergalę išplėšusi "Valencia", o du susitikimai baigėsi be įvarčių.

Nugalėtojų titulą ginanti "Barcelona" namuose susitiko su lygos naujoku Bulgarijos klubu Sofijos "Levski" ir jau 7 minutę po Ronaldinho ir Samuelio Eto`o kombinacijos smūgiu iš baudos aikštelės preigų įmušė Andresas Iniesta, ir nors negarsūs svečiai bandė nenusileisti likus šešioms minutėms iki pertraukos Ludovicas Giuly suklaidino Igorį Tomašičių ir kaire koja padvigubino šeimininkų persvarą.

Antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes Georgijui Petkovui atmušus Ronaldinho baudos smūgį iš arti pasižymėjo "Barcos" kapitonas Carlesas Puyolis, 58 minutę individualiu reidu ketvirtą įvartį pelnė Samuelis Eto'o, o "Levski" atakoms pasibaigus nesėkmei paskutinę minutę puikiu smūgiu triuškinimą užbaigė Ronaldinho.

Kitas grupės mačas tarp Londono "Chelsea" ir Brėmeno "Werder" klostėsi atkakliau. Pirmajame kėlinyje dominavo namuose žaidę anglai, ir jie išsiveržę į priekį suklydus varžovų gynėjui Petri Pasanenui, kuris paslydo ir pargriuvęs nesugebėjo išmušti kamuolio, šis atiteko Michaeliui Essienui ir ganietis nesunkiai nuginklavo varžovų vartininką.

Po pertraukos svečiai ėmė žaisti aktyviau ir geros progos įmušti galva neišnaudojo Miroslavas Klose, netrukus smūgiu iš eigos šalia vartų atsakė Didier Drogba, o kėliniui įpusėjus M.Klose muštas kamuolys pataikė į skersinį. Visgi 68 minutę teisėjas įžvelgė Clemenso Fritzo pražangą prieš D.Drogbą ir 11 metrų baudinį galingu šūviu į viršutinį vartų kampą realizavo bei pergalę savo komandai įtvirtino "Chelsea" naujokas vokietis M.Ballackas.

Sensacingai B grupę pradėjo Lisabonos "Sporting" - Portugalijos klubas namuose neišsigando savo garsaus oponento Milano "Inter" ir nervingų rungtynių pirmoje pusėje turėjo iniciatyvą, o sužaidus 64 minutes gavęs tolimą perdavimą Marco Caneira prasimetė kamuolį pro Maiconą ir gražiu smūgiu iš toli nuginklavo vartininką Francesco Toldo. Po penkių minučių italų padėtis dar labiau komplikavosi, kai iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas Patrickas Vieira, ir šeimininkai atsilaikę iškovojo pergalę.

Be įvarčių pirmasis kėlinys baigėsi ir Miuncheno "Bayern" bei Maskvos "Spartak" susitikime - "Allianz" arenoje geresnių galimybių netgi turėjo svečiai iš Rusijos. Tačiau antrajame kėlinyje "bavarai" atsibudo ir jau trečią kėlinio minutę suklaidinęs Martiną Stranzlą ir įsiveržęs į baudos aikštelę įmušė Claudio Pizarro, netrukus tiksliu smūgiu šeimininkų pranašumą padidino Roque Santa Cruzas, o vėliau pergalę vokiečiams įtvirtino pasižymėję Bastianas Schweinsteigeris ir Hasanas Salihamidzičius.

C grupėje įvarčių įmušta nebuvo - į pagrindinį turnyrą grįžę Stambulo "Galatasaray" ir "Bordeaux" nepademonstravo aktyvaus žaidimo ir neįrodę pranašumo vienas prieš kitą turėjo pasidalinti po tašką. Nulinėmis lygiosiomis turėjo tenkintis ir 2005 metų laimėtojas "Liverpool", kuris Eindhovene susitiko su vietos "PSV". Pirmajame kėlinyje arčiausiai įvarčio buvo po spurto į varžovų baudos aikštelę stipriu smūgiu į skersinį pataikęs Arouna Kone, o susitikimo pabaigoje po keitimo aikštėje pasirodęs anglų klubo kapitonas Stevenas Gerrardas gražiu šūviu iš toli sudrebino "PSV" vartų virpstą.

Tikras trileris vyko Pirėjuje, kur "Olympiacos" priemė "Valencia" ekipą. Įpusėjus pirmajam kėliniui graikus į priekį išvedė Michalis Konstantinou, bet vėliau po Davido Villa perdavimo rezultatą išlygino Fernando Morientesas, kuris praėjus dar penkioms minutėms pasinaudojo po Miguelio Angulo smūgio atšokusiu kamuoliu ir pasiuntė kamuolį į tinklą antrą kartą.

Tačiau mačas toliau vyko permainingai ir 66 minutę Neri Castllo vėl atstatė lygiąsias, bet paskutinį žodį vis tik tarė svečiai - likus penkioms minutėms pakėlus kampinį "Valencia" į priekį išvedė Raulis Albiolis, o baigiantis rungtynių laikui pergalę Ispanijos klubui užtvirtino ir "hat-tricką" į savo sąskaitą įsirašė F.Morientesas.

Kitame D grupės susitikime namuose žaidusi "Roma" palaužė Donecko "Shakhtar" keturiais įvarčiais per paskutinį rungtynių pusvalandį - 67 minutę pasižymėjo Rodrigo Taddei, dar po devynių įmušė Francesco Totti, netrukus vieną pridėjo Daniele De Rossi, o ketvirtą įvartį priešpaskutinę minutę pelnė Italijos sostinės ekipos naujokas Davidas Pizarro.

Antradienio Čempionų lygos rezultatai

A grupė

"%c00006" 5 - 0 "%c00167"
7' [1 - 0] Andres Iniesta
39' [2 - 0] Ludovic Giuly
49' [3 - 0] Carles Puyol
58' [4 - 0] Samuel Eto`o
90' [5 - 0] Ronaldinho

"%c00042" 2 - 0 "%c00016"
24' [1 - 0] Michael Essien
68' [2 - 0] Michael Ballack

B grupė

"%c00001" 4 - 0 "%c00114"
48' [1 - 0] Claudio Pizarro
51' [2 - 0] Roque Santa Cruz
71' [3 - 0] Bastian Schweinsteiger
84' [4 - 0] Hasan Salihamidzic

"%c00153" 1 - 0 "%c00037"
64' [1 - 0] Marco Caneira

68' Patrick Vieira ("Inter") pašalintas iš aikštės

C grupė

"%c00127" 0 - 0 "%c00064"

"%c00128" 0 - 0 "%c00045"

D grupė

"%c00131" 2 - 4 "%c00004"
28' [1 - 0] Michalis Konstantinou
34' [1 - 1] Fernando Morientes
39' [1 - 2] Fernando Morientes
66' [2 - 2] Neri Alberto Castillo
85' [2 - 3] Raul Albiol
90' [2 - 4] Fernando Morientes

"%c00028" 4 - 0 "%c00145"
67' [1 - 0] Rodrigo Taddei
76' [2 - 0] Francesco Totti
79' [3 - 0] Daniele De Rossi
89' [4 - 0] David Pizarro