"Chelsea" po 50 metų pertraukos tapo Anglijos čempionu © Eurofootball.lt
Šeštadienį naujuoju Anglijos "Premier" lygos čempionu po 50 metų pertraukos tapo Londono "Chelsea" klubas, po pergalės prieš "Bolton" užsitikrinęs aukso medalius nukarūnavęs praėjusių metų nugalėtoją kitą šalies sostinės ekipą "Arsenal".

Tai buvo antrasis "mėlynųjų" iškovotas titulas šį sezoną – J.Mourinho auklėtiniai jau laimėjo lygos (vadinamąją "Carling") taurę, be to dar kovoja Čempionų lygos pusfinalyje.

"Chelsea" išvykoje ilgą laiką buvo spaudžiami varžovų, tačiau sužaidus valandą F.Lampardas pasinaudojo tuo, kad "Bolton" protestavo dėl neskirto 11 metrų baudinio, ir įsiveržęs į baudos aikštelę pasiuntė kamuolį į vartus. Netrukus Londono ekipos vartininkas P.Cechas puikiai sugebėjo atmušti nuo komandos draugo Geremi atšokusį kamuolį, ir tai buvo lemiamas epizodas, nes likus penkiolikai minučių F.Lampardas antru įvarčiu užtikrino savo klubo pergalę.

"Chelsea" žaidėjai džiaugiasi iškovotu čempionų titulu (BBC nuotr.)

Likus trims rungtynėms iki pirmenybių pabaigos "Chelsea" pasiekė 27-ąją pergalę ir antrą poziciją užimančius eksčempionus jau lenkia nebepanaikinama keturiolikos taškų persvara.

Šeštadienį taip pat buvo žaidžiamos ir kitos 36 turo varžybos. Rezultatyviausios ir dramatiškiausios rungtynės vyko Southamptone, kur vietos klubas po H.Camara įvarčio likus dviems minutėms iki mačo pabaigos išplėšė svarbią pergalę prieš oponentą kovoje dėl išlikimo "Norwich".

Gera proga sumažinti atsilikimą nuo "Everton", išvykoje nusileidusio "Fulham" komandai, nepasinaudojo "Liverpool", namuose sužaidęs lygiosiomis su "Middlesbrough".

Į aštuntą vietą pakilo "Man City", savo aikštėje įveikęs "Porsmouth" ekipą, "Birmingham" laimėjo prieš "Blackburn" klubą ir aplenkė jį turnyrinėje lentelėje, tuo tarpu "Newcastle" nesugebėjo nugalėti "Crystal Palace" ir nusirito į keturioliktą poziciją.

Po vienerias turo rungtynes bus žaidžiama sekmadienį ir pirmadienį – rytoj "Tottenham" žais su "Aston Villa", o pirmadienį "W.B.A" rungtyniaus prieš "Arsenal".

Šeštadienio rungtynių statistika

"%c00048" 2 - 1 "%c00056"
13' [0 - 1] Jon Stead
61' [1 - 1] Robbie Blake
80' [2 - 1] Emile Heskey

"%c00044" 2 - 0 "%c00051"
15' [1 - 0] John Collins
39' [2 - 0] Brian McBride

"%c00045" 1 - 1 "%c00053"
4' [1 - 0] Szilard Nemeth
52' [1 - 1] Steven Gerrard

"%c00046" 0 - 0 "%c00201"

"%c00054" 2 - 0 "%c00057"
4' [1 - 0] Sylvain Distin
17' [2 - 0] Robbie Fowler

"%c00047" 4 - 3 "%c00202"
3' [0 - 1] David Bentley
7' [1 - 1] Matt Oakley
20' [2 - 1] Peter Crouch
31' [2 - 2] Danny Higginbothom (į savo vartus)
39' [3 - 2] Graeme Le Saux
45' [3 - 3] Leon McKenzie
88' [4 - 3] Henri Camara

"%c00050" 0 - 2 "%c00042"
60' [0 - 1] Frank Lampard
76' [0 - 2] Frank Lampard