"Community Shield" taurės rungtynėse ietis sukryžiuos "Arsenal" ir "Chelsea" klubai

Startuoja Anglijos futbolo sezonas. Sekmadienį vyks „Community Shield“ taurės rungtynės, kuriose ietis sukryžiuos šalies čempionas Londono „Chelsea“ su „FA Cup“ varžybų laimėtoju „Arsenal“. Tiesioginės transliacijos per „Viasat Sport Baltic“ kanalą iš „Wembley“ stadiono pradžia – 16.55 val.

„Arsenal“ futbolininkai „Community Shield“ trofėjų laimėjo pernai, 3:0 sutriuškino tuometį Anglijos čempioną „Manchester City“ klubą. „Kanonieriai“ dėl šios taurės kovos jau 21-ą kartą – jie triumfavo 13 sykių. „Arsenal“ pastarąjį kartą šiose varžybose suklupo 2005 metais. Tada jie 1:2 nusileido kaip tik „Chelsea“ ekipai.

„Aristokratai“ dėl „Community Shield“ trofėjaus varžėsi 10 kartų, 4 kartus laimėjo. Pastarąjį sykį „Chelsea“ nugalėjo 2009 metais, įveikė „Manchester United“ komandą. Šis klubas „Community Shield“ taurę laimėjo net 20 kartų. Tai šio turnyro rekordas. „Chelsea“ 2012 metais 2:3 nusileido „Manchester City“ futbolininkams.

Praėjusiose „Premier“ lygos pirmenybėse „Chelsea“ užtikrintai iškovojo čempiono titulą, o „Arsenal“ liko trečias. „Kanonieriai“ Futbolo asociacijos taurės varžybų finale pranoko Birmingamo „Aston Villa“ ekipą.

Londono derbyje papildoma intriga bus tokia, jog „Arsenal“ komandos vartus turėtų ginti buvęs ilgametis „Chelsea“ narys Petras Čechas. Be to, aistras nuolat kaitina ekipų strategų Jose Mourinho ir Arsene'o Wengero tarpusavio susidūrimas. Šie treneriai toli gražu netrykšta meile vienas kitam ir nuolat įsivelia į žodžių karą. Praėjusį sezoną vieno mačo metu prancūzas portugalą net pastūmė.

„Arsenal“ jau keletą metų leidžia daug pinigų naujiems pirkiniams. Klubas turi puikią sudėtį ir yra rimtas pretendentas šį sezoną laimėti „Premier“ lygą“, – šią savaitę teigė J. Mourinho.

„Arsenal“ per trylika tarpusavio dvikovų su „Chelsea“ įvairiose varžybose iškovojo vos vieną pergalę.