"Chelsea" artėja prie čempionų titulo Anglijoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį vakare Anglijos "Premier" lygoje buvo sužaistos septynios 34-ojo turo dvikovos. Po jų intriga kovoje dėl pirmosios vietos, paaštrėjusi vos prieš kelis turus, priblėso iki minimumo - "Chelsea" iškovojo pergalę, o artimiausias persekiotojas "Man Utd" išbarstė du taškus.

"Chelsea" pergalė prieš į aštuntąją poziciją nukritusią "Bolton" vienuolikę nebuvo lengva - rungtynių pradžioje iniciatyvą turėjo namie žaidę Boltono futbolininkai, tačiau geriausios sukurtos progos išnaudoti nesugebėjo - Jaredo Borgetti smūgis galva atsimušė į vartų virpstą. Tuo tarpu svečiai savo progų veltui nešvaistė ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti vos minutę įsiveržė į priekį - po Franko Lampardo baudos smūgio Didier Drogba ir Johnas Terry bendromis pastangomis galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Nors antrosios mačo dalies pradžioje šeimininkai bandė atakuoti, F.Lampardas 58 minutę išsprendė visus reikalus, po tikslaus Hernano Crespo perdavimo antrą kartą nuginklavęs vartininką Jussį Jaaskelaineną. Vėliau realių progų pasižymėti buvo nedaug, o šeimininkai rungtynes baigė dar ir dešimtyje - už dvi geltonas korteles iš aikštės buvo išvarytas Ben Haimas.

Kadangi "Man Utd" savo turo rungtynes penktadienį sužaidė tik lygiosiomis su absoliučiu autsaideriu "Sunderland", "Chelsea" pranašumas prieš artimiausią persekiotoją išaugo jau iki 9 taškų. Čempionų titulą Jose Mourinho auklėtiniai gali užsitikrinti jau kito turo dvikovoje su "Everton". Tiesa, taškus ir vėl privalėtų prarasti "Man Utd", kuris rungtyniaus prieš "Tottenham".

Bene didžiausia intriga išlieka kovoje dėl ketvirtosios vietos, garantuojančios vietą kitų metų UEFA Čempionų lygos trečiojo atrankos turo varžybose. Abi komandos, tęsiančios kovą dėl šios pozicijos, vakar šventė pergales - "Tottenham" išvykoje pelnytai 1-0 nugalėjo Liverpulio "Everton", o Londono "Arsenal" gimtajame "Highbury" stadione 3-1 palaužė "West Bromwich Albion" vienuolikę.

Abiem ekipom likus žaisti keturias rungtynes, "Tottenham" pirmauja prieš "kanonierius" pakankamai didele 4 taškų persvara. Tiesa, klubų dar laukia ir tarpusavio dvikova balandžio 22 dieną.

Kitame mače ypač svarbią pergalę iškovojo "Portsmouth" klubas, namie 1-0 palaužęs "Middlesbrough". Vienintelį mačo įvartį 54 minutę pelnė saugas Gary O`Neilas. Ši pergalė leido Harry Redknappo auklėtiniams trimis taškais atitrūkti nuo 18 poziciją užimančios "Birmingham" komandos. Priminsime, kad iš 20 čempionate dalyvaujančių komandų paskutiniąsias tris vietas užėmę klubai iškrenta į žemesniąją lygą.

Šeštadienio rezultatai:

"%c00050" 0 - 2 "%c00042"
44` [0 - 1] John Terry
59` [0 - 2] Frank Lampard

90` iš aištės pašalintas Tal Ben Haim ("Bolton")

"%c00041" 3 - 1 "%c00194"
44` [1 - 0] Aliaksandr Hleb
72` [1 - 1] Nigel Quashie
76` [2 - 1] Robert Pires
89` [3 - 1] Dennis Bergkamp

"%c00051" 0 - 1 "%c00052"
33` [0 - 1] Robbie Keane (iš 11 metrų baudinio)

"%c00044" 2 - 1 "%c00043"
15` [1 - 0] Luis Boa Morte
26` [1 - 1] Jason Euell
30` [2 - 1] Luis Boa Morte

"%c00046" 3 - 1 "%c00261"
5` [0 - 1] Jimmy Bullard
28` [1 - 1] Alan Shearer (iš 11 metrų baudinio)
36` [2 - 1] Titus Bramble
66` [3 - 1] Alan Shearer

"%c00057" 1 - 0 "%c00053"
54` [1 - 0] Gary O`Neil

"%c00248" 1 - 0 "%c00054"
15` [1 - 0] Shaun Newton