"Chelsea" įtvirtina pozicijas antroje vietoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos dar šešerios 33-ojo turo varžybos. „Arsenal“ lygiosiomis pasinaudojo „Chelsea“, išvykoje įveikęs „Man City“, trečiąją pergalę iš eilės iškovojo „Newcastle“, o po „Wigan“ ir „Sunderland“ laimėjimų jų viltys išlikti aukščiausiame divizione tapo dar didesnės.

Po puikiai pradėto sezono „Man City“ klubas pastaruoju metu vis labiau užleidžia savo pozicijas. Šį kartą Sveno Gorano Erikssono auklėtiniai trečią kartą šiame sezone „Premier“ lygoje patyrė pralaimėjimą savo sirgalių akivaizdoje, bei antrą kartą nusileido Londono „Chelsea“ ekipai.

Sužaidus jau šešias minutes svečiai sugebėjo įmušti įvartį. Puolėjas iš Prancūzijos Nicolas Anelka skersavo kamuolį į baudos aikštelę ir „City“ gynėjas kapitonas Richardas Dunne`as bandydamas neutralizuoti pavojų pats įsimušė įvartį.

Mančesterio komanda, kuri per pastarąsias 15 varžybų iškovojo vos tris pergales, tik artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos sukūrė pirmąsias savo progas. Bulgaras Martinas Petrovas mušė pro šalį, o Michaelas Johnsonas „šovė“ virš vartų.

Vėliau po Benjani perdavimo galingai Stepheno Irelando smūgiuotas kamuolys pataikė į Juliano Belletti koją. „Chelsea“ vartininkas Carlo Cudicini pademonstravo savo meistriškumą atrėmęs M.Petrovo smūgį į viršutinį vartų kampą, o po to gynėjas Ashley Cole`as išmušė kamuolį iš vartų linijos po M.Johnsono bandymo.

Po pertraukos „Chelsea“ greitai pavyko padvigubinti savo pranašumą. 54-ąją minutę po Michaelo Essieno perdavimo kamuolys atsimušė į R.Dunne`ą ir atsidūrė pas Salomoną Kalou, kuris užtikrintu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po kelių akimirkų „Man City“ vartų sargas Joe Hartas išgelbėjo komandą nuo dar vieno įvarčio, kai neleido pasižymėti vienas prieš jį atsidūrusiam N.Anelka. Vėliau jis atmušė N.Anelka muštą kamuolį galvą, po kurio jis atsimušė į skersinį, bet Anglijos jaunimo (U-21) vartininkas ir pirmasis buvo prie atšokusio kamuolio.

Birmingemo „Aston Villa“ klubas namuose triuškinančiu rezultatu 4-0 nugalėjo iškritimo zonoje esantį „Bolton“ ir taip nutraukė šešių iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją. Nesužaidus nė dešimties minučių po Ashley Youngo perdavimo iš krašto kamuolį į tinklą nukreipė kapitonas Garethas Barry.

Antrajame kėlinyje pasipylė įvarčių lietus. 56-ąją minutę po gražios kombinacijos iš artimos distancijos pasižymėjo Gabrielis Agbonlahoras. Dar po keturių minučių po antrojo G.Barry pelnyto įvarčio rezultatas tapo triuškinantis. Likus žaisti penkias minutes finalinį akordą padėjo puolėjas Marlonas Harewoodas.

Trečiąją pergalę iš eilės iškovojo ir savo pozicijas turnyrinės lentelės viduryje sustiprino Kevino Keegano vadovaujamas „Newcastle“. Šį karta „šarkų“ auka tapo „Raeding“ klubas, kuris buvo sutriuškintas 3-0.

Visus įvarčius pelnė Nukasto komandos atakuojantys žaidėjai. Po Nicky Butto perdavimo įpusėjant pirmajam kėliniui įmušė nigerietis Obafemi Martinsas, o artėjant pirmajai rungtynių daliai prie pabaigos ketvirtose varžybose iš eilės po Habibo Beye perdavimo pasižymėjo ir Michaelas Owenas. Po pertraukos savo įvarčių sąskaitą papildė ir australas Markas Viduka, gavęs rezultatyvų H.Beye perdavimą.

Sostinės „Fulham“ šansai išlikti „Premier“ lygoje dar labiau susikomplikavo po to, kai Roy`aus Hodgsono vedama komanda namuose rezultatu 1-3 turėjo pripažinti „Sunderland“ ekipos pranašumą.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje Roy`us Keane`o treniruojamas „juodąsias kates“ į priekį išvedė Danny Collinsas, o netrukus po pertraukos pranašumą padidino puolėjas Michaelas Chopra. 73-iąją minutę rezultatą sušvelnino po keitimo pasirodęs Davidas Healy, bet viskas tapo aišku, kai po poros minučių pasižymėjo Kenwyne`as Jonesas.

Po lygiųjų su Londono „Tottenham“ komanda „Blackburn“ ekipos galimybės patekti į kitų metų Europos turnyrus vis labiau blėsta. Jau 7-ąją minutę po Jermaine`o Jensao perdavimo galva tiksliai mušė „Spurs“ puolėjas Dimitaras Berbatovas. Visgi 30-ąją minutę po susižaidimo su Davidu Bentley norvegas Mortenas Gamstas Pedersenas atstatė „Status quo“: 1-1.

Labai svarbius tris taškus iškovojo „Wigan“ klubas, namuose privertęs pasiduoti „Birmingham“ vienuolikę. 15-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė Ryanas Tayloras, „uždaręs“ Luiso Antonio Valencia siųstą kamuolį į baudos aikštelę.

Iki pertraukos likus žaisti apie dešimt minučių svečiai buvo priversti baigti mačą dešimtyje, kai prieš save raudona kortelę išvydo Damienas Johnsonas, atviromis kojomis atakavęs Keviną Kilbane`ą, kuris vėliau pataikė į virpstą.

„Wigan“ sugebėjo pasinaudoti kiekybine persvara ir įpusėjant antrajam kėliniui vis tas pats R.Tayloras antrą kartą šiame mače privertė kapituliuoti varžovų vartų sargą Maiką Taylorą: 2-0.