„Chelsea“ iškovojo antrąją pergalę © Eurofootball.lt
Sekmadienį įvyko du Anglijos „Premier“ lygos čempionato 3-iojo turo susitikimai. „Aston Villa“ namuose kiek netikėtai įveikė „Newcastle United“ klubą, o čempionas „Chelsea“ užtikrintai svečiuose įveikė varžovus iš Blekburno.

Pirmosios rungtynės įvyko Birmingeme, kur vietos „Aston Villa“ surėmė ginklus su „Newcastle“. Rungtynės prasidėjo aktyviai. Ir jau 2-ąją mačo minutę „Aston Villa“ į priekį išvedė Luke`as Moore`as, kuris taikliu smūgiu iš maždaug 16 metrų į tolimąjį dešinįjį vartų kampą sugebėjo nuginkluoti „Newcastle“ klubo vartų sargą Shay`ų Giveną.

Po praleisto įvarčio „Newcastle“ suaktyvino žaidimą ir surengė dvi labai pavijingas atakas. 3-iąją minutę pavojingai iš toli smūgiavo Nolberto Solano, bet kamuolys skriejo virš vartų. Dar po keliolikos sekundžių po pakelto kampinio dešine koja galingai smūgiavo Jamesas Milneris, bet kamuolys pralėkė virš vartų skersinio.

Žaidimas kiek aprimo, o už grubų žaidimą geltonomis kortelėmis buvo nubausti „Aston Villa“ kapitonas Garethas Barry ir „Newcastle“ legionierius iš Turkijos Belozoglu Emre. 37-ąją minutę dešiniu kraštu prasiveržęs Gabrielis Agbonlahoras perdavė kamuolį į baudos aikštelę Juanui Pablo Angeliui, ir šis nedvejodamas iš maždaug 11 metrų antrą sykį nuginklavo S.Giveną.

Po trijų minučių rezultatyvų perdavimą atlikęs G.Agbonlahoras pabandė pasižymėti pats, tačiau jo smūgiuotas kamuolys iš 16 metrų pralėkė pro šalį. 44-tą minutę „Newcastle“ klubo naujokas Damienas Duffas kaire koja iš maždaug 18 metrų smūgiavo tiksliai, tačiau nepriekaištingai į šį smūgį sureagavo „Aston Villa“ vartininkas Thomas Sorensenas. Pirmasis kėlinukas taip ir pasibaigė rezultatui esant 2-0 „Aston Villa“ klubo naudai.

Antrajame kėlinyje savo varžovus presingavo „šarkos“. 51-ąją minutę tas pats D.Duffas pabandė laimę iš toli, tačiau vėl puikiai žaidė T.Sorensenas. Kėlinio pabaigoje 74-tą minutę pavojų sukėlė ir „Aston Villa“ žaidėjas Stevenas Davisas, tačiau jo smūgis iš 18 metrų tikslo nepasiekė ir kamuolį lengvai sugavo C.Givenas. Jau 90-ąją mačo minutę Luke`o Moore`o smūgis iš maždaug 10 metrų sudrebino „Newcastle“ vartų skersinį. Tai buvo paskutinė šių rungtynių ataka, po kurios rungtynių arbitras paskelbė gana lengvą „Aston Villa“ pergalę.

Kiek vėliau įvykusiame mače Blekburno miesto stadione akis į akį susitiko vietos „Blackburn“ ir čempionų titulą ginantys „Chelsea“ futbolininkai. Kaip ir dera, čempionai nuo pat pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą ir pradėjo regzti pavojingas atakas. Jau 1-ąją minutę Michaelio Essieno smūgis iš toli pralėkė virš skersinio. 6-ąją mačo minutę po Ricardo Carvalho klaidos proga nepasinaudojo Robbie Savage`as - jo smūgis iš 18 metrų žymos skriejo virš skersinio.

Po dviejų minučių pavojus kilo prie „Blackburn“ vartų. Michaelio Ballacko smūgis iš toli buvo stiprus, bet jį be priekaištų sugavo Bradas Friedelis. Dar po trijų minučių vėl pavojingai varžovų vartus terorizavo M.Essienas. Jo smūgis kaire koja į dešinįjį vartų kampą buvo kiek netikslus. 16-tą minutę kampinį pakėlė „Blackburn“ saugas Davidas Bentley, bet Morteno Gamsto Pedersono smūgis galva iš 10 metrų skriejo virš vartų.

21-ą minutę iš toli smūgiavo D.Bentley, tačiau kamuolys eilinį kartą praskriejo virš skersinio. 25-ąją minutę „Chelsea“ naujoko Andrejaus Ševčenko smūgis pralėkė šalie vartų, o 36-ąją minutę jo smūgiuotas kamuolys atsidūrė B.Friedelio rankose. Pirmo kėlinio pabaigoje Salamono Kalou smūgis iš 22-iejų metrų nesukėlė jokių problemų „Blackburn“ ekipos vartininkui. Futbolininkai išėjo ilsėtis švieslentei degant 0-0.

Pirmasis mačo įvartis krito pačioje antrojo kėlinio pradžioje. 47-ąją minutę prieš Franką Lampardą baudos aikštelėje prasižengė „Blackburn“ naujokas Andre Ooijeris, ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Jo stojo realizuoti pats anglas ir pasiuntęs kamuolį į kairįjį viršutinį vartų kampą išvedė "Chelsea" į priekį.

54-ąją minutę rezultatą pabandė išlyginti Benni McCarthy, bet jo smūgį blokavo P.Cechas. 54-tą ir 55-tą minutėmis sekė D.Bentley ir B.McCarthy smūgiai, o P.Cechas pasirodė nepramušama siena. 72-ąją susitikimo minutę „Backburn“ saugas D.Bentley skersavo kamuolį link artimojo virpsto, bet A.Ooijerio smūgis iš vos kelių metrų praskriejo virš vartų.

Tuo tarpu visas rungtynes tylėjęs Didier Drogba tarė savo žodį 80-ąją minutę. Dramblio Kaulo Kranto puolėjas prasimetęs kamuolį į centrą iš maždaug 10 metrų sušaudė „Blackburn“ vartininką B.Friedelį, ir antrą kartą privertė jį traukti kamuolį iš tinklo. 82-ą minutę sekė pavojingas D.Bentley baudos smūgis, o po minutės tas pats žaidėjas iš toli vos nenubaudė P.Cecho, bet kamuolys praskriejo greta virpsto.

Tai buvo viskas, ką sugebėjo nuveikti „Blackburn“ per paskutiniąsias varžybų minutes. „Chelsea“ reabilitavosi visų sirgalių akivaizdoje, kai po gėdingo pralaimėjimo „Middlesbrough“ turėjo palikti aikštę nuleistomis galvomis.